Historyczne sukienki Bernadette Banner. Te niezwykłe projekty przeniosą Cię do innej epoki!

Niektóre fashionistki to zdeklarowane entuzjastki stylu vintage. Bernadette Banner należy jednak do przypadków „ekstremalnych”, bowiem garderoba tej modowej influencerki składa się wyłącznie ze strojów nawiązujących nie do lat 60. czy 70., lecz do odległych epok. Długie do ziemi suknie księżniczek, hrabin i dwórek, kapelusze i chusty wycięte jakby z książkowej rzeczywistości Jane Austin, gorsety i wachlarze… Oglądając te stylizacje można odpłynąć do romantycznej krainy pełnej dzielnych rycerzy i dam ich serc!

Historyczne sukienki, bluzki, spódnice, chusty i gorsety, które Bernadette Banner prezentuje na swoim instagramowym profilu, wyglądają jak kostiumy wypożyczone z teatru. A jednak pozująca w nich modelka uszyła je wszystkie własnoręcznie, inspirując się damami z obrazów i stylizacjami postaci z filmów kostiumowych. Nosząc je w rozmaitych codziennych okolicznościach, Banner udowadnia, że przy odrobinie uporu oraz odpowiednich umiejętnościach można ubierać się po swojemu, zapominając o najnowszych trendach i nadal wyglądać perfekcyjnie. Zobaczcie jej wyjątkowe outfity godne damy z XIX-wiecznej Anglii!

Historyczne sukienki

www.pixabay.com

Historyczne sukienki Bernadette Banner. Te niezwykłe projekty przeniosą Cię do innej epoki!

Bernadtte Banner to nie tylko zdolna krawcowa, ale także osoba przywiązująca ogromną wagę do detali. Zanim zabierze się do szycia wybranej sukienki, bada jej historię i przeprowadza praktyczne eksperymenty. Podczas tych prób dąży do zrekonstruowania sposobu, w jaki powstały poszczególne marszczenia, przeszycia czy hafciarskie ściegi. Próbuje wtedy odtworzyć projekt bez używania współczesnej maszyny do szycia. Ta nietuzinkowa dama dwudziestego pierwszego wieku jest bowiem zdania, że „technologia jest dziwna” co uwidacznia się w wyrobach stworzonych przy jej użyciu. Prace Banner są więc wykonywane albo w całości ręcznie, albo przy użyciu maszyn z epok, do jakich nawiązują. Jednocześnie autorka cały czas pracuje nad wprowadzeniem w życie rozmaitych XIX-wiecznych praktyk, dzięki którym można w jej opinii żyć w bardziej zrównoważony sposób.
Śledząc Banner na jej youtube’owym i instagramowym kanale łatwo zauważyć, że niedzisiejszy jest nie tylko sposób, w jaki się ubiera. To co mówi, styl w jakim się wysławia i jej zachowanie sugerują, że naprawdę mamy do czynienia z kobietą  z odległej epoki! Mimo to jej obserwowanie wielu internautów uważa za prawdziwie wciągające. Na żywo influencerkę można spotkać na ulicach jej rodzinnego Nowego Jorku, a także Londynu, gdzie współpracuje ze School of Historical Dress nad przyszłymi publikacjami.

Obejrzyjcie imponujące historyczne sukienki Bernadette Banner:

Co sądzicie o historycznych strojach Banner? Czy chciałybyście nosić podobne?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...