Internetowe portale randkowe – czy warto się zarejestrować?

Pierwszy internetowy serwis randkowy zaczął działać w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku, czyli dokładnie wtedy, kiedy Internet stał się powszechnie dostępny. Od samego początku cieszył się ogromną popularnością, co przyczyniło się do tego, że w każdym kolejnym roku powstawały kolejne portale. Najlepsze jest jednak to, że nie do końca były dla siebie konkurencją, ponieważ nieustannie rosła liczba osób, które poszukiwały w sieci miłości lub mniej zobowiązujących relacji.

W ostatnich latach serwisy randkowe przeżywają szczyt swojej świetności. Bez wątpienia przyczyniła się do tego pandemia, wszechobecne wi-fi oraz globalizacja. Każdy z nas ma wśród swoich znajomych osoby, które korzystały lub nadal korzystają z portali randkowych. Jedni z większym powodzeniem, inni z trochę mniejszym. Oczywiście szczęście odgrywa tutaj dużą rolę, jednak nie wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, co przyniesie los. Liczba działających portali randkowych może dla niektórych być przytłaczająca, a wybór najpopularniejszego może okazać się błędem. Dlatego przed zarejestrowaniem się, należy zrobić porządny research, biorąc pod uwagę kilka najważniejszych kryteriów.

Serwisy randkowe mogą być płatne, częściowo płatne lub bezpłatne. Oczywiście każdy z nich będzie zachęcał darmową rejestracją, jednak warto najpierw sprawdzić dokładne warunki użytkowania. Może okazać się, że darmowa jest tylko i wyłącznie rejestracja, a już samo nawiązanie kontaktu z jakimkolwiek użytkownikiem wymaga dodatkowych opłat. Niektóre portale jasno określają zasady – co można robić, będąc posiadaczem bezpłatnego konta, a jakie przywileje daje konto premium (np. brak limitów wiadomości, możliwość przeglądania zdjęć, lepsze wyszukiwanie potencjalnych partnerów, itp.). Istnieją również całkowicie bezpłatne portale, które najczęściej utrzymują się po prostu z reklam.

Kolejnym ważnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest główny cel łączenia użytkowników w pary. Można wybierać spośród portali oferujących znalezienie prawdziwej miłości, których użytkownicy poważnie podchodzą do romantycznych relacji i poszukują swojej drugiej połówki. Tutaj zazwyczaj należy wypełnić niezwykle szczegółowy test, aby algorytm mógł połączyć w pary osoby, które naprawdę do siebie pasują.

Drugą grupą są serwisy randkowe, skupiające się na seks randkach i krótkich znajomościach bez zobowiązań. W tym wypadku ważne jest jedynie dodanie zdjęć i podanie kilku podstawowych danych, które pozwolą już na pierwszy rzut oka zdecydować użytkownikom, czy są sobą zainteresowani. Można jeszcze do tego podziału dorzucić portale pośrednie między pierwszą a drugą grupą, czyli te, w których zarejestrowane osoby nie rezygnują z możliwości stworzenia trwałego związku, jednak początkowo skupiają się na flircie i swobodnej relacji. Jeśli do końca nie jest się pewnym wyboru, warto skorzystać z darmowego okresu próbnego, który oferuje większość portali.

Podsumowując, wniosek jest jeden – warto korzystać z internetowych portali randkowych. Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła w 2022 roku 4 miliony. To gwarantuje, że każdy może znaleźć dokładnie to, czego szuka, jednak musi wybrać odpowiednie miejsce, które spełni jego oczekiwania.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (20 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  25 stycznia 2023 21:33

  Z moich obserwacji wynika, że ciężko w ostatnim czasie znaleźć kogoś wartościowego przez taki portal ale może są tacy, którzy mieli szczęście 🙂

  Odpowiedz
 2. Aris  27 stycznia 2023 15:56

  Wszystko jest dla ludzi i każdy może znaleźć wszędzie szczęście, czy to portal randowy, czy sklep spożywczy czy poczekalnia. Tylko od Nas samych zależy na co się zgodzimy i co będzie ze zwykłego spotkania. Wiele osób zna się wiele lat i nie potrafią stworzyć związku do końca swoich dni, zaś drudzy spotkają się kilka razy, przypadkiem i tworzą coś wspaniałego, godnego naśladywania. Cóż co los Nam da, a może jak sami na to zapracujemy…
  Portale jak najbardziej tak, jednak musimy zastanowić się czy jest to dla Nas. Gdy jest to niezgodne z naszą naturą to lepiej nie wchodzić, bo można się na tym przejechać-takie jest moje zdanie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany