Hybrydowe powiększanie piersi

Zabieg powiększania piersi od lat cieszy się ogromną popularnością w chirurgii plastycznej. Są jego różne rodzaje – umieszczania implantów, czy przeszczep tłuszczu. Pojawiła się jednak nowa metoda – hybrydowe powiększanie piersi.

Zobacz także: Oskar Bachoń: Trendy fryzjerskie wiosna-lato 2015

hybrydowe powiększanie piersi

Implanty są obecnie najczęściej stosowaną metodą powiększania piersi. W większości przypadków podczas zabiegów wykorzystuje się implanty silikonowe, które umieszcza się pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem. Ich otoczka posiada barierę chroniącą przed przeciekaniem silikonu, a we wnętrzu znajduje się specjalny zagęszczony żel, który zwiększa bezpieczeństwo nawet w bardzo rzadkich przypadkach pęknięcia. O jakości produktu może też świadczyć fakt, że najlepsi producenci implantów zazwyczaj dają na nie dożywotnią gwarancję.

Jednak jeżeli zależy nam na bardzo na efektach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych, zdecydowanie poleca się wykorzystanie tłuszczu autologicznego. Jednym z najpopularniejszych sposobów pobierania tkanki tłuszczowej jest metoda wykorzystująca delikatny strumień wodny, którą stosuje się w urządzeniach Body-Jet. Jednoczesne zastosowanie technologii wodnej wraz pobraniem tkanki tłuszczowej pozwala na wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych chroniąc przy tym tkankę łączną, naczynia i nerwy. Eliminuje to konieczność dodatkowego przetwarzania, odwirowywania i jakiejkolwiek ingerencji w tkankę przed przeszczepem tłuszczu. Pobrana do sterylnego systemu Body-Jet tkanka doskonale nadaje się do natychmiastowego wprowadzenia w piersi. Wyeliminowanie kontaktu tkanki z powietrzem znacznie obniża ryzyko infekcji, dzięki czemu zabieg jest bardzo bezpieczny dla pacjenta.

Polecamy również: Tanie zabiegi kosmetyczne na wiosnę

Hybrydowe powiększanie piersi, czyli metoda polegająca na łączeniu implantów z autologicznym tłuszczem daje chirurgowi bardzo duże możliwości zmiany kształtu i konturów piersi. Decydując się na implanty możemy co prawda wybrać odpowiadający naszej budowie kształt, ale niestety nie zawsze daje to gwarancje uzyskania naturalnego efektu, o którym marzy większość kobiet. Uzupełnienie tego zabiegu przeszczepem autologicznego tłuszczu, który jest naturalnym wypełniaczem, pozwoli na idealne wymodelowanie kształtu piersi i zniwelowanie ewentualnych niedoborów objętości. Przy wyborze metody hybrydowej zawsze stosuje się mniejsze wkładki silikonowe tak, aby przeszczepiony tłuszcz dał ostateczny rezultat w postaci naturalnej piersi. Taka pierś pozbawiona jest wad w postaci odciskania się materiału obcego pod skórą, co często jest widoczne w pozycji innej niż stojąca.

Oprócz naturalnych i trwałych rezultatów korzyścią dla pacjenta może być również to, że hybrydowe powiększanie piersi może być wykonane podczas jednego zabiegu. Dzięki temu nie ma konieczności ponownego przygotowywania się do zabiegu i przechodzenia okresu rekonwalescencji

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Zanett  16 kwietnia 2015 05:55

  Hmm, a zaczęło się tak niewinnie…od paznokci 🙂

  Odpowiedz
 2. Wusia  16 kwietnia 2015 09:18

  Na szczęście -to nie dla mnie.

  Odpowiedz
 3. magella87  16 kwietnia 2015 10:13

  ciekawe jaka cena takiego zabiegu.

  Odpowiedz
 4. martucha180  16 kwietnia 2015 10:47

  Też jestem ciekawa ceny i efektów.

  Odpowiedz
 5. bbo  16 kwietnia 2015 11:55

  2-3 kilo do przodu i ta część ciała sama się powiększyła 😀 Czyli nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

  Odpowiedz
 6. lilkawodna  16 kwietnia 2015 16:32

  Ja się zgadzam z bbo. U mnie też wystarczy trochę przytyć i biust jest jak spod ręki chirurga :-). I to bez operacji, bólu , płaczu a za sprawą samych przyjemności. Czekolady, lodów i frytek:-).

  Odpowiedz
 7. gabrysska  16 kwietnia 2015 20:27

  Ja się zdecydowałam na powiększanie własnym tłuszczem (robiłam sobie w centrum laseroterapii w Warszawie), efekt jest naturalny, nie wyglądają na sztucznie i o to mi właśnie chodziło, żeby je trochę powiększyć ale nie zrobić z nich karykatury

  Odpowiedz
 8. Ewelina  16 kwietnia 2015 21:06

  oddam połowę swoich jak ktoś chce

  Odpowiedz
 9. Kmakolagwa  16 kwietnia 2015 21:28

  Mnie na szczęście to nie dotyczy.

  Odpowiedz
 10. Patriszia  17 kwietnia 2015 07:15

  Przydałoby mi się,ale mimo wszytko nie zdecydowałabym się na jakikolwiek zabieg

  Odpowiedz
 11. Anita  17 kwietnia 2015 08:52

  Nie zdecydowałabym się..

  Odpowiedz
 12. oskarek1995  17 kwietnia 2015 15:53

  Ja niestety jestem płaska, ale nigdy nie zdecydowałabym się na taki zabieg…

  Odpowiedz
 13. truskawka89  18 kwietnia 2015 12:49

  Przydałby mi się taki zabieg

  Odpowiedz
 14. dakotka  20 kwietnia 2015 07:58

  brzmi interesująco, aczkolwiek wolę zabieg pt czekolada i frytki 😉

  Odpowiedz
 15. ZŁOWIESZCZY CHICHOT  20 kwietnia 2015 19:22

  Moim zdaniem każda kobieta powinna pokochać swój biust takim, jakim jest bez ingerowania operacyjnego 🙂

  Odpowiedz
 16. maaalina92  22 kwietnia 2015 09:28

  Kobieta w swoim ciele musi czuć się fantastycznie i jeśli ktoś chce powiększać ja szanuję, bo my kobiety robimy to dla siebie 😉 no i trochę dla swojego mężczyzny 😉 ja mam duże piersi i wiem, że większość koleżanek zazdrości mi biustu i myślę kobieta chciałaby mieć troszkę większy biust 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany