Inteligentny dom: oto przestrzeń, która odmieni Twoje spojrzenie na domową codzienność

Domowa codzienność to nie tylko wspólnie spędzony czas, chwila na odpoczynek i relaks podczas wieczornego seansu w salonie. W końcu każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania, problemy i obowiązki, których wykonanie zajmuje nam sporo czasu. Co powiedzielibyście na dom, w którym to domowe urządzenia i zdalnie zarządzana sieć produktów dba o nasz komfort, spokój i bezpieczeństwo, a my w tym czasie możemy oddać się temu, co dla nas najważniejsze? W inteligentnym domu to możliwe. Smart home powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby zamieszkać w przestrzeni marzeń, która myśli dokładnie tak, jak tego chcemy.

Smart home: dom, w którym każdy zacznie cieszyć się życiem

Inteligentny dom to przestrzeń, w której każdy z nas może poczuć się jak u siebie. Wbrew pozorom smart rozwiązania to propozycje nie tylko dla osób kochających nowe technologie, lecz także wszystkich tych, którzy chcieliby ułatwić sobie i swoim bliskich funkcjonowanie w domowej przestrzeni, zminimalizować czas przeznaczony na wykonywanie codziennych obowiązków, a wreszcie podnieść poziom bezpieczeństwa. W inteligentnym domu wszystko w końcu działa tak, jak tego pragniemy: oświetlenie, multimedia i RTV oraz system zabezpieczeń są na nasze zawołanie. Nierzadko dosłownie, ponieważ siła smart home tkwi także w dogodnym sposobie zarządzania nim – za pomocą głosu lub naszego telefonu.

Czym wyróżnia się taka przestrzeń? W jaki sposób zamienić swoje cztery ściany w inteligentny dom? O to zapytaliśmy twórców Fibaro, którzy o inteligentnych rozwiązaniach wiedzą już chyba wszystko.

Inteligentny dom według Fibaro: innowacyjność i funkcjonalność

Inteligentny dom Fibaro to przestrzeń skrojona pod nasze potrzeby. Współpracujący ze sobą system urządzeń pozwala nam zdalnie zarządzać dowolnymi częściami naszego domu oraz tworzyć przemyślane sceny, których przywołanie zajmuje dosłownie kilka sekund. Sterowanie oświetleniem, bramami, roletami, multimediami i sprzętem RTV, a wreszcie systemem inteligentnych czujników zalania, dymu oraz czadu jest możliwe dzięki funkcjonalnym i innowacyjnym rozwiązaniom Fibaro. Producent wykorzystał najnowsze technologie i zamknął je w miniaturowych urządzeniach, które mogą nam towarzyszyć praktycznie w każdej dziedzinie naszej domowej codzienności. Efekt? Życie w inteligentnym domu jest po prostu prawdziwą przyjemnością.

Stwórz inteligentną sieć urządzeń…

Możliwości inteligentnego domu są praktycznie nieograniczone. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz indywidualnych potrzeb. System Fibaro dedykowany dla smart home pozwala nie tylko na stworzenie dowolnie zintegrowanej sieci urządzeń, lecz także na nieustanne jej rozszerzanie wedle bieżących potrzeb. Tym, co zaskoczy nas tutaj przede wszystkim, jest łatwość instalacji poszczególnych produktów – montaż i konfiguracja większości z nich zajmie nam dosłownie chwilę. Nie zapominajmy także, że w razie potrzeby zawsze możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych instalatorów Fibaro, którzy zamontują i skonfigurują cały system Fibaro oraz wybrane przez nas urządzenia.

Co niezwykle istotne – w sieci naszego inteligentnego domu mogą się znaleźć zarówno produkty Fibaro, jak i smart urządzenia innych marek, które współpracują ze smart siecią. Producenci marki zadbali o to, aby system Fibaro współpracował z urządzeniami opartymi na technologii Z-Wave lub dedykowanymi Apple HomeKit. 

 …i zarządzaj nią z dowolnego miejsca na ziemi

Zarządzanie inteligentnym domem jest łatwiejsze niż nam się wydaje. Producenci Fibaro zadbali o to, aby sterowanie zdalnie zintegrowaną siecią urządzeń było możliwe w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki systemowi Fibaro nasz inteligentny dom będzie na wyciągnięcie ręki zarówno wówczas, gdy będziemy przebywać w pracy lub na wakacjach, a nawet wtedy, gdy nie będziemy chcieli wystawiać nosa spod kołdry. Zarządzać domową przestrzenią możemy na kilka wygodnych sposobów: za pomocą poleceń głosowych, które pozwolą nam na wydawanie poleceń bez sięgania po telefon, lub przy użyciu mobilnej aplikacji Fibaro Home Center, którą wystarczy zainstalować w swoim telefonie. Fibaro Home Center zapewnia nam stały nadzór nad naszym inteligentnym domem, a także błyskawiczny dostęp do jego poszczególnych funkcji. Bez obaw – intuicyjny i łatwy w obsłudze dashboard aplikacji sprawi, że wszystkie narzędzia, jakich potrzebujemy do zarządzania domem, znajdą się tuż pod ręką.

 

Marzysz o inteligentnym domu? Chciałbyś wykorzystać smart rozwiązania w swojej domowej przestrzeni? Zajrzyj na stronę producenta Fibaro i dowiedz się więcej o niezwykłych możliwościach inteligentnego domu i otaczającego go smart systemu!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (69 głosów, średnia: 3,86 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Domywstylu  16 września 2019 08:50

  Warto jest postawić na kilka nowoczesnych ułatwień, które będą sprawiały, ze życie w domu bedzie tansze i wygodniejsze;
  rekuperacja – oszczędności na ogrzewaniu jak rownież świetna wentylacja i swieże powietrze w domu
  fotowoltaika – nasz własny prąd – możemy dzieki temu otrzymać zupełnie bezkosztowy dom
  jak również i rolety automatyczne – dają zabezpieczenie antywłamaniowe jak również są wygodne jeśli chodzi o dostep światła
  Jeśli szukacie nowoczesnego projektu domu, polecam pracownię domy w stylu. Znajdziecie w niej wiele projektów pasywnych.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany