Jak czyścić tenisówki?

Trampki firmy Converse to rodzaj lekkiego, sportowego obuwia, które należy czyścić stosując się do kilku podstawowych zasad. Aby sneakersy na długo zachowały oryginalny kształt i kolor, nie należy ich prać w pralce, ani suszyć na słońcu oraz grzejniku.

Jak czyścić tenisówki

Sportowe buty takie jak trampki Converse męskie czy damskie należą do najpopularniejszych na całym świecie. Obuwie cechuje wysoka jakość wykonania, wygoda noszenia oraz uniwersalny fason, który z łatwością można dopasować do wielu stylizacji, również tych bardziej eleganckich. Posiadając w swojej garderobie trampki oznakowane charakterystycznym logo z gwiazdką warto wiedzieć, jak o nie dbać i czyścić, aby jak najdłużej zachowały swój stylowy wygląd.

Zanim zaczniesz czyścić buty

Przed przystąpieniem do czyszczenia obuwia warto przeprowadzić test sposobu ich mycia. Czynność ta pomaga ustalić czy dana technika nie wpłynie negatywnie na materiał bądź kolor tenisówek. Test procesu czyszczenia najlepiej przeprowadzić na niewidocznej części buta np. na wewnętrznej stronie języka.

Jak usunąć plamy ze szminki, podkładu i tuszu do rzęs?

Jak usunąć plamy ze szminki, podkładu i tuszu do rzęs?

Plamy ze szminki, podkładu lub tuszu to jedne z najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń. Przedstawiamy domowe sposoby, które uratują rzeczy przed wyrzuceniem.  Wybielacze i rozpuszczalniki to silne środki. Mogą odbarwić, zniszczyć materiał. Do usunięcia plam służą

Jak czyścić tenisówki płócienne, skórzane, zamszowe?

Trampki Converse można oczyścić z brudu przy użyciu letniej wody z dodatkiem delikatnego detergentu np. odrobiny szarego mydła. Płócienne lub skórzane sneakersy wystarczy lekko pocierać w zabrudzonych miejscach miękką wilgotną szmatką. W przypadku butów zamszowych lepiej sprawdzi się czyszczenie na sucho, przy użyciu specjalnej szczotki dwustronnej. Strona z włoskiem służy do usuwania kurzu oraz pyłu, z kolei gumowa – do pozbywania się smug i plam np. z błota. W przypadku, gdy zamszowe trampki są lekko wilgotne, należy pamiętać, aby zacząć je czyścić dopiero gdy całkowicie wyschną.  Istotne jest, aby tenisówek nie prać w pralce.

Jak wyczyścić białe trampki?

Conversy w białym kolorze należą do modeli najbardziej uniwersalnych i chętnie wybieranych zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Z wiadomych względów zabrudzenia na nich widoczne są na nich najbardziej. Aby dobrze oczyścić białe trampki, nie powodując ich odbarwień, najlepiej jest użyć miękkiej gąbki (np. do mycia naczyń) i proszku do prania białych tkanin i postępować jak w przypadku czyszczenia obuwia płóciennego czy skórzanego.

Jak suszyć sneakersy?

Pod żadnym pozorem nie należy suszyć wilgotnych butów na grzejniku oraz w pełnym słońcu. Wysoka temperatura może nie tylko zniekształcić ich wygląd, ale również spowodować nieestetyczne przebarwienia. Klasyczne sneakersy najlepiej jest suszyć w temperaturze pokojowej. Buty można dodatkowo wypchać papierem, co pomaga zachować ich właściwy kształt. Papier wchłania wilgoć, dlatego w czasie trwania procesu suszenia należy go kilkakrotnie wymienić na nowy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (134 głosów, średnia: 3,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. kwiatjabłoni  8 maja 2020 15:56

    Sama tak samo myje białe trampki i działa to bezbłednie. Tylko właśnie, lepiej je trochę wymoczyć, bo mogą być zacieki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany