Inspirujące kobiety świata mody: Europa Środkowo-Wschodnia

Kobiety świata mody mają olbrzymi wpływ na trendy sezonów. Wykazują się doskonałym wyczuciem stylu i są trendsetterkami. Wiele z nich ma wschodnioeuropejskie korzenie, a mimo to robią międzynarodową karierę. Ubierają miliony kobiet, dyktują trendy, a ich nazwiska trafiają na okładki najpopularniejszych pism. Poznajcie inspirujące kobiety świata mody z Europy Środkowo-Wschodniej.

Natalia Vodianova

Natalia Vodianova – fot. EAST NEWS

Oksana Mucha – Ukraina

Oksana Mucha stworzyła jedną z popularnych marek sukni ślubnych. Jej projekty są sprzedawana na całym świecie i cieszą się dużą popularnością. Kluczową rolę w powstaniu firmy „Oksana Mukha” miało wesele projektantki. W czasach, kiedy Ukraina powstawała jako niepodległe państwo, panował deficyt towarów. Oksana nie mogąc znaleźć wymarzonej sukienki, sama ją zaprojektowała i poszła z rysunkiem do krawcowej. Pozytywna reakcja na kreację, sprawiła, że kobieta postanowiła założyć firmę. Zaczęło się od 2 maszyn krawieckich i wynajętego pomieszczenia.

Marka zdobyła wiele nagród, otwierała pokazy mody w Paryżu. Dziś jest jedną z najbardziej lubianych i cenionych firm z branży mody wieczorowej i ślubnej. Jeśli chcesz na swoim weselu wyglądać jak księżniczka – wybierz kreację ukraińskiej projektantki. Każda z jej sukni to unikalne dzieło sztuki. Projektanta chroni życie prywatne i stroni od mediów, dlatego trudno znaleźć jej zdjęcia w Internecie. Obecnie dyrektorem kreatywnym marki jest jej córka, Katarzyna.

Natalia Vodianova – Rosja

Modelka nazywana jest „rosyjskim kopciuszkiem”. Została „odkryta”, gdy sprzedawała na bazarze warzywa i owoce. Jej niezwykła uroda oraz wdzięk, zrobiły takie wrażenie na gigantach mody, że po kilku latach była ozdobą największych marek modowych. Pojawiła się na 70 okładkach Vouge. Vodianowa jest jedną z najlepiej opłacanych modelek na świecie. Występuje w filmach, pojawia się w telewizji. Obecnie ma 4 dzieci i zajmuje się dobroczynnością. Założyła fundację, która pomaga w Rosji dzieciom i biednym.

Mila Jovovich (Milicia Jovović) – Ukraina, Serbia, Rosja

Mila urodziła się w Kijowie. Jej ojciec był Serbem, a matka znaną rosyjską aktorką. W wieku 5 lat, wraz rodziną przeprowadziła się do USA, gdzie w wieku 9 lat rozpoczęła karierę modelki. Dwa lata później zyskała ogromny rozgłos. Szybko stała się jedną z najpopularniejszych modelek w Stanach. Chodziła do szkoły aktorskiej i baletowej. Zadebiutowała w filmie „Spotkanie dwóch księżyców”, jednak jej talent zauważono dopiero później. Jej kolejne role były przełomowe. Zwrot w karierze nastąpił po „Piątym elemencie”. Zagrała też w głośnych – „Joanna d’Arc” i „Resident Evil”.

Mila Jovovich jest też piosenkarką i projektantką mody. Została twarzą koncernu L’Oréal. Płynnie mówi po angielsku, serbsku, rosyjsku i francusku.

Alena Doleckaya – Rosja

Alena jest jedną z najważniejszych osób rosyjskiego świata mody. Studiowała filologię na MGU, zajmowała się retoryką. Zrobiła kilka tłumaczeń książek znanych autorów. Na początku lat 90. zmieniła ścieżkę zawodową i trafiła do świata mediów. W 1998 roku została redaktor naczelną rosyjskiego Vouge. Stanowisko opuściła w 2010 roku, ale wciąż jest jedną z najbardziej wpływowych osób w branży fashion. Doleckaya wspiera dziecięcy dobroczynny fundusz i kolekcjonuje antyki.

Ania Kuczyńska – Polska

Ania jest warszawianką i jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych polskich projektantek. Portale Style.com oraz Vogue.com uznały ją za odkrycie Europy Wschodniej. Magazyn Wallpaper określił projektantkę „najjaśniej błyszczącą gwiazdą polskiego designu”. Styl Kuczyńskiej to ozdobny minimalizm. Projektantka słynie z perfekcyjnie wykonanych, klasycznych fasonów dla kobiet i mężczyzn. Jednym z jej najpopularniejszych pomysłów jest torba Shanghai, która uznawana jest za must-have każdego fana polskiej mody.

Inspirujące kobiety świata mody: inne

Wśród wielu innych, inspirujących kobiet świata mody z Europy Środkowo-Wschodniej warto wymienić m.in. ukraińską projektantkę Ainę Gasse, polską modelkę i aktorkę Małgorzatę Belę, czy rosyjską modelkę Irinę Shayk. Warto śledzić, to, co robią i jak się ubierają, bo to właśnie one tworzą trendy i wyprzedzają współczesne mody.

A Wy jakie znacie inspirujące kobiety? Czy śledzicie ich działania?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (256 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...