Infuzja tlenowa – sposób na wypadające włosy i łojotok. Kiedy z niej skorzystać?
Wiele nazw zabiegów kosmetycznych ma na tyle tajemniczo brzmiące nazwy, że nie sposób się w tym połapać. Jednym z przykładów jest infuzja tlenowa. Zabieg hamuje wypadanie włosów i łagodzi stany zapalne na skórze głowy. Proces jego przeprowadzania jest zaś przyjemny i bezbolesny. Na czym polega ten zabieg i jakich jeszcze efektów można się po nim spodziewać? Sprawdźmy!
Spis treści:
Na czym polega infuzja tlenowa włosów?
Nie każdy wie jak działa infuzja tlenowa włosów i gdzie można ją wykonać. Taki zabieg można znaleźć w ofercie wielu gabinetów trychologicznych, a jego wykonanie może odbywać się wyłącznie pod okiem doświadczonego fachowca. Infuzja tlenowa na włosy polega na wprowadzaniu składników aktywnych w głąb skóry. Zabieg odbywa się przy użyciu specjalnego aplikatora. Koktajl witamin, minerałów i peptydów wprowadza się pod skórę za pomocą wysokocząsteczkowego tlenu pod wysokim ciśnieniem. Zabieg więc przypomina nieco mezoterapię igłową, jednak jest dużo przyjemniejszy i zdecydowanie mniej inwazyjny. Co ważne, sam proces poprzedza wykonanie peelingu skóry głowy. Jest on konieczny. Tylko wtedy mamy bowiem pewność, że składniki będą mogły skutecznie wniknąć w głąb naskórka, a tym samym ich działanie będzie efektywniejsze.
Jakie efekty daje infuzja tlenowa ?
Infuzja tlenowa na włosy wykazuje szereg profitów, które przekładają się na wygląd czupryny. Przede wszystkim dzięki pobudzeniu krążenia włosy stają się mocniejsze, bardziej elastyczne i pełne blasku. Skóra głowy zaś jest dotleniona, lepiej ukrwiona i dogłębnie odżywiona. Zabieg hamuje wypadanie włosów i stymuluje porost nowych u osób zmagających się z problemem łysienia. Z kolei w przypadku osób walczących z problemem przetłuszczających się włosów infuzja tlenowa eliminuje nadprodukcję sebum i łagodzi stany zapalne przyspieszając ich gojenie.
Dla kogo polecany jest zabieg infuzji tlenowej?
Zabieg jest polecany kobietom, których czupryna na wskutek stresu, złej diety czy zmian hormonalnych zaczęła tracić na gęstości. Taka metoda to skuteczny sposób na wypadające włosy. Dzięki niej cebulki stają się mocniejsze, a porost nowych włosów bardziej zauważalny. Problem z łysieniem w miarę powtarzania zabiegu zostaje więc skutecznie wyeliminowany. Z zabiegu mogą też skorzystać osoby z łojotokowym zapaleniem skóry, łupieżem tłustym i suchym, a także zapaleniem mieszków włosowych.
Jakie są zalety zabiegu inwazji tlenowej na włosy?
Jak każdy zabieg i ten ma swoje plusy i minusy. Z zalet można tu wymienić fakt, że cały proces jest bezinwazyjny i przyjemny. Nie powoduje więc bólu czy dyskomfortu osobie mu poddawanej. Jedyne doznania podczas zabiegu to powiew lekkiego chłodu na skórze głowy. Co więcej, jest to zabieg na tyle bezpieczny, że podobno mogą być mu poddawane kobiety w ciąży i karmiące. Nie znane są także żadne powikłania ani skutki uboczne. Minusem może być tu jedynie koszt. Za jednorazową infuzję tlenową w zależności od miasta zapłacimy ok. 200-300 zł. Dla uzyskania najlepszych efektów poleca się serię 10 zabiegów, a ich częstotliwość zawsze określa specjalista przeprowadzający zabieg.