W walce z trądzikiem (nie tylko u młodzieży) – dermoceutyki Iwostin Purritin

Trądzik to powracający problem nie tylko nastolatków. Nie jest to również dolegliwość sezonowa. W walce z trądzikiem liczy się skuteczność. Dlatego specjaliści rekomendują dermoceutyki Iwostin Purritin®, o działaniu potwierdzonym klinicznie[1].

iwostin purritin

Trądzik to problem coraz większej liczby osób w Polsce. Obecnie, aż 74% kobiet w wieku 25 – 39 lat deklaruje, że ma skórę tłustą, trądzikową i mieszaną. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale również emocjonalny: „Teraz już doszłam do swojego sposobu radzenia sobie z moją cerą, ale kiedyś te problemy to było przekleństwo”; „W pracy strasznie się świeciłam. Jeszcze łazienka była na drugim końcu biura i nie dało się tak pójść, żeby ktoś nie zauważył, że ja idę z tym pudrem. To było dla mnie bardzo krępujące[2]”.

Kobiety  walczące z niedoskonałościami skóry są bardzo zaangażowane w pielęgnację i przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Jednak obawiają się, że jeśli zmiany trądzikowe – szczególnie błyszcząca skóra, rozszerzone pory, zaskórniki i wypryski zostaną dostrzeżone przez innych, będą odebrane jako brak wiedzy czy skutek zaniedbania codziennej pielęgnacji. Natomiast zadbana skóra dodaje im pewności siebie i sprawia, że lepiej czują się w relacjach z innymi2.

Nieodpowiednia pielęgnacja może pogorszyć stan skóry trądzikowej. Jak więc o nią dbać? „Po pierwsze, należy przywrócić prawidłowe nawilżenie – mówi dr Joanna Czuwara z Kliniki Dermatologii UM w Warszawie. W tym celu wykorzystuje się preparaty zawierające alfa- i beta-hydroksykwasy, które przy niskich stężeniach mają właściwości nawilżające i złuszczające. Aby nie podrażnić skóry złuszczaniem, do preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry trądzikowej  dodawane są substancje pozwalające na lepszą ich tolerancję, np. wyciąg z aloesu, alantoina. Po nawilżeniu i delikatnym złuszczeniu, skóra ulegnie wygładzeniu, w miarę regularnego stosowania złuszczą się zaskórniki”.

 Najczęściej stosowanym preparatem przez użytkowniczki dermokosmetyków jest krem2. W przypadku skóry z niedoskonałościami, skuteczne i wielokierunkowe działanie zapewni Aktywny krem eliminujący niedoskonałości Iwostin Purritin®, który redukuje widoczność niedoskonałości już w 7 dni[3]. Poprawia wygląd skóry: reguluje wydzielanie sebum, ogranicza rozwój bakterii, zmniejszając skłonność do powstawania nowych zmian.

*Badania aparaturowe (w Niezależnym Laboratorium Badawczym) przy regularnym stosowaniu kremu, potwierdziły redukcję wydzielania sebum na skórze twarzy. Po 8 h od nałożenia kremu średnia wartość była niższa o 22%, po 7 dniach o 54%, a po 21 dniach regularnego stosowania zmniejszyła się o 79% vs wartość mierzona przed rozpoczęciem stosowania. Powyższe wyniki badań potwierdzają działanie seboregulujące kremu.

Średnia cena detaliczna: 30 PLN (40 ml). Cena ostatecznie kształtowana jest na poziomie apteki.

 

[1] Badanie Segmenter. Postrzeganie dermokosmetyków przez lekarzy dermatologów. Lipiec 2014. Działanie produktu na podstawie badań aplikacyjnych i aparaturowych. Data on file.

[2] Stosowanie preparatów opartych o formułę zabiegu dermatologicznego w pielęgnacji domowej, użytkowniczki dermokosmetyków 25-60 lat, badanie ilościowe i jakościowe, Ipsos, wrzesień 2015.

[3] Badania aplikacyjne w Niezależnym Instytucie Badawczym na zlecenie Laboratorium Iwostin, efekt po 7 dniach stosowania. Data on file.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (138 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. nevermind9  28 września 2016 20:04

  szkoda, że dermokometki są tak drogie

  Odpowiedz
 2. Shio  29 września 2016 10:01

  Nie wszystkie dermokosmetyki są takie drogie, ja na przykład używam marki oeparol i cenowo jest bardzo ok. Ich marka ma też duopaki, na przykład ostatnio za dwa płyny micelarne do demakijażu zapłaciłam coś około 16 złotych, więc to jest bardzo dobra cena. Warto się rozglądać za takimi promocyjnymi opakowaniami, bo można sporo zaoszczędzić 🙂

  Odpowiedz
 3. Maya  17 stycznia 2017 12:16

  Nie mam trądziku ale używam tego kosmetyku na pojedyncze wypryski i powiem że daje rade… choć nie widziałam lepszych efektów po tańszej maści z apteki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany