Idealne pokrycie siwych włosów

Siwe włosy mogą zacząć pojawiać się w każdym wieku. Jest to spowodowane wieloma czynnikami: między innymi uwarunkowaniami genetycznymi i poziomem stresu, na jaki jesteśmy narażeni. Czy siwe włosy rzeczywiście wymagają trwałej koloryzacji, pogarszającej ich kondycję? Jakie właściwości powinna mieć odpowiednia farba do włosów siwych?

pokrycie siwych włosów

Fot. Fotolia_273290353_Subscription_Monthly_M

Siwienie nie oznacza konieczności zmiany koloru włosów na bardziej intensywny, wykonany klasyczną farbą. Tego rodzaju produkty z powodu silnego działania pogarszają stan włosów, naruszając ich strukturę i powodując przesuszenie i łamliwość. Siwe włosy mają inną niż naturalne grubość i budowę z powodu braku naturalnego pigmentu. Farbowanie ich wraz z tymi, które już wcześniej poddane były trwałej koloryzacji, może przynieść nie do końca satysfakcjonujące efekty. Czy istnieją farby przeznaczone specjalnie do włosów siwych?

 

Jaka farba do włosów siwych?

Siwe włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Koloryzacja włosów siwych powinna więc zapewniać im ochronę przed uszkodzeniami podczas zabiegu farbowania oraz dodatkowe odżywienie. Od jakiegoś czasu na rynku poza klasycznymi farbami spotkać możemy również kremy koloryzujące, takie jak Excellence Créme od L’Oreal Paris. Formuła trwałej farby o konsystencji kremu koloryzującego pozwala na precyzyjną aplikację preparatu, a dzięki zawartości pielęgnujących włosy witamin i minerałów, a także wzmacniających protein i ceramidów, podczas farbowania dodatkowo dba o włosy.

Ze względu na system chroniący włosy przed przesuszaniem i niszczeniem nie musimy obawiać się osłabienia kondycji włosów z powodu powtarzania co kilka tygodni zabiegu farbowania w celu ukrycia odrostów. Wielokrotne stosowanie produktu zapewni lepsze utrwalenie koloru włosów i pogłębienie go. Farba do włosów siwych powinna pokrywać 100% siwizny i nadawać włosom naturalny, trójwymiarowy odcień.

 

Jak pielęgnować siwiejące włosy?

Poza farbowaniem preparatami dodatkowo chroniącymi siwiejące włosy warto zadbać o fryzurę także podczas codziennej pielęgnacji. Masaż skóry głowy wykonywany podczas mycia włosów poprawi ukrwienie i wzmocni włosy. Stosowanie silnie nawilżających odżywek pomoże utrzymać elastyczność kosmyków. Siwe włosy są podatne na uszkodzenia i sztywniejsze niż te naturalnie napigmentowane – warto pamiętać o tym, układając fryzurę, i zrezygnować z mocnego szarpania włosów podczas suszenia lub nawijania ich na szczotkę.

 

Zadbane, odżywione, siwiejące włosy pokryte farbą w naturalnym kolorze, przeznaczoną specjalnie do tego celu, z pewnością odejmą nam lat i dodadzą pewności siebie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (120 głosów, średnia: 4,10 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany