Hotel na zamku w Gniewie

W lecie każdy z nas nieco zwalnia. Ważne terminy w pracy ustępują miejsca na wypoczynek. Zaczynamy zastanawiać się, jakie będzie idealne miejsce do spędzenia urlopu. Czasami nie trzeba jechać daleko, by zaznać luksusu. Przy okazji warto poznać trochę polskiej historii. Zamki, które mamy w kraju niegdyś podupadły, ale od jakiegoś czasu są odrestaurowywane przez nowych właścicieli. Tworzone są tam restauracje, hotele, a nawet luksusowe SPA. Najlepszym przykładem na połączenie tradycji z nowoczesnością może być hotel na zamku w Gniewie.

Przy okazji warto poznać trochę polskiej historii. Zamki, które mamy w kraju niegdyś podupadły, ale od jakiegoś czasu są odrestaurowywane przez nowych właścicieli. Tworzone są tam restauracje, hotele, a nawet luksusowe SPA. Najlepszym przykładem na połączenie tradycji z nowoczesnością może być hotel na zamku w Gniewie- http://www.zamek-gniew.pl/spa/zabiegi-spa.

Oferowane w tym SPA zabiegi mają różne działania. Można je więc dobrać w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Dla zmęczonego ciała nie ma nic lepszego, niż masaż wykonywany przez specjalistę. Zabiegi takie nie tylko nas odprężą, ale sprawią, że będziemy wyglądać ładniej. Mamy do wyboru między innymi ujędrniające, pielęgnacyjne, czy nawilżające. Warto przed samym zabiegiem skonsultować się z obsługą, jaki rodzaj będzie dla naszego ciała.

Co ciekawe, hotel oferuje również zabiegi dla dzieci! To nowość wśród polskich ośrodków SPA, bowiem wcześniej dzieci nie były klientami takich miejsc. Czasy jednak się zmieniły, a dziś najmłodsi mogą skorzystać z takich atrakcji jak parafinka na rączki i stópki, czekoladowa pierzynka, czy masaż dla księżniczek i książąt, co z pewnością współgra z historycznym charakterem miejsca. Warto wspomnieć, że większość zabiegów dla dzieci trwa około 20-30 minut. To dobry czas, by maluch zaznał chwili relaksu, a jednocześnie nie miał okazji do znudzenia się.

 

Nie tylko SPA

Hotel na zamku w Gniewie to nie tylko SPA, ale także różne atrakcje. Możliwość obcowania z naszą historią to już przeżycie samo w sobie, zwłaszcza dla miłośników historycznych potyczek rycerskich, W ofercie jest również zwiedzanie zamku, podczas którego profesjonalny przewodnik w ciekawy sposób opowie nam o jego historii.

Po atrakcjach związanych ze zwiedzaniem trzeba też zrobić coś dla siebie i uzupełnić zapasy energii. Na szczęście jedzenie, które podawane jest w hotelu na zamku w Gniewie nie jest tylko zwykłym posiłkiem. Szef Kuchni Mariusz Gachewicz zadba o to, by na talerzu wszystkie dania prezentowały się znakomicie. Jest on bowiem nie tylko wybitnym kucharzem, ale też kulinarnym artystą, specjalizującym się w pięknej prezentacji potraw. Najlepszym dowodem na to jest zdobyte przez niego Mistrzostwo Europy w Carvingu, czyli sztuce zdobienia owoców i warzyw. W menu hotelowej restauracji znajdziemy zarówno tradycyjne polskie dania jak żur z białej kiełbasy, jak i bardziej nowoczesne – na przykład krem z botwiny, czy doprawiony białą czekoladą krem z pieczonej papryki. Jest też tradycyjny filet z kurczaka, czy udo kacze, a na deser – lody waniliowe, lub tort kawowy – to tylko niektóre z pyszności, jakie serwuje tamtejsza kuchnia.

Bez wątpienia relaks w SPA połączony z wykwintnym jedzeniem pozwoli nam wspaniale odpocząć. Gdy dołożymy do tego atrakcje historyczne uzyskamy odpoczynek dla ciała i coś dla ducha.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (30 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  5 września 2019 12:22

    Spełnieniem marzeń byłoby tam spędzić choć kilka dni.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany