Horoskop dla silnych kobiet. Sprawdź, która mityczna bogini patronuje Twojemu znakowi zodiaku!

Jesteś silną kobietą, która stara się nieustannie umacniać w swoich postawach i postanowieniach? A może masz problem z odnalezieniem w sobie motywacji do działania i nie potrafisz przeć naprzód? Przedstawiamy horoskop, na podstawie którego poznasz mitologiczną boginię patronującą Twojej dacie urodzenia i zyskasz symboliczną duchową przewodniczkę!

Prezentujemy horoskop dla silnych kobiet ułożony przez naszą wróżkę Fortunatę z myślą o podsyceniu Waszych wewnętrznych płomieni. Sprawdźcie, która z sześciu mitologicznych patronek odpowiada Waszemu znakowi zodiaku i spróbujcie zaczerpnąć moc do swoich działań bezpośrednio od niej!

horoskop dla silnych kobiet

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.pixabay.com (fight-4052192_1280; signs-of-the-zodiac-160494_640)

Horoskop dla silnych kobiet. Sprawdź, która mityczna bogini patronuje Twojemu znakowi zodiaku!

 

Izyda

Mitologiczną patronką zodiakalnych Baranów i Byków jest Izyda – egipska bogini płodności i opiekunka rodziny. Jej imię w dosłownym tłumaczeniu oznacza tron, a sama bogini była uważana za jedno z najpotężniejszych bóstw. Znaki, którym przewodzi posiadają bogactwo sił witalnych, wszędzie ich pełno i są niezwykle energiczne, a dodatkowo mają dobrą intuicję, której powinny słuchać. Doskonale radzą sobie z prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi. Potrafią wiele osiągnąć i z reguły cieszą się dobrym zdrowiem aż do późnej starości. Z jej pomocą mogą zyskać moc, pozwalającą przenosić góry!

 

Shakti

Duchową opiekunką Panien i Wodników jest hinduska Shakti, którą utożsamiano ze źródłem życia dla całego wszechświata. Posiada ona wielką moc, charyzmę i jest boginią artystycznego natchnienia. Jednocześnie jednak przypisuje się jej zdolność niszczenia, dlatego znaki, którym patronuje posiadają zdolność do szybkiego podnoszenia się z porażek. Można powiedzieć, że są niezłomne i niebywale wytrwałe, a z każdej nieudanej próby osiągnięcia jakiegoś celu wychodzą jeszcze silniejsze. Niepozorne, zaskakują otoczenie swoją wewnętrzną siłą.

 

www.giphy.com

 

Freja

Bliźnięta i Ryby mają za swą patronkę Freję – nordycką boginię magii, miłości, płodności i piękna, ale także wojny. Otaczająca ją aura pożądania sprawia, że kobiety urodzone pod tymi znakami są uważane za wyjątkowo atrakcyjne i na długo zapadają w pamięć. Jej waleczna moc daje bliźniaczym znakom niewyczerpaną siłę do działania. Gdy naprawdę im na czymś zależy, są gotowe się o to bić. Na pewno nie będą bezczynnie stać i patrzeć na to, jak upragniony cel znika na horyzoncie. Tak jak sokolooka Freja są również bardzo spostrzegawcze. Szybko dostrzegają wzajemne relacje i powiązania między sprawami czy ludźmi. Jeśli zaś zechcą mieć dzieci, będą wspaniałymi paniami domowego ogniska.

 

Bast (albo Bastet)

www.giphy.com

Egipska bogini potrafiąca – zgodnie z mitami – przybierać postać kota to patronka Strzelców i Lwów. Kojarzona z miłością, radością, muzyką i tańcem otacza swych zodiakalnych podopiecznych szczególną ochroną. Dzięki niej potrafią poradzić sobie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji (których nastręcza im zwykle wrodzona niefrasobliwość) i zawsze spadają na cztery łapy. Pomaga im ona także w podejmowaniu decyzji. Jej śladem Lwy i Strzelce chodzą też własnymi drogami, pielęgnując swoje tajemnice.

 

Pachamama

Pachamama to inkaska bogini ziemi, dbająca o żyzność pól oraz płodność, a także o ochronę upraw przed niszczeniem czy chorobami. Jako opiekunka żniwiarzy, pomaga zbierać plony pracy Rakom i Koziorożcom, wspierając je w karierze i pomnażaniu pieniędzy. Kobiety urodzone pod tymi astrologicznymi symbolami – z natury zaangażowane, zawzięte i pracowite – mogą pozwolić sobie na ryzykowne inwestycje i ostrą grę finansami, gdyż Pachamama je w tym wesprze. Tegoroczny listopad będzie okresem szczególnej hojności z jej strony.

 

Inanna (albo Isztar)

Nazywana Panią Nieba, bogini z mitologii mezopotamskiej patronująca miłości i prokreacji, ale także walce. Duchowo opiekuje się Skorpionami i Wagami, które obdarza sprytem i urokiem osobistym w duchu arystokracji. Zawsze wskazuje im właściwą drogę i sprawia, że doskonale radzą sobie z poważnymi życiowymi zmianami, dzięki czemu nie muszą się bać nowych początków. Jej ochronnym symbolem jest ośmioramienna gwiazda, którą wskazane znaki mogą wykorzystać jako swój talizman.

www.giphy.com

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...