Innowacyjne ujędrnianie skóry ramion i kolan

Okolice ramion i kolan zawierają dużo mniej tkanki tłuszczowej niż inne partie naszego ciała, dlatego miejsca te są bardziej narażone na utratę jędrności. Warto o nie zadbać jeszcze przed nadejściem wiosny.

 

Dlaczego skóra traci elastyczność?

Rygorystyczne diety powodujące gwałtowny spadek wagi ciała, przebyte ciąże, siedzący tryb życia i brak wysiłku fizycznego, a przede wszystkim naturalnie postępujący proces starzenia się skóry powodują, że staje się ona coraz bardziej wiotka i zaczyna wyglądać nieestetycznie. Postępujące odwadnianie tkanki zmniejsza aktywność zawartych w niej fibroblastów, odpowiedzialnych za syntezę włókien podporowych, takich jak elastyna i kolagen. Jakość tych włókien stopniowo się pogarsza, doprowadzając do ich zmniejszenia.

 

Pielęgnacja nie wystarczy

Sposobów zapobiegających starzeniu się skóry ramion oraz kolan jest coraz więcej. Regularne stosowanie kremów z dużą zawartością kolagenu, codzienny, pobudzający krążenie masaż szczotką, częste zabiegi kosmetyczne na te partie ciała w postaci peelingów mechanicznych czy  zmiennocieplnych  natrysków, to tylko niektóre z nich. Są to jednak metody dające krótkotrwałe efekty. Dodatkowo wszystkie te techniki mają charakter zewnętrzny, stosowane są tylko na powierzchni skóry i nie ingerują w jej głębsze warstwy.

Laserowe remodelowanie kolagenu

Metodą oddziaływania wewnętrznego na tkankę skórną jest zabieg laserowy, wykonywany w dwóch formach: poprzez stymulację kolagenu albo jego odtwarzanie. –Stymulacja jest działaniem opartym na głębokim, objętościowym podgrzaniu skóry. W tym celu stosuje się technologię elos™, polegającej na jednoczesnej emisji światła o bardzo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii- wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. – Natomiast odtwarzanie kolagenu odbywa się za pomocą zabiegów frakcyjnych, których istota polega na punktowym uszkodzeniu skóry i zmuszeniu organizmu do wytworzenia nowej tkanki. Wokół każdego punktu, skóra dodatkowo ulega stymulacji na skutek przegrzania – dodaje ekspert.

Czas trwania zabiegu to, w zależności od obszaru, od 30 minut do godziny. Można wykonywać go w każdym wieku, na różnych partiach ciała, dostosowując parametry do indywidualnych potrzeb.

Zabiegi ujędrniania ciała proponowane przez gabinety medycyny estetycznej, spotykają się z coraz większym uznaniem wśród kobiet. Dzięki nowatorskim technikom, pozwalają dłużej cieszyć się młodym wyglądem, a przede wszystkim nie są czasochłonne.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (129 głosów, średnia: 4,38 z 5)
loading... zapisuję głos...