Indywidualne podejście do odchudzania

Do 20 kwietnia w ramach ogólnopolskiej kampanii „Indywidualny Program Odchudzania” w Centrach Dietetycznych Naturhouse można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych, połączonych z pomiarami składu ciała. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na negatywne konsekwencje zdrowotne, wynikające ze stosowania metod odchudzania niedopasowanych do indywidualnych potrzeb organizmu.

Dieta dla osób z krwią grupy A

fot. freepik

Problem nadwagi i otyłości dotyka coraz większą część społeczeństwa. Głównymi przyczynami nadmiernych kilogramów są nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz niezdrowy tryb życia – brak aktywności fizycznej i odpowiedniego odpoczynku. Coraz częściej jednak poważne kłopoty z tuszą pojawiają się w wyniku stosowania rozmaitych diet, które zyskują nagłą popularność i są przeprowadzane na własną rękę. Ich główną wadą jest to, że oparte są na takich samy zaleceniach dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i indywidualne predyspozycje. – Pamiętajmy, że stosując dietę odchudzającą ingerujemy w nasze ciało. Celem wielu modnych kuracji są szybkie efekty – utrata dużej ilości kilogramów w krótkim czasie. Konsekwencje zdrowotne schodzą niestety na dalszy plan – mówi Zofia Urbańczyk, dietetyczka z Centrów Naturhouse. Skutkiem takich diet mogą być poważne problemy ze zdrowiem, a przede wszystkim niechciany efekt jojo.

Bardzo często oprócz samej nadwagi borykamy się też z dodatkowymi dolegliwościami, takimi jak np. refluks, zespół jelita drażliwego czy poważnymi chorobami na tle hormonalnym. Istotną rolę odgrywają również takie czynniki, jak wykonywany zawód czy poziom stresu towarzyszący codziennym obowiązkom. Problemy z otyłością mogą się pojawić po okresie ciąży lub w trakcie menopauzy. Każda z przyczyn wynika z indywidualnych predyspozycji organizmu i nie sposób zaradzić jej stosując jednakowe dla wszystkich rozwiązania. Zanim zatem rozpoczniemy kolejną dietę cud, warto wybrać się do specjalisty. – W ramach ogólnopolskiej akcji „Indywidualny Program Odchudzania”, każdy, kto do 20 kwietnia odwiedzi dowolne Centrum Dietetyczne Naturhouse, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem – mówi Zofia Urbańczyk z Naturhouse. Podczas pierwszej wizyty wykonywane są pomiary zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. Dietetyk przeprowadza także dokładny wywiad dietetyczny, który pozwala wskazać przyczyny nadwagi. – Głównym celem naszej akcji jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest dopasowanie diety do indywidualnych predyspozycji organizmu – dodaje ekspert z Naturhouse.

Decydując się na indywidualnie dobraną kurację, prowadzoną pod okiem dietetyka, łatwiej jest osiągnąć i utrzymać zamierzone efekty. Dodatkowo mamy pewność, że dieta nie zagraża naszemu zdrowiu i nie przyczyni się do wystąpienia skutków ubocznych.

Szczegółowe informacje na temat „Indywidualnego Programu Odchudzania” dostępne są na stronie: www.naturhouse-polska.pl/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (117 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...