Jak być EKO na wiosnę? Ekologiczne dodatki

Wyselekcjonowaliśmy dla Was kilka wiosennych propozycji, dla każdej kobiety kochającej kolory i niebanalne dodatki.

Wiosna to magiczny czas. Gdy przyroda budzi się do życia wstępuje w nas nowa energia, mamy ochotę odmienić coś w swoim otoczeniu, a nasze szafy zapełniają się nowymi kolorowymi ubraniami i dodatkami w świeżych, wiosennych kolorach.

Stylizacje EKO

Mało kto w tym czasie zastanawia się nad tym, że przez nasze nawyki konsumenckie przyroda nie zawsze ma szansę  się odrodzić. Producenci na na masową skalę puszczają w obieg nietrwałe i sezonowe produkty – ubrania, torby, akcesoria, dodatki do wnętrz, które bardzo szybko tracą swoją wartość i trafiają do kosza. Taka masowa i intensywna produkcja nastawiona tylko na maksymalizację zysków nadmiernie eksploatuje i ogromnie zanieczyszcza środowisko naturalne.

Świeżą alternatywę i poniekąd odpowiedź na te problemy proponuje nowatorski portal Dekoeko.com, którego celem jest promocja etycznych marek tworzonych z ekologicznych oraz recyklingowych materiałów. Na całym świecie (również w Polsce) pojawia się bardzo dużo świadomych i niezależnych projektantów, którzy proponują kolekcje ubrań, biżuterię, torby i akcesoria wytworzone metodami przyjaznymi dla środowiska, tworzone z materiałów ekologicznych bądź wykorzystujące te z pozoru już nie potrzebne materiały w duchu twórczego upcyklingu.

Nasze upcyklingowe propozycje modowe na wiosnę są nie tylko niezwykle efektowne i niepowtarzalne, ale przede wszystkim wytworzone z dbałością o środowisko. Kupując wyselekcjonowane przez nas produkty masz gwarancje, że zostały stworzone wyłącznie z ekologicznych, organicznych lub pochodzących z recyklingu materiałów, metodami nie obciążającymi środowiska” – mówi Agata Frankiewicz, założycielka platformy Dekoeko.com Dzięki temu możesz się przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów na świecie, a jednocześnie uczymy nowych, mądrzejszych zachowań konsumenckich.”

Portal Dekoeko.com wyselekcjonował kilka wiosennych propozycji, dla każdej kobiety kochającej kolory i niebanalne dodatki.

Stylizacja Dekoeko

Oto coś dla miłośniczek soczystej zieleni – torebka recyklingowa marki ecoMania wytworzona z materiału pochodzącego z hal namiotowych, bluza OCEecostreetwear z bawełny organicznej z wstawkami tkanin upcyklingowych oraz ekskluzywna bransoletka z linek żeglarskich Bernard Mailer.

Stylizacja Dekoeko (2)

Zestawienie nr 2 w kolorach wiosenno – słonecznych, to zamotka dzianinowa marki CADO, kolczyki upcyklingowe w kształcie kwiatów z butelek PET marki EKOISTA oraz torebka SUN marki CADO.

Stylizacja Dekoeko (3)

Ostatnia propozycja – w najmodniejszym kolorze fuksji – to kwiatowa broszka z filcu od Felt Label, upcyklingowa bransoletka z mechanizmami zegarkowymi Fanny&Franz oraz zamotka w kolorze fuksji Cado.

Wybór marek, kolorów i stylów wśród rzeczy tworzonych przez ekodesignerów jest ogromny. Dokonuj mądrych wyborów i daj odpocząć przyrodzie jednocześnie otaczając się pięknymi, jedynymi w swoim rodzaju rzeczami.

Źródło: www.dekoeko.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (218 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  5 maja 2014 07:00

  Bardzo fajne pomysły.

  Odpowiedz
 2. martucha180  5 maja 2014 18:10

  CUDNA JEST TA BROSZKA KWIATOWA Z FILCU!

  Odpowiedz
 3. bbo  5 maja 2014 19:45

  Nie wystarczy założyć broszki z naturalnego materiału, by być EKO. Takie jest moje zdanie. Bo to o wiele, wiele szersze pojęcie. Ale popieram takie naturalne ozdoby.

  Odpowiedz
 4. as_sa  5 maja 2014 19:54

  Zielona torebka i fuksjowa zamotka-cudowne

  Odpowiedz
 5. Ewelina  3 kwietnia 2016 14:34

  Bardzo ładne dodatki, ciekawe pomysły, ale jednak ja nie noszę takich ozdóbek. Niemniej mają coś w sobie, w szczególności kwiatowa broszka z filcu. Bardzo urocza. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany