Helicobacter Pylori – groźna bakteria przyczyniająca się do wielu schorzeń

Złe samopoczucie i towarzyszące mu problemy żołądkowe, które miesiącami bądź latami ignorujemy mogą w przyszłości doprowadzić do poważnych schorzeń, takich jak choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, a nawet nowotwory. Najczęstszą przyczyną dolegliwości gastrycznych jest mała bakteria bytującą w żołądku – Helicobacter Pylori.

 

Helicobacter Pylori – co to za bakteria?

Helicobacter Pylori, w skrócie nazywana Hp to gram-ujemna bakteria zaliczana do pałeczek. Została ona odkryta w 1875 przez niemieckich naukowców.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że zainfekowanych tą bakterią jest około 70% ludzi w krajach rozwijających się i około 30% w krajach rozwiniętych. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że bakteria ta odpowiada za 80% przypadków choroby wrzodowej żołądka oraz niemal 90% przypadków choroby wrzodowej dwunastnicy. Jej obecność w organiźmie zwiększa również ryzyko wystąpienia zapalenia żołądka typu B, które w efekcie może doprowadzić do rozwoju nowotworu lub chłoniaka żołądka.

 

Wróg czai się w ukryciu

Bakteria ta bytując na powierzchni błony śluzowej żołądka wywiera niekorzystny wpływ na tkanki poprzez wydzielanie toksyn narażając go na powstawanie stanów zapalnych, a w konsekwencji doprowadzając do owrzodzenia.

Większość populacji nawet nie zdaje sobie sprawy z zarażenia Helicobacter Pylori, gdyż sam proces zakażenia przebiega na ogół bezobjawowo. Objawy jakie mogą ewentualnie wystąpić przy zakażeniu to krótkotrwałe zapalenie żołądka, które z reguły traktowane jest jak zwykłe zatrucie pokarmowe. Helicobacter Pylori może przetrwać w błonie śluzowej żołądka bez jakiejkolwiek aktywności nawet kilka lat. Badacze szacują, iż w Polsce zarażonych tą bakterią jest aż 60 – 80 proc. populacji.

Powstające zmiany zapalne w błonie śluzowej żołądka w ciągu wielu lat bytowania bakterii w organizmie mogą prowadzić do wielu bardzo poważnych schorzeń – wrzodów żołądka, zapalenia dwunastnicy, a nawet chłoniaka. Dlatego w pierwszej kolejności ważne jest, by w miarę szybko zdiagnozować przyczynę problemów zdrowotnych. Polecam wykonać Test Obciążeń Organizmu, który w sposób szybki i bezbolesny wykryje przyczyny naszych kłopotów ze zdrowiem, zwłaszcza żołądkowych. Następnie specjalista biomedyczny dobierze odpowiednią kurację, co pozwoli usunąć szkodliwe toksyny z organizmu i pozbyć się kłopotów gastrycznych – radzi Rostisław Rodkin z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.

Test Obciążeń metodą dr Volla stanowi jedno z najdokładniejszych i najszybszych sposobów wykrycia zmian chorobowych. To elektroakupunktura, którą specjalista biomedycyny przeprowadzana za pomocą specjalnego urządzenia elektronicznego na powierzchni dłoni. Samo przeprowadzenie testu jest całkowicie bezbolesne. Nie zachodzi żadna ingerencja w organizm.

Więcej informacji na stronie: www.revitum.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...