Jak badać piersi? Wykonaj samobadanie w domu!

Codziennie dbamy o naszą urodę, skórę, włosy, staranny makijaż i zadbane paznokcie. Dbamy też o odpowiednią dietę i dodatkowo dbamy o odpowiednią suplementacją. Najszczęściej jednak zapominamy o bardzo ważnym aspekcie dbania o siebie, czyli o badaniach profilaktycznych. Polki zdecydowanie za  rzadko robią mammografię i badanie USG piersi. Dzisiaj chcemy przedstawiać Wam metody samobadania piersi, które pomogą Wam chociaż w części samodzielnie kontrolować swoje zdrowie. Dowiedz się jak badać piersi!

powiekszanie-piersi_2

Dolegliwości ze strony piersi w postaci rożnego rodzaju bólów odczuwa w różnych okresach życia około 80% kobiet, z czego aż 30% odczuwa uciążliwe, trwające ponad 5 dni w miesiącu niedogodności. Nie ma jednoznacznego wyjaśnienia przyczyn, dlaczego u kobiet występują tego rodzaju uciążliwości.  Może do nich należeć zarówno noszenie zbyt obcisłej bielizny, uraz mechaniczny, zaburzenia hormonalne, jak i poważna choroba. Dlatego tak istotne jest uważne obserwowanie piersi przez całe życie.

Instruktaż jak badać piersi?

jak badać piersi 1 jak badać piersi 2

Instruktaż badania piersi www.leczbolpiersi.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (128 głosów, średnia: 4,16 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Anett13  14 czerwca 2016 08:26

  Artykuł, który powinien być ważny dla każdej kobiety. Pomiędzy USG, czy mammografią warto regularnie badać się samemu i każda kobieta powinna wiedzieć jak to zrobić.

  Odpowiedz
 2. Kasia  14 czerwca 2016 09:43

  Ja często badam swoje piersi. Małe są to takie obadanie zajmuje mi dosłownie chwilkę. Czasem mi smutno, że nie są trochę większe ale reasumując plusy i minusy to jednak tak źle nie wypadają. Dziewczyny, badajcie się!

  Odpowiedz
 3. Aneta  14 czerwca 2016 11:59

  Ważny artykuł.

  Odpowiedz
 4. kasia87g  15 czerwca 2016 09:17

  ja zawsze zapominam o samobadaniu piersi, ale właśnie dzięki takim artykułom od razu idę do łazienki i sprawdzam czy wszystko ok 🙂 systematyczność to nie jest moja mocna strona

  Odpowiedz
 5. sylwiawes  15 czerwca 2016 16:39

  Bardzo ważny i pomocny artykuł . Kobieta powinna wiedzieć jak się samemu zbadać i robić to często.

  Odpowiedz
 6. krisza  11 grudnia 2016 17:23

  Fajny artykuł, ja sama staram się badać piersi, może nie aż tak regularnie ale za to jestem co pół roku na usg. Tylko na prawdę bardzo ważne jest dobra jakość aparatu.

  Odpowiedz
 7. sosad  13 listopada 2017 14:59

  Miałam podobnie, ale jakiś czas temu kupiłam sobie braster i to mnie bardziej motywuje do badania. Teraz co miesiąc się badam, to raptem 15 minut licząc z przygotowaniem i max po 2 dniach mam wynik na koncie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany