HYDRABIO – pierwsze kosmetyki, które przywracają skórze naturalną zdolność nawilżania

HYDRABIO, linia dermokosmetyków stworzona przez Laboratoire Dermatologique BIODERMA, przeznaczona jest dla wszystkich osób, których skóra jest odwodniona, wrażliwa, potrzebująca głębokiego i kompleksowego nawilżania. Produkty Hydrabio oparte są na unikalnym kompleksie Aquagenium®, opatentowanym przez BIODERMA.

Bioderma linia HYDRABIO

„Kiedy skóra cierpi, zamiast tylko leczyć, naucz ją żyć od nowa” – te słowa, których autorem jest Jean-Noël Thorel, twórca francuskiego Laboratoire Dermatologique BIODERMA, stanowią motto i motywację do stałego doskonalenia kosmetyków od powstania firmy w 1992 roku.

W przekonaniu, że podejście, zmierzające do łagodzenia problemów skóry jest niewystarczające przy jej nieprawidłowym funkcjonowaniu, BIODERMA proponuje dogłębne i optymalne rozwiązania dla każdego rodzaju skóry. Ucząc ją na nowo prawidłowo funkcjonować, pozwalamy jej samej odzyskać równowagę.

 

 

Aby skóra była optymalnie nawilżona, konieczne jest:

 • Zatrzymanie wody w naskórku i uszczelnienie jego warstwy rogowej, za co odpowiedzialne są lipidy międzykomórkowe, znajdujące się w warstwie rogowej naskórka
 • Uregulowanie krążenia wody w głębszych warstwach naskórka, które odbywa się za pomocą kanałów wodnych, zwanych akwaporynami (zostały one odkryte przez Petera Agre – zdobywcę nagrody Nobla w dziedzinie chemii za rok 2003).

 

Firma BIODERMA opracowała kompleks Aquagenium®, powstały na bazie ekstraktu z nasion jabłek (Pyrus Malus extract), który stymuluje wytwarzanie akwaporyn usprawniających krążenie wody między komórkami oraz witaminy PP stymulującej odbudowę bariery ochronnej skóry.

Produkty HYDRABIO zawierające Aquagenium® stymulują syntezę akwaporyn i lipidów międzykomórkowych, zwiększając w ten sposób uwodnienie skóry, dzięki czemu na nowo zaczyna ona stosować swoje naturalne mechanizmy nawilżania.

Przeprowadzone testy wykazały ogromną skuteczność dermokosmetyków z serii Hydrabio, zawierających kompleks Aquagenium®. Stosowanie ich przez 7 dni spowodowało poprawę uwodnienia skóry o 43%. Nawet po zakończeniu stosowania kosmetyków, poprawa uwodnienia utrzymywała się i wyniosła 35% po 48 godzinach.

 

Produkty z linii HYDRABIO:

Hydrabio Crème gommante – Krem złuszczający (peeling) do skóry suchej i odwodnionej

Pierwszy krem złuszczający, zawierający Aquagenium®, który działa dogłębnie stymulując procesy nawilżania skóry. Długotrwały efekt nawilżenia przywraca komfort skórze i sprawia, że staje się ona bardziej gładka, delikatna i odzyskuje swój blask. Delikatnie złuszcza naskórek. Ma łagodną konsystencję kremu. Produkt hipoalergiczny.

SPOSÓB UŻYCIA: Nakładać na zwilżoną skórę twarzy omijając okolice oczu. Masować kolistymi ruchami przez 1-2 min. Następnie dokładnie spłukać wodą. Twarz delikatnie osuszyć. Stosować 1-2 razy w tygodniu.

Bioderma Hydrabio Creme gommante

Tubka 75 ml / cena ok. 47 zł

 

Hydrabio Mousse – nawilżająca pianka do mycia

Nawilżająca pianka do mycia twarzy (Hydrabio Mousse) o gęstej, miękkiej konsystencji jest delikatna i bardzo wydajna. Przeznaczona jest do skóry odwodnionej i bardzo odwodnionej. Przywraca skórze naturalną zdolność nawilżania: kompleks Aquagenium®, który usprawnia krążenie wody w naskórku i pomaga zatrzymać wodę w powierzchniowych warstwach skóry. Delikatnie oczyszcza. Gęsta, niezwykle aksamitna konsystencja.

SPOSÓB UŻYCIA: Wstrząsnąć opakowaniem przed użyciem. Aby wycisnąć Hydrabio Mousse należy odwrócić pojemnik do góry dnem. Stosować na zwilżoną skórę twarzy i szyi. Delikatnie wmasować a następnie spłukać. Omijać okolice oczu.

Bioderma Hydrabio Mousse

Butelka 150ml / cena ok. 42 zł

 

Hydrabio Tonique jest pierwszym tonikiem zawierającym Aquagenium®. Ten opatentowany kompleks (innowacja Bioderma) reaktywuje naturalny proces nawilżenia skóry i pomaga zatrzymać wodę w jej powierzchniowych warstwach, co pozwala jej zachować naturalną równowagę. Jego lekka konsystencja daje przyjemne uczucie świeżości. Tonizuje i przywraca blask skórze. Bardzo dobrze tolerowany.

SPOSÓB UŻYCIA: Nanieść Hydrabio Tonique na płatki kosmetyczne i przemyć skórę twarzy i okolic oczu wcześniej oczyszczoną przy użyciu mleczka Hydrabio Lait. Hydrabio Tonique jest idealny przed nałożeniem kremu lub serum z serii Hydrabio.

Bioderma Hydrabio Tonique

Butelka 250ml / cena ok. 49 zł, NOWE OPAKOWANIE – 2012

 

Hydrabio Lait jest pierwszym nawilżającym mleczkiem do demakijażu zawierającym Aquagenium®. Ten opatentowany kompleks (innowacja Bioderma) reaktywuje naturalny proces nawilżenia skóry i pomaga zatrzymać wodę w jej powierzchniowych warstwach, co pozwala jej zachować naturalną równowagę. Jego płynna konsystencja łączy w sobie delikatność mleczka i świeżość wody. Przywraca komfort skórze, skóra odzyskuje swój blask i gładkość. Bardzo dobrze tolerowany. Nie powoduje powstawania zaskórników.

SPOSÓB UŻYCIA: Nanieść Hydrabio Lait na płatki kosmetyczne i zmyć makijaż z twarzy i oczu. Następnie polecamy użycie toniku Hydrabio Tonique.

Bioderma Hydrabio Lait

Butelka 250ml / cena ok. 49 zł, NOWE OPAKOWANIE – 2012

 

Hydrabio Masque Maseczka intensywnie nawilżająca do skóry odwodnionej i wrażliwej.Zawiera kompleks Aquagenium®, który działa dogłębnie generując nawilżanie skóry. Pobudza działanie komórek skóry, reaktywuje naturalny proces nawilżania skóry i pomaga zatrzymać wodę w jej powierzchniowych warstwach. Przynosi natychmiastowe ukojenie odwodnionej skórze i głębokie nawilżanie. Efekt nawilżenia jest długotrwały, dzięki czemu skóra staje się bardziej gładka, delikatna i odzyskuje swój blask.

SPOSÓB UŻYCIA:  Nałożyć grubą warstwę maseczki na oczyszczoną i suchą skórę. Pozostawić na ok. 10 min. (skóra sama chłonie potrzebną ilość składników nawilżających). Pozostałość usunąć za pomocą płatków kosmetycznych. Nie spłukiwać. Przez pierwszy tydzień stosować codziennie, później 1-2 razy w tygodniu.

Bioderma Hydrabio Masque

Tubka 75 ml / cena ok. 89 zł

 

Hydrabio Sérum skoncentrowane serum nawilżające niezwłocznie po zastosowaniu – intensywnie nawilża skórę i chroni ją przed odwodnieniem. Przywraca skórze naturalną zdolność nawilżania. Zawiera kompleks Aquagenium®, który usprawnia krążenie wody w naskórku i pomaga zatrzymać wodę w powierzchniowych warstwach skóry. Dzięki bezbarwnej, lekkiej i świeżej konsystencji zapewnia prawdziwą przyjemność stosowania. Przywraca komfort skórze i sprawia, że staje się ona bardziej gładka, delikatna i odzyskuje swój blask. Hipoalergiczne.

SPOSÓB UŻYCIA: Nakładać Hydrabio serum rano i/lub wieczorem na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy i szyi. Hydrabio serum może być stosowane samodzielnie lub przed nałożeniem kremu Hydrabio Riche, Hydrabio Legere. Stanowi doskonałą bazę pod makijaż.

Bioderma Hydrabio Serum

Butelka 40 ml / cena ok. 84 zł

 

Hydrabio légère – Lekki krem dla skóry odwodnionej i wrażliwej

Hydrabio riche – Krem o bogatej konsystencji dla skóry odwodnionej i wrażliwej

Hydrabio légère oraz Hydrabio Riche to pierwsze kremy zawierające Aquagenium®, który działa dogłębnie generując proces nawilżenia skóry. Ten opatentowany kompleks pobudza działanie komórek skóry, reaktywuje naturalny proces nawilżenia skóry i pomaga zatrzymać wodę w jej powierzchniowych warstwach. Długotrwały efekt nawilżenia przywraca komfort skórze i sprawia, że staje się ona bardziej gładka, delikatna i odzyskuje swój blask. Hypoalergiczne. Nie powodują powstawania zaskórników.

SPOSÓB UŻYCIA: Nakładać Hydrabio légère lub Hydarbio Riche rano i/lub wieczorem na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Stanowią doskonałą bazę pod makijaż.

Bioderma Hydrabio legere & Hydrabio riche

Hydrabio Legere Butelka 40ml / cena ok. 70,00 zł

Hydrabio Riche, butelka 40ml / cena ok. 72,00 zł

 

Hydrabio H2O nawilżający płyn micelarny przeznaczony jest do skóry odwodnionej i bardzo odwodnionej. Przywraca skórze naturalną zdolność nawilżania: kompleks Aquagenium®, który usprawnia krążenie wody w naskórku i pomaga zatrzymać wodę w powierzchniowych warstwach skóry. Szybko i skutecznie usuwa zanieczyszczenia i dokładnie zmywa makijaż, dzięki formule opartej na micelach estrów kwasów tłuszczowych. Nie narusza warstwy hydrolipidowej. Działa delikatnie nie wywołując podrażnień.

SPOSÓB UŻYCIA: Zmywać makijaż z twarzy i oczu przy użyciu płatków kosmetycznych nasączonych Hydrabio H2O. Delikatnie osuszyć twarz chusteczką. Nie wymaga spłukiwania.

Bioderma Hydrabio H2O

Butelka 250ml / cena ok. 55 zł

 

Produkty Bioderma dostępne w aptekach

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Sylvvia  21 sierpnia 2012 12:26

  Firma dobra, słyszałam że ich produkty są fenomenalne, lecz musiałabym chyba bank rozbić.

  Odpowiedz
 2. optymistka  21 sierpnia 2012 19:12

  Te kosmetyki są genialne. Zaczęłam od niedawna używać serum i jestem zachwycona. Teraz czekam na tonik nawilżający i płyn micelarny również z tej serii. Ceny i może są wysokie, ale polecam kupno kosmetyków w aptekach internetowych – jest zdecydowanie taniej 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany