Implanty stomatologiczne – w Polsce tanio

Koszty wstawienia implantów stomatologicznych należą w Polsce do najniższych na świecie.

 

Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż jednym z najbardziej opłacalnych w Polsce, na tle innych krajów jest zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych. Ceny wstawienia implantów stomatologicznych wahają się od 3,9 tys. zł do 5,6 tys. zł. Nad Wisłą tego typu zabieg jest o nawet połowę bardziej opłacalny niż w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.

 mycie zębów

Implant zębowy to nic innego jak wszczep śródkostny, wyglądem przypominający śrubę o wielkości zbliżonej do korzenia zęba i stanowiący jego sztuczny zamiennik. Implant wszczepiany jest do kości a na nim osadzana jest korona protetyczna, czyli sztuczny ząb. W przypadku większych ubytków stosuje się stałe protezy zębowe, umocowane na kilku implantach.

Z kalkulacji internetowego przewodnika medycznego Go4HealthTravel.com wynika, iż średnia cena implantu zębowego wynosi w Polsce 2,7 tys. zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszt łącznika i korony, tu ceny zależą od materiałów, z których dane elementy są wykonane. Najtańsze komponenty kosztują ok. 600 zł, te wykonane z lepszych materiałów min. 2 tys. zł. Średnia cena wykonania całego implantu w gabinetach na terenie Polski wynosi ponad 5,1 tys. zł.

W przypadku implantów stomatologicznych na cenę zabiegu chirurgicznego wpływ ma koszt samego implantu, a ten bywa rożny w zależności od producenta. Najtańsze są implanty koreańskie, natomiast najdroższe są, cieszące się wysoką renomą, implanty szwajcarskie. Prócz tego należy uwzględnić także cenę śrub, korony tymczasowej oraz samej korony instalowanej na implancie – mówi Beata Szilf-Nikta, Dyrektor Zarządzający Go4HealthTravel.com. Dodatkowo należy się liczyć z ewentualnym zabiegiem nadbudowy kości. Oczywiście duże znaczenie ma także koszt usługi medycznej.

Najtaniej w Polsce zabieg polegający na wszczepieniu implantów można wykonać w Łodzi (średnio 3,9 tys. zł) oraz w Poznaniu (4,5 tys. zł). Natomiast najwyższe koszty tego zabiegu w skali kraju pacjenci poniosą w gabinetach stomatologicznych w Warszawie (5,2 tys. zł), Katowicach (5,3 tys. zł) oraz we Wrocławiu (5,6 tys. zł).

Co ciekawe, ceny zabiegów implantologicznych w Polsce należą do jednych z najtańszych w Europie. Z danych Go4HealthTravel.com wynika, iż taniej jest tylko na w Turcji (średnio 2,5 tys. zł), Rosji (2,4 tys. zł) oraz na Litwie (średnio 3,7 tys. zł). Najdrożej jest w Niemczech (średnio 11 tys. zł), w Wielkiej Brytanii (16 tys. zł) oraz w Szwajcarii (17 tys. zł).

Lekarze stomatolodzy stosują implanty nie tylko w uzupełnieniu pojedynczych ubytków, ale także u pacjentów z dużymi brakami w uzębieniu. W tym przypadku wszczepia się dwa lub trzy implanty, a na nie po procesie gojenia mocowane są protezy zębowe.

Implanty zębowe nie są najtańszym rozwiązaniem, są jednakże rozwiązaniem najbardziej funkcjonalnym i estetycznym. Starannie wszczepione implanty zębowe najdokładniej odwzorowują funkcje zębów naturalnych, a prawidłowo wykonane na nich uzupełnienia protetyczne nie różnią się kształtem i kolorem od ich koron – mówi dr Jacek Dawidowicz z Kliniki Stomatologicznej w Warszawie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (92 głosów, średnia: 4,25 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Aneta  20 kwietnia 2016 12:51

  I tak jest to dość droga „impreza”… Czasem sama nie dowierzam, ile pieniędzy można „wpakować” w zęby – a tu ubytek, a to kamień, a to aparat, a to leczenie kanałowe…

  Odpowiedz
 2. Tara  20 kwietnia 2016 14:05

  Najtaniej, to jest dla reszty Europy…
  Przy naszej średniej krajowej 1500 na miesiąc, to raczej drogi zabieg…

  Odpowiedz
 3. kasia87g  21 kwietnia 2016 12:47

  z tą taniością to chyba lekka przesada, 5 tys za jednego zęba to jednak jest trochę, lepiej zapobiegać niż leczyć, więc zostanie przy dobrej pielęgnacji bez implantów 🙂

  Odpowiedz
 4. Żanett  22 kwietnia 2016 08:56

  Tanio?….Czy to w ogóle możliwe?

  Odpowiedz
 5. Ewelina  22 kwietnia 2016 16:40

  Ta tanio, że ho ho

  Odpowiedz
 6. marrika  13 maja 2016 14:18

  Zarabiamy po 1300-1500 na rękę i to ma być tanio? Okazuje się, że nasze zarobki w tym kraju to porażka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany