Jak być bezpiecznym na portalach randkowych?

Na portalach randkowych liczba użytkowników ciągle rośnie. Takie miejsca kuszą nas szybkością zawierania nowych znajomości, ogromną bazą danych potencjalnych partnerów i obietnicą znalezienia stałego związku.  Musimy jednak pamiętać, że każda interakcja z ludźmi, nawet w kontaktach wirtualnych, niesie ze sobą pewne zagrożenia, jak stalking, kradzież, oszustwo. Jak się przed nimi ustrzec?  Postaramy się udzielić kilka rad dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Jak być bezpiecznym na portalach randkowych

 

Jak być bezpiecznym na portalach randkowych? – RADA 1: Podawaj jak najmniej informacji

Nie chodzi o Twoje zainteresowania, ale o nazwisko, adres (ogranicz się tylko do podania miejscowości), numer telefonu (zamiast tego użyj Skype) . Powstrzymaj się również z dołączeniem do znajomych na Facebooku. Portal ten, zawiera całą masę informacji, które mogą ujawnić wyżej wymienione dane. Nie muszą się zawierać w przeznaczonej do tego zakładce. Wiele można wywnioskować ze zdjęć, okolicy, w której były robione, wyposażenia domu, miejsca pracy, czy chociażby z rozmów, jakie toczysz ze znajomymi w komentarzach.

Oczywiście, nie każda nowo poznana osoba w Internecie, musi być kimś, kto ma zamiar, w jakiś sposób Cię skrzywdzić. Musimy jednak pamiętać o tym, że tak samo, jak poznając kogoś w cztery oczy, za pierwszym razem nie ufamy mu do końca, tak samo powinniśmy traktować naszych internetowych znajomych.

Pamiętaj również, by wybrać bezpieczny portal randkowy, taki w którym wymagane jest podanie prawdziwego konta e-mail i z dobrymi zabezpieczeniami Twoich danych. Nie zawsze największe portale są najbezpieczniejsze.

Jak być bezpiecznym na portalach randkowych? – RADA 2: Bądź detektywem

Podczas internetowego randkowania, w końcu przychodzi ten moment, gdy ktoś prosi o wymianę zdjęć. Chcemy wiedzieć, jak wygląda druga osoba i jest to zupełnie naturalne. Czerwona lampka powinna Ci się zapalić w momencie, gdy Twój rozmówca… no cóż, będzie przypominał księcia z bajki. Czasami, zbyt piękne nie jest prawdziwe. Jeśli chcesz zweryfikować prawdziwość zdjęcia, poszukaj go za pomocą Google. Sprawdź, w jakim kontekście pojawiają się jego zdjęcia. Użyj do tego opcji „Grafika” i „Szukanie obrazem”.

google grafika

 Podawanie fałszywego zdjęcia, jest jedną z metod działania stalkerów – nie podają swoich prawdziwych danych, nie można ich zidentyfikować, jednak o nas wiedzą niemal wszystko.

Google, raz jeszcze. Wyszukaj, nie tylko jego zdjęcia, ale postaraj się znaleźć, jak najwięcej informacji na temat swojego rozmówcy. Nie chodzi o to, byś sama została stalkerem, ale postaraj się zweryfikować, jak najwięcej informacji związanych ze swoją przyszłą randką.

Jak być bezpiecznym na portalach randkowych? – RADA 3: Miejsce publiczne.

Wybór miejsca na spotkanie powinien być oczywisty. Koniecznie musi to być miejsce publiczne.  Nie pozwól na to, by przyjechał po Ciebie na spotkanie. Pamiętaj, by nie wchodzić do samochodu obcego Ci człowieka. Z randki, tym razem wróć samotnie taksówką.

W przypadku, gdy umówicie się w pubie, barze i zamierzasz pić alkohol, pamiętaj, żeby mieć nad tym kontrolę. Gdy wzrasta ilość procentów, zmniejsza się również nasza czujność.

Jak być bezpiecznym na portalach randkowych? – RADA 4: Przyjaciele

Niech Twoi przyjaciele wiedzą, gdzie i z kim wychodzisz. Niektóre kobiety decydują się na ochronę, w postaci przyjaciółki siedzącej kilka stolików obok. Wydaje się jednak, że jest to nieco przesadna ostrożność. Nie wyłączaj telefonu i miej go przy sobie. Zawsze w razie nieudanego spotkania, może do Ciebie zadzwonić koleżanka z ogromnym problemem i w trybie natychmiastowym będziesz musiała zostawić swoją randkę 😉

 A czy Wy, macie swoje sposoby na bezpieczną randkę z nieznajomym?

Idealna pierwsza randka – 6 zasad jak się przygotować i zachować, by zrobić wrażenie

Idealna pierwsza randka – 6 zasad jak się przygotować i zachować, by zrobić wrażenie

Pierwsza randka – poznaj zasady udanej randki. Co robić, by się spodobać? Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, bo ono decyduje o Waszej przyszłej znajomości. Omawiamy także błędy na pierwszej randce – co mówić, jak się zachowywać. Co robić, by się spodobać? Przeczytaj porady, jak się ubrać, o czym rozmawiać i jakich tematów nie poruszać. Z naszymi wskazówkami Twoja randka uda się na pewno!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (241 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  9 stycznia 2015 11:59

  Bardzo ważne rady. Czasem warto być przesadnie ostrożnym niż później żałować.

  Odpowiedz
 2. martucha180  9 stycznia 2015 15:48

  Zdrowy rozsądek i głowa na karku.

  Odpowiedz
 3. bbo  9 stycznia 2015 20:10

  To prawda: podawać jak najmniej danych.

  Odpowiedz
 4. as_sa  9 stycznia 2015 22:58

  Trzeba uważać bo można się sparzyć na takich randkach

  Odpowiedz
 5. efffciaa  4 kwietnia 2016 13:05

  Zupełnie nie wierzę w tego typu randki i miłość . Większość osób , które siedzą na takich portalach szukają po prostu łatwego skoku w bok , a potem wracają do ukochanej żonki .

  Odpowiedz
 6. arancia  16 sierpnia 2017 18:03

  Myślę, że po prostu trzeba myśleć na trzeźwo, nie popadać od razu w euforię. Szans na powodzenie, według mnie, jest około 50%. Znam jedną parę, której się nie udało, bo on okazał się dopiero po czasie – po ślubie, alkoholikiem, druga para ma już dzieci i są szczęśliwi.

  Odpowiedz
 7. marlenka  23 kwietnia 2018 23:01

  Bardzo ważnym aspektem wybranie takie portalu, który też sam z siebie zapewnia bezpieczeństwo swoich użytkowników. Ma odpowiednie zabezpieczenia, nadzoruje swoich użytkowników, jest dobry kontakt z administratorami. Bo nie każdy portal coś takiego zapewnia, jak wybierałam portal, to głównie na to bezpieczeństwo zwracałam uwagę i w końcu padło na mydwoje, bo wydawali mi się najbardziej odpowiedzialni, a także opinie były pozytywne. I nie żałuję wyboru. Ale we własnym zakresie także należy dbać o swoje bezpieczeństwo, podawanie swoich danych, na samym początku, jest dość niebezpieczne i raczej nikt rozsądny tego nie zrobi. A jak już dojdzie do spotkania, to też warto wybrać miejsce publiczne, na wszelki wypadek powiedzieć komuś, że idzie się na taką randkę, powiedzieć gdzie i z kim, bo bezpieczeństwa nigdy za wiele…

  Odpowiedz
 8. Mariolka  18 września 2019 22:09

  Ja raczej unikam portali randkowych, jednak chciałam kogoś znaleźć. W internecie znalazłam Centrum Zapoznawcze Zolyty i postanowiłam spróbować, dużo opinie pozytywnych znalazłam, więc pomyślałam co mi szkodzi. Teraz nie żałuje, poznałam Grzegorza i świetnie się dogadujemy, mogę powiedzieć, że to jest moja lepsza połowa. Serdecznie wam polecam to biuro, bez żadnej ściemy, nie trzeba się bać sami fajni ludzie tam są.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany