Polecamy: dwie gorące książkowe nowości od wydawnictwa Initium: „Imiona śmierci” Sylwii Waszewskiej i „Saal” Grzegorza Wielgusa

Trwający lockdown uniemożliwia prowadzenie podróżniczego stylu życia i ogranicza rzucanie się w wir coraz to nowych przygód. Na szczęście polskie wydawnictwa nie spisały tego czasu na straty, zakładając, że przeczekają go i prześpią. Przeciwnie, wiele z nich, tak jak wydawnictwo Initium, postanowiło wpuścić na książkowy rynek świeżą, niespokojną krew, publikując gorące nowości młodych autorów. I tak oto kiedy zamknęły się drzwi, pojawiła się możliwość, by otworzyć okno i pozwolić wyobraźni przeżywać pasjonujące przygody z dala od problemów współczesnego świata. Sięgnijcie po jeszcze ciepłe powieści od Initium, których akcja płynie wartko przez kolejne strony i poczujcie na własnej skórze przyjemny dreszcz emocji!

18 kwietnia do księgarń w całej Polsce trafiły dwie trzymające w napięciu powieści, których bohaterowie nie zaznają spokoju. „Imiona śmierci” Sylwi Waszewskiej i „Saal” Grzegorza Wielgusa to dwie zupełnie różne historie. Łączy je jednak niebywałe tempo i zaskakujące zwroty akcji, dzięki którym nie oderwiecie się od lektury i poczujecie przypływ wiosennej energii! Jeśli więc towarzyszy Wam uczucie pandemicznego marazmu i szarości, między stronami tych książek znajdziecie na nie niezawodne remedium. Zajrzyjcie z nami do środka!

saal

Polecamy: dwie gorące książkowe nowości od wydawnictwa Initium: „Imiona śmierci” Sylwii Waszewskiej i „Saal” Grzegorza Wielgusa

„Imiona śmierci” Sylwii Waszewskiej to powieść, która spodoba się kobietom marzącym o wewnętrznej sile i charyzmie, pozwalającej przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu. Opowiada ona historię walki i zemsty, ale także wielkiej miłości. Uczy wytrwałości i wierności prawdziwym zasadom, a wszystko to w pięknych choć surowych okolicznościach Japonii. Główna bohaterka, Yoshiko Kansei, jest siedemnastoletnią mieszkanką malowniczej wyspy Shindo. Pewnego dnia zostaje ona zmuszona do opuszczenia swojego sparaliżowanego dziadka, którym się opiekuje, a który od jej najmłodszych lat szkolił ją w sztukach walki. Nadchodzi bowiem czas, by spełnić jego życzenie i pomścić krzywdę wyrządzoną niegdyś rodzinie Yoshiko przez Mistrza ich regionu, Czerwonego Smoka. By jednak móc dokonać zemsty, Yoshi musi najpierw odbyć szkolenie u Mistrza Pustej Natury.

Dziewczyna wyrusza w podróż, która zmienia całe jej życie. W drodze do celu spotyka rannego rebelianta Shugę, który chce obalić obecnie rządzących Shindo Mistrzów i niespodziewanie staje się zarówno dla Yoshiko, jak i dla wyspy, bardzo ważną osobą. Kiedy Yoshiko dociera wreszcie do siedziby Mistrza Pustej Natury, gospodarz okazuje się nie być tym, kogo się spodziewała. Jej prywatna misja nieoczekiwanie zmienia pierwotne oblicze. Zaraz potem na wyspie pojawiają się Południowcy, zmierzający do przejęcia władzy na całym obszarze. Staje się jasne, że odtąd nic już nie będzie takie samo…

 

Sylwia Waszewska „Imiona śmierci”

książka

Sylwia Waszewska – pisarka urodzona w 1988 roku. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim.  Pracowała jako dziennikarka m.in. dla Wirtualnej Polski, Magazynu Prestiż, Radia Gdańsk, my3miasto.pl. Uwielbia podróże. W czasie studiów wydała swoją debiutancką powieść zatytułowaną „Gabriel i Fantazja”, skierowaną głównie do młodzieży. Jest także autorką książki podróżniczo-biograficznej pt. „Eliksir Sopotu”. „Imiona śmierci” są odzwierciedleniem jej zainteresowań kulturą Japonii oraz literaturą fantastyczną.

 

Drugą premierową książką od wydawnictwa Initium, którą Wam polecamy jest „Saal” – najnowsza powieść Grzegorza Wielgusa, autora „Krzyżowca” oraz dobrze przyjętej przez czytelników serii o Bracie Gotfrydzie, na którą złożyły się jak dotąd dwa tomy: „Pęknięta korona” i „Czarcie słowa”. Jego „Saal” to niezwykle dynamiczny, wywołujący dreszcze thriller, który pochłania czytelnika bez reszty! Opowiada o bezwzględnej grze o życie, w jakiej nie ma mowy o żadnych regułach i ukazuje, jak zdeterminowany potrafi być człowiek, gdy walczy o przetrwanie.

Główną bohaterką powieści jest Alicja, która wyjeżdża w Gorce, by znaleźć wytchnienie od pracy. Kobieta obiecuje przy tym wyświadczyć przysługę swojemu przyjacielowi, lecz wydaje jej się to tylko nieznaczną komplikacją weekendowych planów. Nieoczekiwanie jeden telefon zmienia jej beztroską wycieczkę w koszmar. Przez tajemniczą przesyłkę, która przypadkiem trafia do jej rąk, Alicja staje się celem potężnej grupy przestępczej. Jej śladem podąża Saal – uzbrojony, perfekcyjnie wyszkolony najemnik, który ma tylko jedno zadanie: odzyskać paczkę niezależnie od ceny. Aby przetrwać, kobieta musi wypełniać jego polecenia – w przeciwnym razie wyda na siebie i swoich najbliższych wyrok śmierci.

Czas rozpocząć polowanie!

Grzegorz Wielgus „Saal”

saal

 

Zapraszamy do księgarń stacjonarnych i internetowych po świeżą dawkę wrażeń, dla których nie trzeba się narażać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (69 głosów, średnia: 4,90 z 5)
zapisuję głos...