Henna pudrowa to hit wśród zabiegów! Czym się różni henna pudrowa od zwykłej? jak długo się trzyma? Odpowiadamy!

Moda na pięknie podkreślone brwi trwa w najlepsze. Choć dawniej brwi wydawały się być tylko dodatkiem do naszego looku, dziś już wiemy, że są oprawą oczu i wpływają na cały wygląd twarzy. Henna pudrowa to innowacyjny sposób na piękne brwi, ale przy tym nieinwazyjny. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie tylko stylizuje brwi, ale też odżywia włoski i poprawia ich naturalną kondycję.

Spis treści:

Stylizacja brwi zyskuje na popularności. Jeszcze niedawno umawiając się na hennę brwi, byłysmy przygotowane na krótki zabieg kosmetyczny, który polegał na przyciemnieniu brwi za pomocą henny. Dziś klientki są o wiele bardziej wymagające. Dzięki hennie pudrowej mogą nie tylko przyciemnić brwi, ale również zregenerować je i odżywić. Co to jest henna pudrowa? Czym się różni henna pudrowa od zwykłej? W tym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Najlepsza henna pudrowa

Henna pudrowa – co to jest?

Henna pudrowa to  innowacyjna metoda koloryzacji i stylizacji dla osób, które chcą podkreślić naturalny wygląd brwi, a przy okazji zadbać o kondycję włosków. Zadbane, równe i odpowiednio wyregulowane brwi potrafią całkowicie odmienić wyraz twarzy i stanowią idealną oprawę dla oczu. Dzięki hennie pudrowej kolor i kształt brwi zostanie uwydatniony, a włoski staną się silne i odżywione. Zabieg ten zazwyczaj wykonuje się w salonach kosmetycznych, choć przy odpowiednich umiejętnościach i z dobrymi produktami, można wykonać go też w domu. Pudrowa henna to naturalny produkt, którego skład opiera się wyłącznie na roślinnych składnikach. Jego moc tkwi w zawartości wielu witamin o właściwościach odżywczych, dzięki którym nadaje kolor włoskom i skórze, jednocześnie je pielęgnując. W składzie preparatu znajdują się często ekstrakt z liści lawsonii, ekstrakt z liści indygo, minerały oraz przeciwutleniacze.

Czym różni się Henna pudrowa od zwykłej?

To najczęstsze pytanie, które pojawia się w kontekście henny pudrowej. Te zabiegi znacząco się różnią, choć celem obu jest przyciemnienie brwi. W przeciwieństwie do klasycznej henny, do henny pudrowej używa się wody mineralnej, nie wody utlenionej, która może w szkodliwy sposób wpłynąć na kondycję brwi. Zabieg łączy w sobie koloryzację z pielęgnacją, czego nie można powiedzieć o tradycyjnej hennie brwi. Pudrowa henna barwi także skórę, więc optycznie uzupełnia ubytki.

Czym różni się Henna pudrowa od zwykłej

Henna pudrowa ile się utrzymuje? 

Jak długo trzyma się henna pudrowa? Efekt zabiegu utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku użycia klasycznego preparatu. Pudrowa henna jest widoczna na skórze do 14 dni, natomiast na włoskach nawet przez 6 tygodni. Jest to jednak zależne od indywidualnych predyspozycji. Wiele czynników takich jak kondycja skóry, czy występowanie chorób autoimmunologicznych może spowodować, że henna pudrowa utrzymuje się na skórze znacznie krócej.

Czy warto robić hennę pudrowa?

Henna pudrowa na brwi to same korzyści. Jeśli więc zależy Ci na podkreśleniu oprawy oczu i lubisz ładną stylizację brwi, koniecznie wypróbuj tego zabiegu! Jest on oparty na bazie koloryzacji naturalnej, która nie niszczy włosków. Dzięki możliwości zafarbowania skóry, henna pudrowa daje możliwość uzupełnienia ubytków czego nie uzyskamy klasyczną henną, która jedynie barwi włoski. Efekt zabiegu utrzymuje się na długo, więc nie musisz codziennie spędzać czasu na dodatkowej stylizacji brwi.

Henna pudrowa ile się utrzymuje? 

Czy henna pudrowa niszczy brwi?

Nie, henna pudrowa nie niszczy brwi. Wprost przeciwnie, dzięki naturalnej formule i przygotowaniu jej na bazie zwykłej wody, nie utlenione, henna pudrowa może odżywić i zregenerować włoski. Przed właściwą wizytą warto umówić się na próbę uczuleniową, najlepiej 24 godzin przed zabiegiem. Będziesz wtedy mieć pewność, że nie wystąpi u Ciebie żadna reakcja alergiczna. 

Henna pudrowa przed i po

Zabieg henny pudrowej trwa ok godziny. W tym czasie wykonywana jest stylizacja brwi na kilku etapach. Najpierw kosmetyczka powinna przeprowadzić z Tobą wywiad o tym, jaki efekt chciałabyś osiągnąć – kształt i kolor brwi. Kolejnym etapem jest oczyszczenie i nawilżenie brwi i skóry – odpowiednio przygotowana skóra, to podstawa, by henna lepiej się trzymała. Następnie należy wyznaczyć kształt brwi i zabezpieczyć skórę wokół, by nie została zafarbowana. Po nałożeniu henny kosmetyczka czeka ok.20-30 minut, po czym zmywa preparat. Następnie należy odpowiednio wyregulować brwi, by nadać im ostateczny kształt. Do tego celu używa się pęsety, wosku lub pasty cukrowej.

Henna pudrowa cena

Ile kosztuje henna pudrowa brwi? Cena zabiegu waha się w zależności np. od miasta, czy renomy salonu. Zazwyczaj cena henny pudrowej zaczyna się od ok. 80 zł do ok. 150 zł. Czas trwania zabiegu u kosmetyczki to do ok. 1 godziny. W ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu nie należy aplikować innych kosmetyków w okolicy włosków. Należy także powstrzymać się od dotykania brwi.

Henna pudrowa w domu

Jeśli do tej pory wykonywałaś hennę klasyczną w domu, to nie powinnaś mieć też problemu z henną pudrową. Najpierw musisz zaopatrzyć się oczywiście w odpowiedni produkt.

Henna pudrowa w domu

Jak zrobić hennę pudrową w domu?

Przed pierwszym zabiegiem koniecznie wykonaj próbę uczuleniową. Najlepiej na 24 lub 48 godzin wcześniej przed samym zabiegiem. Jeśli nie pojawią się żadne niepożądane objawy, możesz przystąpić do hennowania.

Instrukcja:

  1. Umyj twarz i delikatną szczoteczką do brwi dokładnie je rozczesz.
  2. Wymieszaj hennę z wodą, tak, żeby nie było grudek.
  3. Narysuj kształt brwi za pomocą kredki.
  4. Za pomocą toniku z alkoholem i wacika odtłuść brwi i skórę wokół nich.
  5. Nałóż odpowiednią ilość henny na brwi i odczekaj 20 minut.
  6. Nałóż drugą warstwę henny, aby wzmocnić efekt, i odczekaj kolejne 10 minut.
  7. Zmyj hennę z twarzy za pomocą zwilżonego wacika.
  8. Wyreguluj brwi, usuwając nadmiar włosków.

Z czasem zdobędziesz wprawę i całość wykonasz szybko i sprawnie. Pierwszy raz może trwać nieco dłużej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (36 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...