Najbardziej hojne i skąpe znaki zodiaku. Kto obsypuje bliskich prezentami, a kto na wszystkim oszczędza?

Pieniądze są w naszym społeczeństwie tematem tabu. Rzadko przyznajemy się publicznie do zarobków i osobistych preferencji dotyczących oszczędzania i codziennych wydatków. Gwiazdy są jednak skłonne zdradzić nam na ten temat nieco więcej. Jesteście ciekawe, które spośród znaków zodiaku obdarują Was prezentami bez okazji, a które są gotowe przelać pieniądze na tajne konto, byle tylko ukryć przed Wami fakt ich posiadania? Przekonajcie się!

Pieniążki, kasa, mamona, hajs, zaskórniki, zielone – ileż mniej lub bardziej slangowych określeń wymyśliliśmy, byle tylko nie powiedzieć wprost, że chodzi o pieniądze! Bo gdy do gry wkraczają pieniądze, ludzie ujawniają często swoje prawdziwe oblicza. Na szczęście gwiazdy pomagają nam poznać je jeszcze zanim to nastąpi. Sprawdźcie, jakie są najbardziej hojne i skąpe znaki zodiaku, a poznacie prawdziwe ich prawdziwe intencje!

skąpe znaki zodiaku

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.pixabay.com

Najbardziej hojne i skąpe znaki zodiaku. Kto obsypuje bliskich prezentami, a kto na wszystkim oszczędza?

 

Hojne znaki zodiaku

giphy.com

 

Wodnik

www.pixabay.com

Wodniki pragną, by ich bliskim i przyjaciołom żyło się jak najlepiej. Rodzicom, dzieciom czy mężowi oddadzą ostatni uciułany grosz, byle tylko wyciągnąć ich z trudnej sytuacji i przychylić nieba. Nieustannie coś komuś pożyczają, by częstokroć na zawsze pożegnać się z ulubionym przedmiotem. Oprócz prezentów są gotowe także poświęcać innym swój czas i wkładać wysiłek w realizację cudzych przedsięwzięć, nie oczekując niczego w zamian.

 

Waga

www.pixabay.com

Wagi potrafią oszczędzać, ale robią to po to, by za odłożone pieniądze wesprzeć bliskich. Zaradne i z żyłką do pomnażania gotówki mogą pozwolić sobie nawet na kapryśne wydatki. Wrodzona skromność każe im jednak ograniczyć się do zaspokajania najprostszych potrzeb. Noszą ubrania z second handów, a jeden naszyjnik dopasują do wszystkich stylizacji. Nikt nie powiedziałby nawet, że są zamożnymi osobami. Swoim dzieciom, wnukom i przyjaciołom chętnie zafundują tymczasem podróż, dołożą się do kredytu i podarują hojny urodzinowy prezent.

 

giphy.com

Lew

www.pixabay.com

Lwy to osoby o wielkim sercu. Nie potrafią znieść myśli o cudzym cierpieniu, dlatego chętnie angażują się w akcje charytatywne i wolontariaty. Wesprą znajomych w trudnych chwilach, a upominki nawet na mało znaczące okazje kupują z rozmachem. Zwłaszcza, że same kochają luksus i wysokiej jakości dobra materialne. Uwielbiają też obdarowywać bliskich własnoręcznie przygotowanymi prezentami, nie oczekując niczego w zamian.

 

giphy.com

 

Ryby

www.pixabay.com

Ryby kochają obdarowywać innych prezentami. Wracając z podróży zawsze dźwigają walizkę, która ledwie mieści się w narzuconych wagowo normach, a w środku aż roi się od pamiątek dla znajomych i ich dzieci. Bez mrugnięcia okiem wyciągną z portfela ostatni banknot, byle tylko sprawić komuś przyjemność. Pod koniec miesiąca… zapożyczają się i czerpią garściami z kredyt linii, by jakoś dotrwać do pierwszego.

 

Skąpe znaki zodiaku

giphy.com

Koziorożec

www.pixabay.com

Koziorożce uwielbiają pieniądze, ale nie dla podziwiana samych cyferek kumulujących się na koncie, lecz dla luksusu, prestiżu i poklasku, jaki się z nimi wiąże. Niby stać ich na to, by się podzielić. Niby mogą wrzucić monetę do puszki wolontariusza i darować sobie ten grosik reszty w sklepie, ale woleliby tego nie robić. W zlewie trzymają miskę, do której gromadzą skapujące z kranu kropelki, by „za darmo” spłukiwać wodę w toalecie. W kuchennych szafkach upychają zaś puste pudełka po lodach, bo przecież wszystko może się przydać.

 

Rak

www.pixabay.com

Na randkę zaprosi Cię do parku i obdaruje najtańszym kwiatkiem. Tydzień później wyjedzie z kolegami do Peru albo zamówi garnitur na miarę. Szczodry wyłącznie wobec rodziny, wpłaca na konto każdy grosz i dwa razy dziennie sprawdza jego stan przez Internet. Lubi wielkie inwestycje i solidnie zbudowane fundamenty, bo pieniądze kojarzy przede wszystkim z bezpieczeństwem.

giphy.com

 

Skorpion

www.pixabay.com

Skorpiony lubią bogactwo i pozycję społeczną, jaka się z nim wiąże. Często obierają sobie za cel zgromadzenie fortuny i dążą do niego na różne sposoby. Imponują im luksusowe domy, samochody i przedmioty. Pragną też jeździć na egzotyczne wojaże i chętnie otaczają się zamożnymi ludźmi. Osoby spod tego znaku są ostatnimi, które powinniście prosić o pożyczkę. Jednocześnie jednak nie zapomną o udzielonej im pomocy i chętnie odwdzięczą się, gdy nadarzy się okazja, co rekompensuje przyjaciołom ich chytry charakter.

 

Panna

giphy.com

Panny uwielbiają stabilizację, dobrobyt, a nawet luksus. Nie żałują pieniędzy na odzież i obuwie najwyższej jakości oraz dalekie podróże. Swoje domy najchętniej urządzałyby, dobierając meble, akcesoria i kafelki w ekskluzywnych sklepach. Wydają zarobione pieniądze lekką ręką, a później dzwonią do rodziców i rodzeństwa, prosząc o pożyczkę. Same nie są jednak równie szczodre. Na święta obdarują Cię prezentem, który od kogoś dostały, ale nie przypadł im do gustu. Nie uznają też upominków z powodu tak „odrealnionych” okazji jak Walentynki czy Dzień Kobiet.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (158 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. malinowaja  2 marca 2019 12:23

  A mojego znaku nie ma , czyli,że jestem pośrodku ? 😀 hahha

  Odpowiedz
 2. andros  2 marca 2019 16:06

  Wyszło, że jestem skąpcem, haha 😉

  Odpowiedz
 3. janka1312  2 marca 2019 19:38

  ja jestem panną i opis absolutnie do mnie nie pasuje 🙂

  Odpowiedz
 4. sylwiawes  3 marca 2019 11:39

  Panna u mnie się nic nie zgadza .

  Odpowiedz
 5. Agnesja  3 marca 2019 17:09

  Zaskakujący dobór zdjęć i gifów 😉 Niestety nie wspomniano nic o bliźniętach, a szkoda, bo chętnie bym sprawdziła czy się zgadza… Może następnym razem 😉

  Odpowiedz
 6. as_sa  3 marca 2019 19:18

  Znam kilk osób spod znaku panny i ich opis kompletnie mi się nie zgadza

  Odpowiedz
 7. Żaneta  30 marca 2019 09:05

  Jestem wodnikiem i by się zgadzało.. ja lubię kupować droższe prezenty. Facetowi na urodziny kupiłam voucher do wykorzystania na lot w tunelu aerodynamicznym w Lesznie i wziełam mu 3 minuty a nie 1.. gdybym była koziorożcem to pewnie bym tylko minutę wzięła.. coś w tym musi być 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany