W walce z trądzikiem (nie tylko u młodzieży) – dermoceutyki Iwostin Purritin

Trądzik to powracający problem nie tylko nastolatków. Nie jest to również dolegliwość sezonowa. W walce z trądzikiem liczy się skuteczność. Dlatego specjaliści rekomendują dermoceutyki Iwostin Purritin®, o działaniu potwierdzonym klinicznie[1].

iwostin purritin

Trądzik to problem coraz większej liczby osób w Polsce. Obecnie, aż 74% kobiet w wieku 25 – 39 lat deklaruje, że ma skórę tłustą, trądzikową i mieszaną. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale również emocjonalny: „Teraz już doszłam do swojego sposobu radzenia sobie z moją cerą, ale kiedyś te problemy to było przekleństwo”; „W pracy strasznie się świeciłam. Jeszcze łazienka była na drugim końcu biura i nie dało się tak pójść, żeby ktoś nie zauważył, że ja idę z tym pudrem. To było dla mnie bardzo krępujące[2]”.

Kobiety  walczące z niedoskonałościami skóry są bardzo zaangażowane w pielęgnację i przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Jednak obawiają się, że jeśli zmiany trądzikowe – szczególnie błyszcząca skóra, rozszerzone pory, zaskórniki i wypryski zostaną dostrzeżone przez innych, będą odebrane jako brak wiedzy czy skutek zaniedbania codziennej pielęgnacji. Natomiast zadbana skóra dodaje im pewności siebie i sprawia, że lepiej czują się w relacjach z innymi2.

Nieodpowiednia pielęgnacja może pogorszyć stan skóry trądzikowej. Jak więc o nią dbać? „Po pierwsze, należy przywrócić prawidłowe nawilżenie – mówi dr Joanna Czuwara z Kliniki Dermatologii UM w Warszawie. W tym celu wykorzystuje się preparaty zawierające alfa- i beta-hydroksykwasy, które przy niskich stężeniach mają właściwości nawilżające i złuszczające. Aby nie podrażnić skóry złuszczaniem, do preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry trądzikowej  dodawane są substancje pozwalające na lepszą ich tolerancję, np. wyciąg z aloesu, alantoina. Po nawilżeniu i delikatnym złuszczeniu, skóra ulegnie wygładzeniu, w miarę regularnego stosowania złuszczą się zaskórniki”.

 Najczęściej stosowanym preparatem przez użytkowniczki dermokosmetyków jest krem2. W przypadku skóry z niedoskonałościami, skuteczne i wielokierunkowe działanie zapewni Aktywny krem eliminujący niedoskonałości Iwostin Purritin®, który redukuje widoczność niedoskonałości już w 7 dni[3]. Poprawia wygląd skóry: reguluje wydzielanie sebum, ogranicza rozwój bakterii, zmniejszając skłonność do powstawania nowych zmian.

*Badania aparaturowe (w Niezależnym Laboratorium Badawczym) przy regularnym stosowaniu kremu, potwierdziły redukcję wydzielania sebum na skórze twarzy. Po 8 h od nałożenia kremu średnia wartość była niższa o 22%, po 7 dniach o 54%, a po 21 dniach regularnego stosowania zmniejszyła się o 79% vs wartość mierzona przed rozpoczęciem stosowania. Powyższe wyniki badań potwierdzają działanie seboregulujące kremu.

Średnia cena detaliczna: 30 PLN (40 ml). Cena ostatecznie kształtowana jest na poziomie apteki.

 

[1] Badanie Segmenter. Postrzeganie dermokosmetyków przez lekarzy dermatologów. Lipiec 2014. Działanie produktu na podstawie badań aplikacyjnych i aparaturowych. Data on file.

[2] Stosowanie preparatów opartych o formułę zabiegu dermatologicznego w pielęgnacji domowej, użytkowniczki dermokosmetyków 25-60 lat, badanie ilościowe i jakościowe, Ipsos, wrzesień 2015.

[3] Badania aplikacyjne w Niezależnym Instytucie Badawczym na zlecenie Laboratorium Iwostin, efekt po 7 dniach stosowania. Data on file.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (138 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...