Jak często należy czyścić łóżko? Nie uwierzysz!
Spis treści:
Komfort wypoczynku zależny jest w znacznej mierze od jakości materiałów, którymi się otaczamy. To jednak nie wszystko. By zachować doskonały wygląd oraz właściwości materiałów, a także cieszyć się zdrowym i przyjemnym snem, warto regularnie czyścić łóżko. Dbałość o odpowiedni poziom higieny łóżka pozwala uniknąć wielu infekcji, a także zapewnia poczucie komfortu związane z wypoczynkiem w czystym i świeżym otoczeniu. Dowiedz się, jak często i czym czyścić łóżko, by zapewnić sobie komfort.
Czyszczenie łóżka zależne od materiału wykonania
Regularne czyszczenie łóżka jest czynnością niezbędną, której warto każdorazowo poświęcić więcej czasu. W ten sposób zapewnisz sobie dokładność czyszczenia, a tym samym sprawisz, że mebel szybko odzyska świetność po zabrudzeniu. Optymalna częstotliwość oraz sposób czyszczenia łóżka zależne są przede wszystkim od tego, z jakiego materiału zostało ono wykonane. Dopasowując metodę sprzątania do konkretnej tkaniny (w przypadku łóżek tapicerowanych i materaców) czy innych surowców (ramy łóżka), zachowasz odpowiedni wygląd mebla, utrzymasz go w czystości i zadbasz o higieniczne warunki wypoczynku. Szczególnym wrogiem czystości łóżek są: sierść zwierząt, plamy z kawy i wina, okruchy, kurz oraz ślady krwi. Sprawdź, jak często czyścić łóżko, by wyglądało jak nowe przez wiele lat.
Jak często czyścić łóżko tapicerowane?
Wybierając rodzaj tapicerki łóżka tapicerowanego lub kontynentalnego, możesz zatem skłonić się ku miękkiemu welurowi, trwałej plecionce lub innej tkaninie, która spełnia Twoje wymagania. Dostępne są również rozmaite opcje kolorystyczne. Przy zakupie weź pod uwagę, czy materiał był testowany na liczbę cykli przetarcia – wtedy przekonasz się, w jakim stopniu jest odporny na skutki czyszczenia. Stylowe łóżko tapicerowane należy przecierać wilgotną ściereczką co kilka dni, wtedy unikniesz wniknięcia kurzu w tkaninę i zapewnisz sobie zdrowe warunki wypoczynku. Bardziej gruntowne czyszczenie warto zaplanować raz na trzy miesiące. Wtedy tapicerkę łóżka można wyprać, używając przeznaczonych do tego środków lub samodzielnie sporządzając roztwór z wody i sody oczyszczonej. Jeśli chcesz sprawdzić działanie środka czyszczącego na konkretnej tkaninie, koniecznie zrób próbę w mało widocznym miejscu.
Jak często czyścić łóżko drewniane i metalowe?
Łóżka wykonane z drewna to ponadczasowe meble, dostępne w szerokiej ofercie stylów i opcji kolorystycznych. Na co dzień ramę takiego łóżka warto przecierać suchą, miękką ściereczką. Podobnie jest w przypadku ram metalowych, które intensywnie przyciągają kurz, widoczny zwłaszcza na kolorze czarnym. Ponadto drewniane łóżko należy regularnie czyścić roztworem wody z niewielką ilością płynu do mycia naczyń lub zastosować ściereczki przeznaczone do czyszczenia i pielęgnacji drewna. Jeśli jest ono surowe, nie zapominaj o regularnym olejowaniu, by chronić je przed zniszczeniem. Jeśli chodzi o higienę materaca, warto pamiętać o jego wymianie raz na kilka lat oraz regularnym praniu pokrowca. Dzięki https://sennamaterace.pl/ masz możliwość wyboru najwyższej jakości produktów spośród zróżnicowanej oferty szwedzkiej firmy Hilding Anders, oferującej nowoczesne materace i akcesoria, dopasowane do potrzeb użytkownika. Sklep sennamaterace.pl to autoryzowany dystrybutor Hilding, oferujący zakupy z gwarancją.
Czym najlepiej wyczyścić łóżko?
Czyszczenie łóżka zależne jest od materiału wykonania oraz od indywidualnego sposobu użytkowania mebla, gdyż na każdą plamę może być potrzebny odmienny zestaw akcesoriów i środków czyszczących. Z pewnością preferowana częstotliwość czyszczenia będzie różna dla różnych osób i dopasowana do ich potrzeb. Wybierz domowe metody lub środki do tapicerek dostępne w sklepach. Ważne, by czyścić łóżko regularnie i dokładnie. Ilość środka dobierz, biorąc pod uwagę wielkość mebla. Pojedyncze łóżko będziesz czyścił(a) zdecydowanie krócej niż podwójne, przykładowo o szerokości 160 cm (https://sennamaterace.pl/111-materace-160×200) lub 200 cm. Łóżko o gładkiej strukturze należy czyścić co kilka dni, przecierając wilgotną, miękką ściereczką. Welur czyść zgodnie z kierunkiem struktury. Ekoskórę przecieraj wilgotną ściereczką nasączoną płynem do mycia naczyń. Drewno natomiast chroń przed wysuszeniem i pękaniem, regularnie olejując. Dbając o czystość łóżka, wpłyniesz na zachowanie higieny oraz doskonałego wyglądu mebla przez wiele lat. Zapewnij sobie w ten sposób optymalne warunki wypoczynku.