Intrygująca i lekka książkowa propozycja na lato – „RUD€” Ewy Gogolewskiej-Domagały

„RUD€” to druga książka Ewy Gogolewskiej-Domagały. Debiutancka powieść autorki – Blondie$” – została uznana przez czytelników portalu Granice.pl za najlepszą książkę obyczajową 2010 roku. „RUD€” stanowią jej kontynuację.

 

Rude_okladka

„RUD€” to historia, która prowadzi czytelnika przez pół świata – od belgijskiego Liege, przez Koło Podbiegunowe, Tunezję aż do Krakowa.

Głównymi bohaterkami Rudych są mieszkające w Belgii przyjaciółki, a wśród nich Samira – „au pair” z Tunezji. I to właśnie jej osoba, dziewczyny przybyłej z Półwyspu Arabskiego, rozpaczliwie poszukującej swojego utraconego dziecka – łączy obie książki.  Po latach Samira spotyka Huberta, który pomagał Polkom w tunezyjskiej intrydze. Spotkanie sprawia, że poszukiwania nabierają tempa, ale los znowu zechce się wtrącić… Następują straszliwe oraz zabawne zwroty akcji i niespodziewane przeszkody. Okazuje się, że nasz świat wcale nie jest taki ogromny, a ludzie spotykają się w nieprawdopodobnych miejscach i okolicznościach.

Książka napisana zręcznie, z humorem i ze swadą, z charakterystycznym dla autorki dystansem do świata i ludzi. Od początku do końca została pomyślana jako wysokiej klasy literatura rozrywkowa – lekka, zabawna, ale niegłupia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (185 głosów, średnia: 3,93 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  22 lipca 2014 12:14

  Zaciekawiła mnie ta recenzja. Chętnie sięgam po książki niegłupie 😉

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  22 lipca 2014 12:30

  Bardzo interesująco się zapowiada.

  Odpowiedz
 3. Agnieszka  6 lipca 2015 21:03

  Może to być całkiem interesująca pozycja

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany