Ilość partnerów seksualnych – ile to dużo?

W dzisiejszych czasach do rzadkości należą już sytuacje, w których pierwszy partner seksualny zostaje jedynym na całe życie (chociaż trzeba przyznać, że dawniej również niekoniecznie było to rzeczywistą normą, a nie „oficjalną wersją”).  Oczywiście i takich przypadków nie brakuje, jednak rewolucja seksualna przekonała nas do tego, że nasze życie intymne nie musi ograniczać się do posiadania jednego partnera na całe życie i nie musi się to wiązać wcale z rozwiązłością. Jaka liczba partnerów seksualnych jest najlepsza? Ile to dużo? Czy liczba ta różni się w zależności od płci?

Ilość partnerów seksualnych  – Co mówią statystyki?

Według badań, w Stanach Zjednoczonych, przeciętny Amerykanin posiada średnio 7 partnerek, zaś Amerykanka 4 partnerów w łóżku. Dane te są zdecydowanie inne jeśli chodzi o podobne badania przeprowadzone w Polsce! Okazuje się, że jak na Europejczyków przystało polscy mężczyźni są nieco bardziej liberalni w kwestiach seksu. Przeciętny Polak spał z ok. 11 kobietami! Dla pan średnia to 4,4.

Pierwszym pytaniem, które nasuwa się poznając takie statystyki, to, czy można im wierzyć? Można przyjąć, ze panowie mogą nieco zawyżać ilość, a panie zaniżać. Niemniej jednak te statystyki dają nam pewien pogląd – panowie ciągle są w czołówce.

Ile partnerów seksualnych to już za dużo?

Czy to rzeczywiście tak istotne? Dane, które Wam przedstawiliśmy są jedynie średnimi wyciągniętymi ze statystyk. Nie ma potrzeby ani ich doganiać, ani czuć się zawstydzonym jeśli się je przekroczyło. Większość z nas ma z pewnością na swojej liście osoby, które chciałaby z niej wykreślić i o nich zapomnieć.   Jedyne, o co warto zadbać to  bezpieczeństwo kontaktów seksualnych ze względu na choroby przenoszone drogą płciową i ochronę przed niechcianą ciążą.

Prędzej, czy później w związkach pada pytanie o ilość poprzednich partnerów seksualnych. Jeśli z takim pytaniem mamy problem, możemy czekać aż nasz partner pierwszy przyzna się do swoich podbojów i przekonać się, że to nic strasznego. Równie dobrze też możemy odmówić odpowiedzi na takie pytanie ograniczając się jedynie do „była to wystarczająca liczba”.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (150 głosów, średnia: 4,58 z 5)
loading... zapisuję głos...