Hipnotyzujący czarno – biały wzór na okrągły stolik kawowy – instrukcja DIY
Zobacz, jak namalować niezwykły biało – czarny wzór na okrągłym stoliku kawowym. Obejrzyj poniżej instrukcję na stolik DIY z oryginalnym wzorem namalowanym własnoręcznie.
Postaw na odważne kolory, wyrazisty wzór i uzyskaj efekt wow w swoim pokoju! Jeśli lubisz własnoręczne malowane meble, lub chcesz spróbować swoich sił na małym elemencie, jakim jest stolik kawowy – poniższa instrukcja będzie doskonała do tego celu. Sprawdź, jak za pomocą namalowanego wzoru można odmienić niepozorny stolik. Gotowi na kreatywne DIY ?
Co będziesz potrzebować by stworzyć czarno – biały wzór na okrągłym stoliku kawowym?
- Odpowiednio przygotowany stolik (wyszlifowany i odtłuszczony)
- Cyrkiel z nożykiem do rysowania kręgów
- Taśma malarska
- Wałek flokowy do nakładania farb
- Farba Kazeinowa Liberon w odcieniu „Biały Alabaster”
- Farba Kazeinowa Liberon w odcieniu „Antracytowej czerni”
- Lakier Zabezpieczający meble i blaty kuchenne marki Liberon
Krok 1. Przygotowanie powierzchni
Pracę warto zawsze zacząć od… początku, a w przypadku DIY absolutną podstawą jest idealne przygotowanie ozdabianej czy odnawianej powierzchni. Tu nie ma miejsca na żadne kompromisy bowiem od tego, ile uwagi poświęcimy szlifowaniu, odpylaniu i odtłuszczaniu zależy w dużej mierze finalny efekt prac. Następnie gruntujemy blat na biało – tu idealnie sprawdzi się Farba Kazeinowa Liberon w odcieniu „Biały Alabaster”, a gdy całość wyschnie, zabezpieczamy powierzchnię taśmą malarską.
Krok 2. Narysowanie wzoru
Czerń i biel to klasyczne połączenie kolorystyczne, które bardzo często gości w naszych domach. I nie ma się czemu dziwić – kolory te pasują do siebie idealnie i wprowadzają do aranżacji harmonię, spokój i ład. My proponujemy dodać im nieco fantazyjnego smaku, dzięki czemu na stoliku zagoszczą promieniście rozchodzące się linie. – W naszym projekcie promienie są poprzerywane poprzez poprzecznie idące linie. Aby uzyskać taki efekt trzeba dorysować okręgi na blacie i je naciąć. Tu przydatny może być cyrkiel z nożykiem. Teraz usuwamy te partie taśmy, które w naszym projekcie mają być czarne – podkreśla Beata Łańcuchowska z bloga Pani to Potrafi. Jeżeli chcecie, aby promienie były rozstawione równo, można zmierzyć obwód blatu i podzielić go na identyczne części. Kiedy linie są już narysowane, przecinamy je za pomocą nożyka lub skalpela.
Krok 3. Pomalowanie stworzonego wzoru
Kiedy wzór spełnia nasze wymagania i zostanie odsłonięty, całość pokrywamy cienką warstwą farby – najpierw białej. I podmalówka gotowa. Teraz czas na wprowadzenie do gry czerni, a dokładnie „Antracytowej czerni” marki Liberon. – Farby kazeinowe wytworzone na bazie naturalnego białka oraz kredy gwarantują wysoką przyczepność do podłoża oraz wyjątkową wytrzymałość na ścieranie. Mogą z powodzeniem stanowić końcowe wykończenie powierzchni lub warstwę bazową do efektu przecierki – podkreśla Dawid Antczak, ekspert marki Liberon. Za pomocą wałka flokowego nakładamy dwie cienkie warstwy farby. Kiedy lekko przeschnie, usuwamy pozostałe części taśmy. Ewentualne niedociągnięcia naprawiamy cienkim pędzelkiem. -Ten oryginalny wzór możemy wzbogacić innymi ciekawymi elementami, np. złotymi dodatkami lub postawić na wypłatkowanie blatu za pomocą szlagmetalu. W tym przypadku wystarczy dać się ponieść wyobraźni – dodaje Beata Łańcuchowska z bloga Pani to Potrafi.
Krok 4. Lakierowanie
Kiedy pattern nabrał wymarzonego kształtu, całość należy pokryć warstwą Lakieru Zabezpieczającego meble i blaty kuchenne marki Liberon. To produkt charakteryzujący się wysoką odpornością na zabrudzenia i zarysowania, a zabezpieczona nim powierzchnia jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości. Teraz stolikowi niestraszne plamy z kawy, herbaty, wina czy drobne rysy spowodowane nieuwagą użytkowników.
I gotowe! Oto efekt