H&M Moda przeciwko AIDS – H&M Fashion against AIDS

Wielu artystów ze świata filmu i muzyki wsparło tej wiosny Fashion Against AIDS (FAA) ? wspólną inicjatywę firmy H&M i organizacji Designers Against AIDS?s (DAA), której celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego seksu i zapobieganie HIV/AIDS wśród młodzieży na całym świecie.

H&M Fashion Against AIDS

W tworzenie kolekcji mody FAA zaangażowali się między innymi: Selma Blair, Penn Badgley, Keri Hilson, Sky Ferreira, Akon, Nikki Reed, Ginnifer Goodwin, Scissor Sisters, Shiloh Fernandez i The Misshapes. Kolekcja będzie dostępna od 26 kwietnia w dziale Divided H&M, a 25% wpływów z jej sprzedaży zostanie przekazanych na rzecz Designers Against AIDS (DAA) i międzynarodowych projektów związanych z zapobieganiem HIV/AIDS. Do tej pory dzięki kampaniom FAA zebrano już ponad 41 milionów koron szwedzkich.

?Myślę, że androgeniczny styl kolekcji jest bardzo odpowiedni – wirus atakuje przecież i kobiety, i mężczyzn. To sprawa powszechna i dotyczy nas wszystkich. Zarażenia można jednak uniknąć, nie narażając własnego zdrowia i życia z powodu niewiedzy ? Selma Blair.

?Wielu moich przyjaciół ma wśród znajomych lub krewnych kogoś, kto zetknął się z HIV. Podróżując po świecie widzę, jak HIV wpływa na życie ludzi. Nie mamy na to lekarstwa, możemy tylko zapobiegać zarażeniu. Pamiętaj o ochronie, abyś nigdy nie musiał się tym martwić. Nigdy. ? Akon.

?Artyści są w tej kampanii bardzo ważni, ponieważ wielu młodych ludzi bierze z nich przykład. Znane osobistości pomagają rozpowszechniać wiedzę, mówiąc o zapobieganiu HIV/AIDS. Prosimy ich o pomoc w propagowaniu bezpiecznego seksu w mediach społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook, na własnych stronach internetowych, a także na koncertach. ? mówi Ninette Murk, założycielka i dyrektor artystyczny DAA.

Kiedy wszystkie gwiazdy wspólnie promują kampanię H&M Fashion Against AIDS, prezentują kolekcję unisex od najlepszej strony. Selma Blair założyła stylowy wiosenny płaszcz na T-shirt z jednym z haseł kampanii, a Penn Badgley ma na swoim T-shircie zwykłą bluzę z kapturem. Shiloh Fernandez widzimy w nylonowej parce koloru khaki, T-shircie i dżinsach; Ana Matronic ze Scissor Sisters założyła brzoskwiniowy trench jako sukienkę. Keri Hilson wybrała dla siebie kombinezon z hasłem kampanii. Wszystkie te rzeczy są bardzo uniwersalne, pasują do siebie i pomagają rozpowszechniać wiedzę o zapobieganiu HIV/AIDS.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (158 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...