Historia domu mody Carolina Herrera

Jej projekty to hołd złożony kobiecości. Ubrania sygnowane logo jej domu mody są kwintesencją elegancji i fantazji w modzie. Carolina Herrera to założycielka jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich domów mody, która każdym swoim projektem udowadnia, że moda to także dziedzina sztuki.

Pochodzi z Wenezueli i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych projektantek mody na świecie. Carolina Herrera, nazywana królową szyku, od lat wyznacza trendy i kierunki, w których zmierza współczesna moda. Jej kreacje na czerwonym dywanie nosiły m.in. Beyonce, Jennifer Lopez, Taylor Swift czy Rene Zellweger. Mówi się nawet, że na pierwszy rzut oka widać suknie, które wyszły spod jej ręki, a noszenie ich to prawdziwy splendor,

Czym skorupka za młodu

Urodziła się w 1939 roku w Caracas, jako Carolina Josefina Pacanins y Nino. Pierwszą przewodniczką po świecie mody dla młodej Caroliny była jej babcia. To właśnie ona zabrała trzynastoletnią dziewczynkę na pierwszy w jej życiu pokaz mody. Show Balenciagi był przełomowym wydarzeniem w jej życiu – to właśnie wtedy wielka moda wkroczyła po raz pierwszy w jej życie.

Kolejnym istotnym momentem w drodze do świata high fashion było drugie małżeństwo. Carolina wychodzi za mąż za koordynatora kluczowych projektów w wenezuelskiej edycji wydania Vanity Fair. Małżeństwo niestety nie przetrwało, ale to właśnie w okresie tego związku Carolina wielokrotnie została wybierana na najlepiej ubieraną kobietą w Wenezueli. Po mężu zostało jej także nazwisko – Carolina Herrera.

Narodziny gwiazdy

W 1980 roku Herrera podejmuje decyzję o przeprowadzce do Nowego Jorku. Rok wcześniej Andy Warhol namalował jej słynny portret, na którym przyszła projektantka ma duże kolczyki, gładko zaczesane włosy i krwiście czerwone usta. Czy mogła być lepsza przepustka do światowej popkultury niż uwiecznienie na obrazie mistrza? Już pierwsza kolekcja domu mody Carolina Herrera wywołała aplauz wśród miłośników mody – jej ubrania były niepowtarzalne, trochę ekstrawaganckie i wykonane z luksusowych tkanin.

Ubrania sygnowane logo House of Harrera charakteryzuje wyjątkowy styl. Projektantka w swojej twórczości czerpie inspiracje ze wspomnień z rodzinnego kraju – barwy jej strojów są intensywne i nasycone, tak jak kolory lata w Caracas. Feerię barw i wenezuelski polot w twórczości Herrery przenika nowoczesność i kosmopolityzm Nowego Jorku. W rezultacie ubrania, które można znaleźć w jej butikach są bardzo kobiece, eleganckie i doskonale wykonane.

Biznesowa elegancja

Kolekcją, która ugruntowała pozycję Herrery w świecie wielkiej mody, była linia kostiumów biznesowych. Nigdy wcześniej projektanci nie zwrócili w takim stopniu uwagi na kobiety pracujące – wprawdzie w kolekcji widać było wyraźną inspirację tweedowymi marynarkami spod znaku Chanel, jednak ich oficjalny charakter był przełamany obcisłymi, bardzo kobiecymi sukienkami oraz dodatkami, zwłaszcza ogromnymi kolczykami.

Obecnie co sezon dom mody Carolina Herrera prezentuje kolekcje, które wywołują wielki ferment w świecie mody – projektantka inspiruje i wyznacza trendy. Jej suknie można podziwiać na gwiazdach przy okazji gali oscarowej czy innych tego typu wydarzeń. Carolina Herrera obok znakomitego wyczucia mody ma także doskonały dryg do biznesu – jej kultowe perfumy Carolina Herera 212, będące hołdem złożonym jej ukochanemu miastu – Nowemu Jorkowi – wciąż są jednym z najlepiej sprzedających się zapachów na świecie.

W jej ofercie dostępne są nie tylko sukienki, żakiety czy perfumy – projektantka oferuje także dodatki oraz suknie ślubne. Te ostatnie są szczególnym obiektem pożądania wśród kobiet.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  12 maja 2017 17:07

    Artykuł dla zainteresowanych modą.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany