Hiszpańskie wyspy – pomysł na majówkę

Hiszpania jest krajem, do którego można się wybrać przez większą część roku. Fantastyczne miejsca, cudowna roślinność, wyjątkowa kultura, ciepły klimat, południowy temperament mieszkańców oraz niedaleka odległość od naszego kraju powodują, że Hiszpania to świetny pomysł na majówkę i od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem polskich turystów.  Najczęściej jednak, na miejsca odpoczynku, wybieramy hiszpańskie wyspy. Według statystyk Travelplanet.pl, spośród turystów odwiedzających Hiszpanię najpopularniejszymi miejscami – wyspami są: Fuerteventura (22,6 proc.), Teneryfa (20,1 proc.), Majorka (13 proc.), Lanzarote (11,5 proc.) i Gran Canaria (6,7 proc.).

Fuerteventura

Zobacz także: Na wakacje do Chorwacji

Pomysł na majówkę : Fuerteventura – raj dla miłośników wodnych sportów

Numerem 1 jest Fuerteventura, na której panuje swoisty mikroklimat – przez 330 dni w roku świeci słońce, a deszczowe chmury znad oceanu zatrzymywane są przez góry w centralnej części wyspy. To jedna z najpiękniejszych wysp Hiszpanii, oferująca cudowne krajobrazy i bajeczne plaże, pokryte drobnym, białym piaskiem przywianym znad Sahary. Wyspa jest mekką surferów, którzy przyjeżdżają tutaj z całego świata, a wszystko za sprawą silnego wiatru, od którego wzięła się nazwa wyspy – „fuerte” oznacza „silny”, a „viento” wiatr. Miejsce idealnie sprzyja uprawianiu także innych sportów wodnych. Windsurfingu mogą tu spróbować nie tylko wytrawni miłośnicy tej dyscypliny, ale także całe rodziny. Z kolei fanom kitesurfingu przypadnie do gustu plaża Sotavento na południu wyspy. Zwolennicy beztroskiego plażowania mają w czym wybierać – znajduje się tutaj ok. 150 pięknych plaż!

Pomysł na majówkę : Teneryfa – wyspa wiecznej wiosny

Teneryfa – wyspa wiecznej wiosny

 

Teneryfa jest największą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zwana przez wielu „wyspą wiecznej wiosny” z racji łagodnego klimatu i słońca praktycznie przez cały rok.Często Teneryfę określa się również mianem „kontynentu w miniaturze”. Zawdzięcza to swojej różnorodności klimatycznej – zielonej północy, wulkanicznemu środkowi oraz skąpanemu w słońcu południu wyspy. Północna część wyspy to tereny rzadziej odwiedzane przez turystów z racji deszczowego mikroklimatu – mówi się, że w San Cristobal de la Laguna pada nawet wtedy, gdy w pozostałych częściach wyspy świeci słońce. Środek wyspy zajmują masywy górskie – z najwyższym szczytem Hiszpanii, czyli ośnieżonym wulkanem Teide o wysokości ponad 3700 m n.p.m. Skąpane w słońcu południe to tętniące życiem serce wyspy, przepełnione turystami przez cały rok.

Pomysł na majówkę : Majorka – perła Balearów

 

Tę piękną i słoneczną wyspę, największą na hiszpańskim archipelagu Balearów, turyści wprost kochają. Sezon na Majorce rozpoczyna się w kwietniu a kończy w listopadzie. Najchętniej wybierana jest południowa część wyspy, w której przeważają piękne, piaszczyste plaże. W trakcie pobytu w koronie Balearów nie można nie odwiedzić stolicy Majorki, Palma de Mallorca. Miasto słynie z ogromnej liczby dyskotek, kawiarni i barów, w których letnią porą zabawa trwa do białego rana. Miłośnicy zwiedzania mogą tu zobaczyć m.in. piękną katedrę La Seu, będącą świadectwem twórczości Antonio Gaudiego czy Pałac La Almudaina, który jest oficjalną letnią rezydencją królewską. Naturalne piękno wyspy, życzliwi, zawsze uśmiechnięci mieszkańcy i jakby wolniej płynący czas sprawia, że osoby odwiedzające Majorkę, chcą tu wracać.

Pomysł na majówkę : Lanzarote – wyspa wulkanicznych pejzaży i wielokolorowych plaż

Lanzarote, podobnie jak Fuerteventura, kusi miłośników sportów wodnych świetnymi warunkami do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu. Nie można tu narzekać na za słaby wiatr do uprawiania tych dyscyplin. Zwolennikom leniwego wypoczynku z kolei z pewnością przypadną do gustu różnorodne, kolorowe plaże: kilkukilometrowa plaża w Puerto del Carmen, biała plaża w Playa Blanca, od której barwy wzięła się nazwa tej miejscowości oraz czarne plaże spotykane na południu wyspy, np. w okolicach zielonego jeziorka Charco de los Clicos. Na Lanzarote znajduje się też około 300 wulkanów. To malownicze miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i każdy, kto choć raz odwiedził wyspę potwierdza, że nie mogło być inaczej. Punkt widokowy z Miradol del Rio zapiera dech w piersiach – godzinami można patrzeć na wulkaniczne pejzaże, wyglądające jak namalowane i piękne widoki na małe okoliczne wysepki.

Pomysł na majówkę : Gran Canaria – ocean wydm

Najpiękniejsze plaże na wybrzeżach Hiszpanii

 

Gran Canaria usytuowana jest w centralnym miejscu archipelagu kanaryjskiego, pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą. Wyspa słynie z ciepłego klimatu oraz wielkiego pasma wydm piaskowych przy wybrzeżu. Będąc na Gran Canaria nie można nie odwiedzić małej pustyni w Maspalomas – złotego piasku położonego u stóp oceanu. Różnorodne, długie plaże stanowią magnes przyciągający od lat turystów z różnych zakątków globu. Niemal 60 kilometrów pasma plaż, przy 236 kilometrach długości linii brzegowej, robi wrażenie. W pobliżu południowych plaż Gran Canarii znajduje się wiecznie zielony wąwóz Guayadeque. W cieniu palmowych gajów i drzew migdałowych porastających jego dolinę można znaleźć pozostałości z czasów, gdy Wyspy Kanaryjskie zamieszkiwały prastare plemiona Guanczów, których wiele wykutych w skałach mieszkań zachowało się do dnia dzisiejszego. Stolicą wyspy jest Las Palmas de Gran Canaria. Jej wąskie uliczki w dzielnicy Vegueta, liczące ponad 500 lat, pamiętają bywających tam piratów oraz budowniczych wyjątkowych katedralnych gmachów.

Nic więc dziwnego, że te hiszpańskie wyspy, tak upodobali sobie polscy turyści.

Twoje wielkie sycylijskie wakacje

Twoje wielkie sycylijskie wakacje

Sezon urlopowy zacznie się dopiero za kilka miesięcy. Ale planowanie warto rozpocząć już teraz. Dla organizujących wczasy na własną rękę czas jest najlepszym sprzymierzeńcem. Jeżdżenie na wakacje z biurem podróży stało się passé już jakiś

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Gocha  22 kwietnia 2015 07:33

  Hiszpańskie wysypy są piękne. Jest tyle pięknych miejsc w tamtym regionie. Polecam jednak, dla full relaksu wybrać plażę z białym piaskiem – wtedy będzie jak w niebie 😉

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  22 kwietnia 2015 09:47

  Pięknie. Tylko mnie nie stać musi mi Ustka na majówkę wystarczyć.

  Odpowiedz
 3. bbo  22 kwietnia 2015 10:01

  Dla mnie sformułowanie „majówka” oznacza raczej weekend. A do zwiedzenia hiszpańskich wysp to raczej długiego urlopu potrzeba, wiec to szybciej pomysł na wakacyjny wyjazd.

  Odpowiedz
 4. Patriszia  22 kwietnia 2015 10:59

  Jak tam pięknie… Mogę sobie pomarzyć tylko o takim wyjeździe…

  Odpowiedz
 5. Kmakolagwa  22 kwietnia 2015 12:05

  Spektakularne widoki. Wolała bym wybrać się w takie miejsca na dłuższy okres niż tylko weekend.

  Odpowiedz
 6. macierzanka  22 kwietnia 2015 14:39

  Piękne miejsca, chciałabym znaleźć się w południowej Teneryfie.

  Odpowiedz
 7. martucha180  22 kwietnia 2015 14:43

  Na razie owe piękne wyspy pozostają w sferze marzeń…

  Odpowiedz
 8. basiaj  22 kwietnia 2015 19:20

  Trzeba zacząć oszczędzać.

  Odpowiedz
 9. luna341  22 kwietnia 2015 20:02

  Tańszych opcji na majówkę nie było?

  Odpowiedz
 10. Wusia  11 maja 2015 09:01

  Znam prawie całą Hiszpanie i tę kontynentalną i wyspy, ale Majorka mnie zauroczyła.Staram sie chodzić własnymi szlakami , nie z hordami turystów ale po miejscach ulubionych przez mieszkańców i poza szczytami turystycznymi, gdy jest spokojniej i nie tak gorąco. Polecam.

  Odpowiedz
 11. efffciaa  17 marca 2016 12:53

  Byliśmy w Hiszpani i na kontynencie i na wyspach , ale ten kraj mnie wcale nie ciągnie , żeby znów tam jechać , balety , imprezy , gówniarstwo – nie wersja dla odpoczynku .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany