Jak być szczęśliwą singielką?

Szukanie związku na siłę zazwyczaj nie przynosi nic dobrego: wysłuchiwanie wymuszonych komplementów czy kiepskich tekstów na podryw może tylko doprowadzić do depresji.   Jeśli jesteś obecnie sama, zainwestuj w siebie! To najlepszy czas, by się rozwijać, bawić oraz zastanowić nad tym, czego szukamy i chcemy do życia. Ten stan ma wiele plusów, o których często zapominamy. Postanowiłyśmy niektóre z nich przypomnieć! Podpowiadamy, jak być szczęśliwą singielką, pomimo tego, że ktoś Ci się podoba i nic z tego nie wychodzi. Facet flirtuje z innymi kobietami, nie zwracając na Ciebie uwagi. 

Zobacz też: Powody, dla których bycie singielką jest super

Ciesz się wolnością

Jak być szczęśliwą singielką?

giphy.com

Żadnych ograniczeń, kompromisów i kłótni. Możesz robić, co tylko chcesz! Zacznij wychodzić częściej z domu i poznawać nowych ludzi. Impreza ze znajomymi, wyjście do klubu, którego nie lubił Twój były czy szalone, wielogodzinne zakupy… Wybór należy do Ciebie. Nie musisz nikogo pytać o zgodę lub zastanawiać się, czy będzie chciał także iść. Wykorzystaj ten czas i swobodę, jaką masz, by cieszyć się wszystkimi aspektami życia w pojedynkę. W tej chwili nie musisz martwić się o to, co druga osoba pomyśli.

Zainwestuj w siebie

Jak być szczęśliwą singielką?

giphy.com

W końcu masz czas, by zainwestować w siebie. Znajdź hobby i rób to, co kochasz. Możesz zrobić kurs, który podniesie Twoje kwalifikacje w pracy albo iść na zajęcia, które pozwolą Ci rozwijać własne pasje. Jeśli lubisz sport czy chcesz schudnąć, teraz masz czas, by zadbać o aktywność fizyczną. Nie musisz już skupiać się na drugiej osobie. Czas, który jej poświęcałaś, jest teraz znowu Twój i możesz wykorzystać go w sposób, jaki przyniesie Ci wiele korzyści. Dodatkowe aktywności sprawią, że odzyskasz pewność siebie, poznasz nowych ludzi. Zobaczysz, jak  być szczęśliwą singielką!

Flirtuj bez wyrzutów sumienia

Jak być szczęśliwą singielką?

giphy.com

Nie masz żadnych zobowiązań, nie musisz być wobec nikogo fair. Osoby, które są w stałych związkach nie mogą sobie pozwolić na chwilę szaleństwa. Ty jak najbardziej! Poznawaj nowe osoby, bawi się i flirtuj. Nikt nie zrobi Ci z tego powodu awantury, nikomu nie zrobisz przykrości. Niezobowiązujący flirt pomoże lepiej poznać siebie i własne wymagania.

Jak być szczęśliwą singielką: znajdź czas na przyjaźń

Jak być szczęśliwą singielką?

giphy.com

W końcu możesz wyjść ze znajomymi bez obaw, że ktoś co kilkadziesiąt minut będzie do Ciebie pisał smsy lub dzwonił. Nikt nie odstraszy Twoich znajomych, nie powie, że nie powinnaś się spotykać z koleżankami, bo ich nie lubi. Masz teraz czas, by odświeżyć dawne znajomości lub poznać nowych ludzi. Dawny związek pochłaniał każdą Twoją chwilę? Wykorzystaj czas, który masz teraz i znajdź czas dla innych ludzi.

 

Skup się na rodzinie

Jak być szczęśliwą singielką?

giphy.com

Czasami rodzina może nieźle działać na nerwy, jednak wiesz, że oni zawsze będą Cię wspierać i kochać. Spędź z nimi czas. Wpadnij na obiad, idź na zakupy z siostrą lub mamą, wyjdź na piwo z bratem, wypij z tatą kawę… Może po prostu zadzwoń. Zacieśnianie więzi z rodziną sprawi, że poczujesz się pewniej, bezpieczniej. Będziesz wtedy mniej rozmyślać o przeszłości i o tym, co Cię czeka.

Naucz się lubić siebie

Jak być szczęśliwą singielką?

giphy.com

Być może obwiniasz się za błędy, które popełniłaś. Przestań wszystko analizować i się zadręczać. Zacznij myśleć racjonalnie! Nie ma sensu roztrząsać przeszłości. Spróbuj znów polubić samą siebie i uwierzyć, że niedługo spotkasz kogoś wartościowego. Teraz masz chwilę, by zastanowić się nad tym, czego oczekujesz od innych i co Cię uszczęśliwia.

Nie jesteś samotną, smutną kobietą, tylko odważną osobą, która ma czas, by się spełniać. Może Twój związek rozpadł się nie bez powodu i tak miało być. Dostałaś czas, który trzeba dobrze wykorzystać. Być może ta chwila przyniesie Ci wiele dobrego. Może jeszcze nie byłaś w poważnym związku, bo czekasz na właściwą osobą. Miej cierpliwość i wykorzystaj tę chwilę dla siebie. Kto wie, co Cię czeka jutro. 😉

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...