Jak analizować sny? Odbądź podróż w głąb siebie!

Świat snów jest pełen ukrytych znaczeń. Niektóre z nich mogą nawet zdradzić przyszłe wydarzenia! Zrozumieć marzenia senne nie jest jednak tak łatwo. Wytłumaczy je tylko ten, kto nauczy się ich czytać. Jak to zrobić? Podpowiadamy wraz z wróżką Fortunatą!

„Sen jest teatrem, w którym śniący jest sceną, aktorem, suflerem, producentem, autorem, publicznością i krytykiem” mawiał Carl Gustav Jung. Marzenia nocne przywracają nam łączność z najgłębszymi pokładami naszej egzystencji. Aby rozumieć własny wewnętrzny świat i duszę, warto zwracać na nie uwagę. To one są często bramą, umożliwiającą nam kontakt z głęboką warstwą naszego istnienia. Jak analizować sny? Jak stworzyć własny sennik i naprawdę zrozumieć to, co się nam przyśniło? Podpowiadamy!

Jak analizować sny? Odbądź podróż w głąb siebie!

pixabay.com

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. I – odczytaj tajemnicze symbole!

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. I – odczytaj tajemnicze symbole!

Sposób, w jaki śnimy to bardzo indywidualna kwestia. Jedne z nas każdej nocy oglądają pod powiekami wielobarwne obrazy, naszpikowane dziwną symboliką i układające się w intrygujące historie, na bazie których spokojnie można by było wyreżyserować film. Inne widzą jedynie czarno-białe migawki z pojedynczymi twarzami czy przedmiotami w rolach głównych. Co oznaczają nasze sny i jak je interpretować? Przeczytaj, co mówi na ten temat wróżka Fortunata!

Jak analizować sny: interpretacja marzeń sennych krok po kroku

Sny pomagają nam uświadomić sobie swoje lęki lub pokazują nam nasze skryte pragnienia i marzenia. Niekiedy mogą stanowić wskazówkę lub zawierać twórcze rozwiązania naszych codziennych problemów. Jak tłumaczyć sny?

1) Podejdź do snu osobiście

Znaczenie snu najlepiej rozpatrywać indywidualnie, biorąc pod uwagę sytuację i stan psychiczny osoby, które go wyśniła. Zrozumienie marzeń jest sporym wyzwaniem, jednak może być odkrywczym narzędziem do osobistego rozwoju. Treść snów często zwraca nam na coś uwagę.

2) Miej przy sobie notes i długopis

Przede wszystkim trzeba je zapamiętać! Sny są bardzo ulotne, dlatego też warto je szybko łapać. Najlepiej mieć pod ręką coś do pisania i zapisywać je zaraz po przebudzeniu. Notując sny, warto zapisywać również skojarzenia, swoje emocje oraz kontekst wydarzeń poprzedzających marzenia nocne. Można intuicyjnie uchwycić istotę snu nawet bez szczegółowej analizy. Trzeba jednak uważać, by snu nie traktować zbyt dosłownie.

3) Skup się na emocjach

Najważniejsze są emocje, odczucia, które towarzyszą snom. To, co pamiętamy po przebudzeniu, często jest zbiorem przypadkowych obrazów (np. z książek, seriali, filmów) oraz naszych wspomnień. Pomieszane sytuacje mogą stworzyć na prawdę niezwykłe obrazy. Jednak, żeby je zrozumieć, najlepiej skupić się na towarzyszącym im emocjom.

4)  Wyciągnij wnioski

Podświadomość w snach komunikuje się z nami symbolami, które zgromadziła i podpowiada, co nam dokucza. Jeśli więc jakiś obraz czy symbol ze snu utkwił nam szczególnie w pamięci, zastanówmy się, co on naprawdę dla nas oznacza, a dopiero później sięgnijmy po sennik. Wcześniej zadajmy sobie pytanie: „Co podświadomość próbuje mi powiedzieć?” i „Czego nauczył mnie ten sen?”.

Jak analizować sny? Odbądź podróż w głąb siebie!

pixabay.com

Co mówią marzenia nocne: znaczenie snów

Jak widać, emocje i intuicja, to podstawa w interpretowaniu snu. Poniżej jednak przedstawiamy kilka podpowiedzi, które mogą być pomocne w tłumaczeniu nocnych marzeń.

Sny, w których jesteśmy szczęśliwi i spokojni: sygnał, że wszystko idzie w dobrym kierunku, nie mamy się czego obawiać.

Koszmary, sny nieprzyjemne: ostrzeżenie, że wokół nas jest zbyt dużo stresu oraz napięć, jeśli ktoś w nich chce nam zrobić krzywdę, to podpowiedź, że coś nam leży na duszy.

Sny o bliskich i znajomych: znak, by przyjrzeć się relacjom z daną osobą.

Sny o miłości: mówią, że chcemy kochać bardziej lub za mało dzielimy się uczuciem z innymi.

 

Interpretujecie własne sny? Wierzycie, że mają znaczenie?

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. II – interpretujemy tajemnicze symbole!

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. II – interpretujemy tajemnicze symbole!

Mechanizm powstawania snu to jeden z najmniej zbadanych i najtrudniejszych do przeniknięcia procesów, jakie zachodzą w mózgu człowieka. Nie potrafimy wyczerpująco odpowiedzieć pytanie, dlaczego śnimy ani co decyduje o tym, jaką opowieść przyniesie nam kolejna

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (193 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Hidari11  22 czerwca 2018 06:03

    Niestety, bardzo rzadko miewam sny. Jeśli je miałam, to pamiętam zwykle, że widziałam jakieś obrazy, ale nie pamiętam ich treści.

    Odpowiedz
  2. Jaworka  22 czerwca 2018 08:43

    Często śnię i w większości je pamiętam, tak jak pisze w artykule już nauczyłam się je odczytywać , wiem które są przestrogą, że będzie cos nie tak, że czeka mnie choroba lub najbliższych , czy mam uważać jak jadę samochodem, lub czy ma mnie spotkać cos dobrego. Początkowo nie wiedziałam co do czego dopasować, ale kiedy śnił mi się tata który nie żyje, po czasie zrozumiałam że mnie ostrzega abym uważała na siebie. A potem znaczenie innych snów też już potrafiłam odczytać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany