Internet LTE – podstawowe fakty

Rolę Internetu we współczesnym świecie trudno jest przecenić. Globalna sieć wywołała rewolucję, nie tylko w kwestiach technicznych, ale również w odniesieniu do interakcji społecznych, które w ogromnej mierze przeniosły się na grunt portali internetowych. Nie można się więc dziwić, że człowiek stara się stale usprawniać łącza. Przykładem podobnych dążeń jest nowa technologia – Internet LTE.

 Internet-LTE-–-podstawowe-fakty

Główne zalety Internetu LTE

            Specjaliści rozpływają się w zachwytach nad tym rozwiązaniem. Jedną z jego podstawowych zalet jest szybkość – okazuje się, że jest w stanie osiągnąć nawet 150 Mb/s. Szacuje się, że w najbliższej przyszłości Internet LTE przekroczy próg 300 Mb/s. Dzięki temu łącze, z którego korzystają użytkownicy urządzeń mobilnych, będzie tak samo efektywne, jak łącza stacjonarne. Docelowo zasięg Internetu ma być możliwie jak największy również na tych obszarach, na których zaludnienie jest stosunkowo niewielkie. Nadal trwają pracę nad rozbudową zaplecza technicznego. Decydując się na LTE, ma się pewność, że pobieranie plików będzie maksymalnie szybkie. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, że Internet natychmiastowo pobiera dane wykorzystując największą szybkość. Warto również zwrócić uwagę na kwestie oszczędności energii. Korzystanie z technologii LTE ma wydłużać czas funkcjonowania urządzenia.

Wady Internetu LTE

            Naturalnie w parze z zaletami idą również wady. Przede wszystkim gęstość nadajników LTE na terenie Polski nie jest jeszcze na tyle duża, by każdy mieszkaniec znalazł się w jego zasięgu. Warto mieć to na uwadze, jeśli planuje się skorzystanie z cudów tej technologii. Koniecznie trzeba również sprawdzić, czy posiadany sprzęt jest w stanie obsługiwać łącze LTE. W przypadku laptopów wybór nadal nie jest szeroki, jednak użytkownicy smartfonów oraz tabletów powinni być usatysfakcjonowani. Producenci dbają o to, by zostały one przystosowane do korzystania z Internetu LTE.

LTE w Polsce

            Technologia LTE jest jednym z kanałów marketingowych, który wykorzystują operatorzy komórkowi w celu dotarcia do większej liczby klientów. Nie można się więc dziwić, że Internet LTE stał się obecnie ich kartą przetargową w walce o konsumenta. Warto być na bieżąco z aktualnymi ofertami dostawców.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (108 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lilkawodna  1 maja 2014 17:40

    Kim byśmy byli bez internetu? 😉

    Odpowiedz
  2. bbo  1 maja 2014 21:34

    Od czasu do czasu mam problem z dostawą wieczorem i jest mi bez niego bardzo ciężko 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany