Hobby na wakacje – ciekawe pomysły na wykorzystanie letnich dni!

 Nadeszły wakacje, a Ty nie masz pomysłu, jak ciekawie spożytkować swój wolny czas? Nie posiadasz zgranej paczki znajomych, czytanie Cię nudzi, a siedzenie przed komputerem czy telewizorem męczy wzrok? Zapoznaj się z naszymi propozycjami hobby na wakacje! Może znajdziesz w nich inspirację dla nowej pasji, która pochłonie Cię także w ciągu roku?

hobby na wakacje

źródło: www.pixabay.com

Hobby na wakacje – ciekawe pomysły na wykorzystanie letnich dni!

Zobacz także: Bonsai – sztuka cierpliwości

Joga na szarfach (inaczej: airjoga)

Airjoga to połączenie wysiłku fizycznego i zabawy, które dowodzi, że jeśli zechcemy, naprawdę możemy latać. Ćwiczona w chustach lub miękkich hamakach doskonale zwiększa gibkość i ruchliwość stawów, wzmacniając przy okazji mięśnie brzucha, ramion i nóg. Zajęcia dla początkujących nie zawierają oczywiście skomplikowanych figur, ale zaawansowane w jodze osoby mogą na szarfach wykonywać skomplikowane asany  bez obciążania kręgosłupa! Na ćwiczenia z airjogi można się już zapisać w większości dużych polskich miast. Poszukaj oferty blisko swojego domu!

Hobby na wakacje – ciekawe pomysły na wykorzystanie letnich dni!

Zajrzyj również: Sporty, które odchudzają – 5 powszechnie lubianych propozycji

Handlettering

Handlettering to ręczne liternictwo, czyli sztuka rysowania liter, którą można wykorzystać do tworzenia dekoracyjnych plakatów lub kartek z mottami lub zabawnymi czy motywującymi hasłami. Takie ręcznie wykonane miniplakaty w ramkach są coraz popularniejszymi ozdobami naszych domów. Z pewnością docenią je także osoby obdarowane personalizowanym hasłem, np. z okazji urodzin.

Handlettering to nie to samo co kaligrafia, ponieważ w przeciwieństwie do niej nie rządzi tu zasada jednego płynnego gestu, lecz działanie podzielone na etapy. Poza tym w hand letteringu każda litera bądź wyraz może wyglądać inaczej, a tworzenie napisów nie wymaga specjalnych kosztownych przyborów ani nie wykorzystuje określonych technik.

Narzędzia do handletteringu

Do rozpoczęcia przygody z handletteringiem wystarczy Ci ołówek, gumka, linijka i wodoodporny cienkopis (który szybko wyschnie i nie będzie się rozmazywał). Opcjonalnie możesz jednak wykorzystać także tusz i stalówkę, wieczne pióro czy kolorowe markery.

Skąd czerpać pomysły na kształt poszczególnych liter?

Możesz zainspirować się krojami czcionek ze starych książek (także baśni dla dzieci), ale równie wiele inspiracji znajdziesz w Internecie. Dobrym źródłem będzie Pinterest (wystarczy wpisać hasło „handlettering”), ale możesz również zajrzeć do fontów zgromadzonych na platformach MyFonts czy DaFont. Wyłapuj też interesujące kroje pisma z ulotek, tabliczek, szyldów, opakowań po słodyczach i designerskich czasopism.

Jak zacząć?

Najlepiej będzie pobuszować w sieci szukając blogów i vlogów pod hasłem „Handlettering”. Na wielu z nich autorzy pokazują, jak powstawały ich plakaty i opisują swoje metody. Pamiętaj, że zanim stworzysz swój pierwszy plakat, musisz wymyślić całe hasło, wymierzyć kartkę linijką i wyliczyć dokładnie ile miejsca powinna zajmować każda litera. Twoje pierwsze prace na pewno nie będą idealne, ale ćwiczenie czyni mistrza, prawda?

Hobby na wakacje – ciekawe pomysły na wykorzystanie letnich dni!

Może zainteresuje Cię również: Drzewo w szkle zaklęte – stwórz własny las w słoju lub butelce!

Project Life

Od dawna marzysz o ręcznym wykonywaniu albumów ze zdjęciami, biletami z kina, muzeów czy teatru, notatkami i innymi elementami dokumentującymi Twoje życie, ale brak Ci czasu? Project Life to coś dla Ciebie!

Project Life jest rodzajem błyskawicznego scrapbookingu, którego realizowanie umożliwia specjalnie przygotowany album z kieszonkami i gotowe zestawy ozdobnych lub gładkich kart i karteczek o dopasowanym do kieszonek rozmiarze. Codziennie (albo też pod koniec tygodnia, w weekend) robimy na ich bazie szybkie podsumowanie dnia (lub poszczególnych dni tygodnia), docinając wykonane aparatem np. smartfonu zdjęcia z danego dnia, dobierając karteczkę z odpowiednim hasłem, komentującym nasz emocjonalny stan lub wykonując samodzielną notatkę.

Gdzie kupić potrzebne akcesoria?

Np. w internetowych sklepach z materiałami do prac ręcznych, takich jak Scrapki, Scrap, Kolorowyjarmark czy Artbrawurka. Same karteczki to niewielki koszt. Więcej zapłacisz za album z kieszonkami, jednak biorąc pod uwagę to, jak łatwo zbierzesz dzięki niemu wspomnienia z całego minionego roku – warto!

Polecamy także: Oryginalne bukiety na wiosnę, które wprowadzą do Twojego domu słońce!

Pieczenie ciasteczek i muffinów

To pasja, dzięki której absolutnie każdy pokocha Twoje towarzystwo. W końcu czy może być coś lepszego niż osoba, która na każde spotkanie przynosi ze sobą muffinki? W dodatku wypiekanie ciasteczek, babeczek i muffinów to zadanie, z którym poradzą sobie nawet osoby nienauczone gotowania.

Zacznij od prostego przepisu, a jeśli efekt przyniesie Ci radość, próbuj trudniejszych wersji i pięknie dekoruj swoje wypieki. Kup zestaw lukrowych perełek, serduszek, kolorowych lukrowych pisaków, wypróbuj dekoracje z bratków, a swoje osiągnięcia pokazuj znajomym (możesz założyć specjalne wakacyjne konto na Instagramie lub bloga). Przekonasz się, ile drzemie w Tobie kreatywności!

Geocaching

To coś w rodzaju gry terenowej, podczas której szuka się poukrywanych przez Internautów skrzynek. Można je znaleźć na terenie całej Polski, wystarczy zajrzeć na strony poświęcone geocachingowi, gdzie podane są współrzędne poszczególnych skrzynek lub wskazówki, jak je odnaleźć. W środku zawsze znajduje się dziennik odwiedzin, do którego należy się wpisać (działa to trochę na zasadzie satysfakcji z pierwszeństwa odnalezienia skrzynki) i drobne upominki dla znalazców, np. cukierki czy gadżety. W Polsce internauci poukrywali już ponad 32 tysiące skrzynek!

https://youtube.com/watch?v=1YTqitVK-Ts%3Fecver%3D1

Czar tej zabawy polega na odkryciu odrobiny magii w szarej codzienności. Drugiego dna naszego miasta, o którym nie mieliśmy pojęcia. Poczuj się jak Harry Potter i odkryj skarb w miejscu, obok którego mugole przechodzą obojętnie. Do zabawy możesz też wciągnąć dzieci!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (274 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...