Inspiracje do salonu – płytki ceramiczne zamiast drewna na podłodze?

Salon jest centralnym miejscem domu. O ile kuchnię możemy nazywać sercem, o tyle nasze życie towarzyskie i rodzinne rozgrywa się właśnie w salonie.  Salon jest naszą wizytówką i miejscem, które odzwierciedla nasze gusta. Planując jego urządzenie warto zastanowić się nie tylko nad aranżację, ale również nad praktycznym podejściem do trwałości i funkcjonalności. Wspólnie z marką Ceramstic prezentujemy nowe pomysły i inspiracje. Zapraszamy do artykułu Inspiracje do salonu – płytki ceramiczne zamiast drewna na podłodze?

 Opp_Morocco_1

Inspiracje do salonu – Minimalizm w cenie

Konkret_Love_3

Nowoczesna przestrzeń w ascetycznym stylu to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy poszukują prostoty w designerskiej odsłonie. Płytki ceramiczne zdobione rysunkiem betonu wpisują się w styl industrialny, który coraz częściej gości na salonach. Gres szkliwiony tworzy dodatkowe możliwości aranżacyjne, dzięki temu, że jest dostępny w różnych odcieniach. Obok standardowych szarości w kolekcji znajdziemy także płytki utrzymane w tonacji beżu, brązu oraz modnym kolorze mocha, które można zestawiać na różne sposoby. Płytki warto uzupełnić drewnianymi dodatkami lub minimalistycznymi, białymi meblami, które nie przytłoczą niepotrzebnie przestrzeni. Pomieszczenie pozostanie przestronne oraz mocno doświetlone dzięki czemu nie będzie sprawiało wrażenia chłodnego i niedostępnego.

Inspiracje do salonu – Natura podkreślona egzotyką

Ostia_salon

Esencję elegancji stanowi połączenie prostoty oraz piękna. To najdoskonalsze pochodzi z natury, która pozostaje wciąż poszukiwaną inspiracją.

Płytki wielkoformatowe są coraz chętniej i częściej wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Tworzą jednolitą powierzchnię, najlepiej sprawdzają się więc na dużej przestrzeni. Tak urządzone pomieszczenie sprawia wrażenie przemyślanego, wykończonego z dużą dbałością o szczegóły – wyjaśnia Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Aby w pełni wykorzystać nietypowy format, salon nie powinien zostać przytłoczony zbyt wieloma dodatkami czy meblami. Warto sięgnąć po wyraziste akcenty dekoracyjne np. oryginalne czy ciekawe oświetlenie. Zestawiając gres w ciepłym odcieniu beżu z naturalnymi materiałami takimi jak cegła czy drewno możemy także stworzymy także przyjemną, kameralną atmosferę.

Inspiracje do salonu – Klasyka współcześnie

 Opp_Morocco_2

Choć najbardziej eleganckie, klasyczne połączenia kolorystyczne nie wychodzą z mody, sprawdzając się w każdej przestrzeni, warto pomyśleć o akcencie aranżacyjnym, który nie tylko je odświeży, ale także doda wnętrzu charakteru. Mogą to być jedynie odpowiednio dobrane dodatki czy meble, jednak aby uzyskać mocniejszy efekt, warto zadbać o szczegóły, które podkreślą wybrany styl i stworzą indywidualną przestrzeń. Zestawienie bieli i czerni przestanie być oczywiste, jeśli zdecydujemy się na wybór płyt wzbogaconych o dekoracyjny szczegół, który nada całości aranżacji zdecydowany akcent. Geometryczne desenie – trójkąty, gwiazdy, kwadraty, łuki oraz arabeski skomponowane w całość przywołują skojarzenia z klasycznymi majolikami z północnej Afryki, ale silny kontrast czerni i bieli oraz powierzchnia wykończona w połysku stwarzają nowoczesne wrażenie. Dzięki zestawieniu płyt ze sobą można stworzyć na podłodze wzorzysty ceramiczny dywan albo poprzez umieszczenie kilku jedynie płytek, nadać aranżacji zagadkowego charakteru. To pozwala na stworzenie szykownej, ale jednocześnie przytulnej przestrzeni, która sprzyja chwilom relaksu i wytchnienia w ciągu dnia. Meble oraz obicia w jasnej barwie odpowiednio wpiszą się w koncepcję tła dla takiej aranżacji.

 Jak się Wam podobają takie inspiracje?

Zapraszamy również do: Styl skandynawski – inspiracje do salonu

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (198 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...