Inne plany na życie w związku – rozejść się, czy zostać razem?

Czasami wielka miłość nie zawsze oznacza patrzenie się w tą samą stronę. Bardzo udane związki, udane są jedynie z pozoru. Związek jest namiętne, partnerzy są szczęśliwi, ale cieniem na ich związek kładą się różne wizje przyszłości. O tym jak inne plany na życie w związku mogą wpłynąć na decyzję o rozstaniu i kiedy taką decyzję należy podjąć dowiecie się z poniższego tekstu.

miłość

Inne plany na życie w związku – Gdy jedno chce wyjechać

Świat się skurczył. Otwarte granice w Unii Europejskiej przyzwyczaiły nas do swobodnego poruszania się po całej Europie. Coraz częściej w delegacje wysyłani jesteśmy za granicę. Coraz częściej też wybieramy zagraniczne studia lub decydujemy się na stałą pracę w innym państwie, nawet na drugim końcu świata. Co jednak jeśli nasz partner zamierza pozostać w kraju i ani myśli o wyjeździe?

Przede wszystkim wszelkie decyzje, również te na temat wyjazdu, czy zmiany pracy w związku należy omawiać wspólnie. Ważne jest, by wysłuchać szczerej argumentacji partnera dotyczącej chęci wyjazdu, jak i kategorycznej jego odmowy. Zmiana pracy, lepsze warunki finansowe, realizacja marzeń to świetne argumenty. Co jednak jeśli mają stanąć w szranki z chorym rodzicem partnera, jego brakiem możliwości znalezienia pracy w obcym państwie, lub porzuceniem obecnego, wymarzonego zajęcia? To zdecydowanie nie są jasne sytuacje, w których bardzo ciężko jest osiągnąć kompromis. Przede wszystkim należy rozwiać wszelkie obawy partnera i przedstawić nasze argumenty w jasny i spokojny sposób.   Jeśli jednak kompromis ma oznaczać żal, niezadowolenie z nowej sytuacji, czy z blokowania naszego rozwoju, warto zastanowić się ile jesteśmy w stanie taki stan rzeczy wytrzymać? Jak długo przetrwa związek w takiej atmosferze?

Zwiazek

Inne plany na życie w związku – Gdy jedno nie chce mieć dzieci

Coraz później decydujemy się na posiadanie pierwszego dziecka. Gdy jednak poczujemy nasz rodzicielski instynkt, często zostaje nam mało czasu, by trafić w przedział wiekowy, w którym ciąża jest najbezpieczniejsza. Dlatego na temat posiadania dzieci należy rozmawiać już na początku związku. Dowiedzieć się czy nasz partner nie ma nic przeciwko założeniu rodziny, czy zdecydowanie nie jest to styl życia, który jest dla niego.

Czy możemy liczyć na to, że zmienimy zdanie partnera? Prawdopodobnie prędzej uda nam się nakłonić partnera do posiadania dzieci, niż do nieposiadania. Tylko, czy jest to sprawa do której powinniśmy kogoś namawiać? Czy nie powinna wynikać z potrzeby serca?

Inne plany na życie w związku – Gdy jedno jest wierzące

Nie każdy chce sformalizować swój związek, ale prawdziwy problem zaczyna się, gdy dochodzą do tego kwestie wiary, jej braku, czy odmienności religii.  Nie każda para jest w stanie dojść do kompromisu w kwestiach religijnych. Zdecydowanie potrzeba do tego ogromnej dawki zrozumienia zarówno z jednej, jak i drugiej strony i wypracowania silnego kompromisu. Gdy z czasem w związku pojawią się dzieci pozostaje jeszcze kwestia, czy rodzice zdecydują się wychować je w wierze, a w przypadku dwóch religii – w której?

Głęboko wierzymy w to, że mądrzy partnerzy dzieki uczuciu, które ich łączy są w stanie wybrać wspólną, przemyślaną drogę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (178 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...