Jakub „Jacob” Bartnik prezentuje najnowszą kolekcję JACOB BIRGE VISION jesień-zima 2016-2017

Przedstawiamy najnowszą kolekcję JACOB BIRGE VISION na sezon jesień-zima 2016/2017. Projektant Jakub „Jacob” Bartnik został zainspirowany szeroko rozumianą rewolucją oraz sytuacją społeczno-polityczną współczesnego świata. To kolekcja świetnie wpisująca się  w ostatnie wydarzenia w Polsce, bo jej bohaterką jest zbuntowana rebeliantka, walcząca o swoje prawa. Zapraszamy do galerii!

jacob-birge-vision-1

Paleta kolorystyczna wykorzystana w kolekcji oparta jest na mocnych i wyrazistych barwach, które mają symbolizować siłę i rewolucję. Czerń i burgund, bo o nich mowa, zostają przełamane współczesnymi srebrnymi  cekinami, oraz metalowymi detalami: stalowymi oczkami i sprężynowymi łańcuchami. Dopasowane do sylwetki asymetryczne sukienki z odsłoniętymi ramionami, kurtki bomberki czy damski klasyczny garnitur to elementy, które  tworzą wizję kobiety wyzwolonej, świadomej swojego ciała i seksapilu. Sportowe kołnierze czy wykończenia  ciągaczem przełamują ten charakter i  nadają kolekcji luźniejszego wymiaru, łącząc kontekst wieczorowy z codziennym luzem. Całość stylizacji na wybiegu dopełnił czerwony beret.

Zastosowanie w formie obniżonej talii oraz plisowanych tkanin, to silne  nawiązania do estetyki lat 20 i 30. Inspiracja tym okresem to nie tylko czerpanie z estetyki, ale także odniesienie do rewolucyjnego aspektu historii. Właśnie wtedy kobiety w większości krajów europejskich uzyskały prawa wyborcze.

Sesja została utrzymana w charakterze działalności konspiracyjnej. Trzy młode rewolucjonistki planują przeciwstawić się panującej władzy i walczyć o swoje prawa. Widzimy je w swoim naturalnym środowisku i miejscu spotkań: pracowni artystycznej. Nasze bohaterki są skoncentrowane i opanowane, misternie kreując plan działania kolejnej  akcji.

Zapraszamy do galerii: JACOB BIRGE VISION jesień-zima 2016/2017

jacob-birge-vision-2

jacob-birge-vision-3 jacob-birge-vision-4 jacob-birge-vision-5

jacob-birge-vision-6

jacob-birge-vision-1

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (116 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. linea  4 października 2016 16:41

  Troszkę dziwne te kreacje 🙂

  Odpowiedz
 2. Aneta  6 października 2016 16:17

  Nie podoba mi się.

  Odpowiedz
 3. ava  9 października 2016 14:18

  Zdjęcia nieźle wypadają, ale nie wiem jak na żywo leżą 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany