Horoskop chiński na 2020 rok. Co szykuje dla nas rok metalowego Szczura?

Chiński horoskop obejmuje dwanaście znaków, które kolejno rządzą poszczególnymi latami kalendarzowymi. Jednocześnie wschodzą one w pięciu różnych żywiołach: ziemi, wody, ognia, metalu i drewna. Rok 2020 będzie należeć do Szczura, któremu przypisane zostały wpływy metalu. Zgodnie z chińską tradycją rozpocznie się 25 stycznia i potrwa do 11 lutego przyszłego roku. Co przyniesie nam wszystkim – sprawdza nasza astrologiczna konsultantka, wróżka Fortunata.

Pełny cykl chińskiego kalendarza trwa aż sześćdziesiąt lat. Każdy z dwunastu znaków pojawia się w tym czasie w jednym z pięciu żywiołów, a Szczur jest akurat znakiem, który rozpoczyna nowy cykl. Jego nadejście sprawia więc, że czujemy się wreszcie gotowi do podjęcia trudnych wyzwań i ważnych decyzji, które dotąd odwlekaliśmy. Zmobilizowani przez metalowego Szczura, będziemy zastępować wymówki poszukiwaniem możliwości, porzucimy to, co należy do przeszłości i wyznaczymy sobie nowe cele. Co konkretnie czeka nas w różnych sferach życia? Odpowiedzi udzieli Wam nasz horoskop chiński na 2020 rok!Horoskop chiński na 2020 rok

kolaż własny redakcji, źródło: www.pixabay.com (chinese-2394693_640; rat-279633_640)

Horoskop chiński na 2020 rok. Co szykuje dla nas rok metalowego Szczura?

Zgodnie z legendą Szczur znalazł się na nieboskłonie, bo przechytrzył dobrodusznego Bawoła. W czasie wyścigu wdrapał się na jego kark, a gdy tylko Bawół przekroczył bramę Niebiańskiego Pałacu, ten przeskoczył mu przez kark i zajął pierwsze miejsce na mecie. Jest zatem symbolem sprytu i wykorzystywania okazji, ale jednocześnie przypomina, że najwyższe pozycje przypadają cwanym egoistom, którzy zaprzęgają innych do wykonywania pracy za nich. Co oznacza to dla nas w kontekście najbliższych 12 miesięcy?

 

Świat nauki i technologii

Horoskop chiński na 2020 rok

www.pixabay.com

Otwarcie na nowe możliwości i szerokie horyzonty metalowego Szczura to doskonały czas dla rozwoju nauki i technologii. Można się spodziewać, że nadchodzące miesiące przyniosą wynalazki, które przyspieszą i poszerzą nasze zdolności komunikacyjne. Komputery przyspieszą, a nasze podróże będą zajmować mniej czasu. Oczekujmy też przełomu w dziedzinie energetyki i paliw, który zapoczątkuje wielkie zmiany w światowej ekonomii. Ponadto szczur ma wesprzeć rozwój Internetu i bazującej na nim gospodarki, która teraz dotrze nawet do najdalszych zakątków świata.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że Szczur nie kieruje się żadną szczytną filozofią. Nie wierzy w wielkie idee, lecz stawia na aspekt praktyczny, opłacalność i oszczędność. Mimo, iż wynalazcy, inżynierowie i badacze zyskają wsparcie, nie będą niestety mogli liczyć na sposobność do długich dyskusji i inspirujących wymian doświadczeń. Odbiorcy nie będą mieli do tego cierpliwości. Skupią się wyłącznie na potencjalnym zysku.

 

Ekonomia

www.pixabay.com

W dziedzinie ekonomii będziemy w tym roku przeżywać pewien dysonans. Z jednej strony poczujemy, że nadszedł czas oszczędzania i zaprzestania trwonienia energii nie niepotrzebne sprawy. Z drugiej zechcemy sięgnąć po nowe rozwiązania i poszukiwać. Wszyscy w jakiś sposób odczujemy, że świat przechodzi wielkie zmiany, a my stoimy u progu nowej ery. Będzie to sprzyjać zakładaniu start-upów i nowych firm, ale tylko takich, które bazują na nowoczesnych zasadach. Należy więc odważnie inwestować w nowe pomysły i narzędzia, porzucając to co znane i bezpieczne. Ale uwaga – nie zaciągajmy niepotrzebnych kredytów i uważajmy, z kim zawieramy układy. Szczur uaktywni oszustów, którzy zechcą teraz wykorzystać cudzą naiwność.

 

 

Polityka i problemy całego świata

www.pixabay.com

Choć początek tego roku przynosi nam wiele niepokoju i frustracji, wynikających z obserwowania narastającego politycznego konfliktu między Stanami a Iranem z jednej strony i wielkich australijskich pożarów z drugiej, prognozy dla metalowego Szczura są w tym zakresie dobre. Pod jego „panowaniem” przeciwnicy będą wprawdzie wykorzystywać nawzajem swoje potknięcia, ale postarają się uniknąć wojen i otwartych starć. Najbliższe miesiące mogą też przynieść zaskakujące polityczne sojusze, które powstaną z myślą o wzajemnym zysku przy jednoczesnym odcięciu się od przeszłości. W gorszej sytuacji będą kraje znajdujące się pod jarzmem dyktatur, ponieważ kontrolujący wszystko Szczur nie pozwoli im na niezależność.

Cały świat zacznie natomiast przejmować się ekologią w znacznie większym stopniu niż miało to miejsce do tej pory. Będziemy robić wszystko, by znaleźć alternatywę dla wyczerpujących się zasobów naturalnych i zaczniemy odchodzić od materialnego konsumpcjonizmu na rzecz prostoty.

 

Kultura i sztuka

Horoskop chiński na 2020 rok

www.pixabay.com

Kultura i sztuka pod dominacją metalowego Szczura zejdą niestety na dalszy plan. Będzie on bowiem nakierowywać nas na pracę i zachęcać do twardego stąpania po ziemi. Jako, że uwielbia on wszystko to, co nowoczesne, możemy jednak przynajmniej spodziewać się zaistnienia nowych silnych trendów. Szczególnie w modzie i muzyce. Te dziedziny podążą w stronę minimalizmu i prostoty.

 

www.giphy.com

Horoskop chiński na 2020 rok

Na co warto postawić ?

Horoskop chiński na 2020 rok

www.pixabay.com

Rok Szczura to dla każdej z nas przede wszystkim czas inwestowania w siebie i swoją przyszłość. Warto więc zafundować sobie dodatkowe kursy, kupić aktywa, które zaprocentują i poszukać ciekawszej pracy. Jeśli od lat marzysz o wystartowaniu z jakimś projektem, który wiąże się bezpośrednio z Twoimi pasjami, teraz jest na to idealny moment. Wykorzystaj sposobność bez oglądania się na to, co umie konkurencja – sprytny metalowy Szczur pomoże Ci przegonić ją w wyścigu. Ponadto to także czas na remonty, przemeblowania i wymianę starych urządzeń na te bardziej nowoczesne i energooszczędne.

 

 

Czego się wystrzegać?

www.pixabay.com

W życiu prywatnym i zawodowym uważaj na konflikty. daruj sobie kłótnie o drobiazgi i nieistotne dziś zaszłości, bo możesz rozpętać niepotrzebną lawinę wzajemnych żali. Zamiast tego skup się na tym, co aktualne i postaraj się nadążyć za szybszym niż dotąd biegiem spraw. Dopilnuj spraw urzędowych, nie zaniedbuj korespondencji i terminowych opłat, bo możesz sprowadzić na siebie kłopoty. Pamiętaj też, by uważać na oszustów. Nie ufaj ludziom od ręki, nie sprzedawaj niczego poniżej ceny i nie pozwól wykorzystywać swojej dobroci. Przygotuj się, że to może być ostatni moment działania Twoich starych sprzętów. Rok szczura wróży im bowiem zawieszanie się i psucie. Lepiej zgraj dane z komputerów i smartfona na dodatkowy wymienny dysk, zrób przegląd samochodu i… ogranicz loty.

 

Chińskie talizmany szczęścia na Rok Szczura

giphy.com

Tradycyjnie każdy rok w chińskim horoskopie ma przypisane sobie symboliczne talizmany, odpowiadające wybranym znakom. Tym razem są to wszelkiego rodzaju figurki szczurów i myszy, które warto mieć zawsze przy sobie, ale możecie też postawić na chomika lub świnkę morską. Amuletem może być również wybrany kolor: złoty, srebrny lub biały.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 3,99 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  11 stycznia 2020 16:00

  Szkoda,że kultura i sztuka zejdą na dalszy plan.

  Odpowiedz
 2. janka1312  11 stycznia 2020 21:09

  czyli jak co roku…

  Odpowiedz
 3. m258  14 stycznia 2020 10:17

  nie wierzę 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany