Jak dbać o okolice oczu

Skóra wokół oczu jest pięć razy cieńsza niż w innych miejscach twarzy. To dlatego zmarszczki pojawiają się tu najszybciej. Do tego cienie, opuchlizna i worki pod oczami, które potrafią spędzić sen z powiek. A zatem jak dbać o okolice oczu? Przeczytajcie jakie kosmetyki stosować na poszczególne problemy.

Jak dbać o okolice oczu

Przez cienką skórę prześwitują niebieskawe naczynka krwionośne, a my martwimy się, że znów mamy sińce pod oczami. Cienie mogą mieć też kolor brązowy – to dlatego, że czasem pod oczami gromadzi się więcej barwnika.

 

Jak dbać o okolice oczu – sińce i opuchnięcia

Pulanna_Green_Tea_krem_pod_oczy_33zlNa sińce i opuchnięcia pomogą kremy pod oczy z zieloną herbatą. Bogaty jest w nią krem Pulanna z serii Green Tea. Jeśli lubisz domowe sposoby, możesz przygotować napar z zielonej herbaty – ważne, by był mocny, ostudzony do temperatury pokojowej, a nawet chłodny.

 

 

platki-pod-oczyZamoczone w naparze waciki nałóż na powieki na około 20 minut. Pod oczy można też Melkior_PALETA_CORECTOARE_TEN_MK_MIXED_TONESprzyłożyć na kwadrans specjalne kolagenowe płatki L’biotica lub zatuszować niedoskonałości odrobiną świetnie kryjącego korektora Melkior Professional.

W przypadku „ciężkich powiek” i podpuchnięć bardzo wygodne w użyciu są również maseczki pod oczy. Wystarczy wklepać je na noc i zostawić. Podpuchnięte powieki uratuje też bogaty w potas plasterek ziemniaka.

 

Jak dbać o okolice oczu – podrażnienia

kosmetyki-floslek-pod-oczy

Silny jesienią i zimą wiatr, a także niskie temperatury mogą sprawić, że spojówki stają się zaczerwienione i pieką. Ulgę podrażnionym, wrażliwym oczom przyniesie świetlik w kroplach, który uszczelni naczynia krwionośne, lub kremy i żele ze świetlikiem. Całą ich gamę znajdziesz w ofercie firmy Floslek. Powieki można też masować kostką zamrożonego naparu ze świetlika. Albo zastosować specjalne, schłodzone żelowe okulary.

 

Jak dbać o okolice oczu – przeciw zmarszczkom

noni-careJeśli chcemy opóźnić powstawanie zmarszczek wokół oczu, warto do codziennej pielęgnacji wybierać kremy z kwasem hialuronowym, złotem, kofeiną. Składniki te nawilżają, wygładzają i napinają skórę wokół oczu. Można sięgnąć po liftingujący roll-on, który dodatkowo masuje okolice oczu. Pod ręką warto mieć odżywczo-regenerujący krem anti-aging, bogaty w witaminy, aminokwasy i mikroelementy, np. Noni Care Deluxe. Przeciw zmarszczkom mimicznym sprawdzi się domowa maseczka, która w równych proporcjach łączy sok z marchwi, cytryny i miód. Maseczki nie trzeba zmywać, można ją nakładać na noc nawet codziennie.

 

 

 

Jak dbać o okolice oczu – skuteczny demakijaż

INVEO_plyn_micelarnyW pielęgnacji skóry wokół oczu ważne jest, aby zawsze przed snem dokładnie zmyć makijaż i inne zanieczyszczenia. Jednym słowem przygotować skórę wokół oczu do przyjęcia wartościowych składników odżywczych z kremów, żeli i maseczek. W przypadku gdy używamy tuszu wodoodpornego, oczy najlepiej oczyścić płynem micelarnym do oczu, np. delikatnym lotionem do demakijażu oczu na bazie wody micelarnej Inveo lub płynem dwufazowym – faza wodna nawilża skórę, olejowa zapobiega jej napinaniu podczas usuwania makijażu, a dodatkowo wzmacnia rzęsy. Błyskawiczny dwufazowy płyn do demakijażu Floslek zawiera również kwas hialuronowy, olej arganowy i świetlik lekarski, dzięki czemu również regeneruje, odżywia i łagodzi podrażnienia skóry wokół oczu. Podczas demakijażu nie trzemy oka, tylko przytrzymujemy chwilę wacik na rzęsach i zsuwamy go delikatnie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,64 z 5)
loading... zapisuję głos...