Haulternative czyli DIY, SWAP i LOVE STORY w jednym. Poznaj ekologiczny modowy trend!

Przerabiasz zniszczone spodnie na maszynie, odwiedzasz second handy, a może ze względu na sentyment nie potrafisz rozstać się ze swoimi ubraniami? Świetnie! Nadchodzi nowy modowy trend, który zakłada właśnie nadanie nowego życia garderobie. Haulternative to wielki ukłon w stronę ekologii. Ukłonicie się?

Pisałyśmy już o zbliżającym się wielkimi krokami pierwszym w historii Wegańskim Tygodniu Mody. To jedna z głównych przesłanek mówiąca o tym, że ekologia zawładnęła również światem mody. Kolejną jest z pewnością akcja haulternative. To nic innego jak rewolucja w naszych szafach, która będzie największym modowym trendem w właśnie rozpoczętym 2019 roku. Polega na nadaniu nowego życia garderobie, którą już posiadamy. Bez ciągłej potrzeby kupowania nowego. Tym samym mamy osłabić masową produkcję, związaną nierzadko z pracą w nieludzkich warunkach oraz puścić wielkie oko do matki ziemi – poprzez walkę z konsumpcjonizmem. 

źródło: www.pixabay.com

Haulternative czyli DIY, SWAP i LOVE STORY w jednym. Poznaj ekologiczny modowy trend!

Za trendem, który najprawdopodobniej opanuje media społecznościowe w 2019 roku stoi organizacja Fashion Revolution. Powstała na fali tragedii, która w 2013 roku wydarzyła się w Bangladeszu. Wówczas zawaliła się hala produkcyjna, zginęło 1127 osób. Od tamtej pory grupa podejmuje działania, które mają na celu choć częściowo zatrzymać niebezpieczny konsumpcjonizm. Nie tylko stara się kontrolować  branżę odzieżową, apelując do marek o wdrażanie zasad „Zrównoważonego Handlu”. Organizacja zwraca się też do nas, którzy zostawiamy mnóstwo pieniędzy w sklepach, kupując bardzo często niepotrzebne rzeczy. Tak właśnie jest z ubraniami.

 

Haulternative – zostań ekologczną influncerką!

Fashion Revolution chce aby nadawać ubraniom nowe życie i chwalić się w tym w sieci. Tak jak z resztą dotąd robiły to blogerki, youtuberki i influencerki, tyle że z nową garderobą. Większość pokazuje nowości, które „upolowały” na zakupach, a my chwalmy się starociami! Swoją szafę odświeżyć możemy aż na 8 sposobów pozostając przy tym trendy i eko. Swoje pomysły w nawet najbardziej nowatorskim i zaskakującym wydaniu publikuj koniecznie w sieci z hasztagiem: #haulternative2019.

 

Pamiętaj o tych 8 zasadach:

SWAP – wymiana ubraniami

DIY – „zrób to sam”

SLOW – mniej ubrań, za to lepszej jakości

LOVE STORY – kochaj te ubrania, które już masz

ETHICAL – stawiaj na odpowiedzialne marki, sprawdzaj certyfikaty

SECOND HAND – odwiedzaj sklepy z odzieżą używaną

BROKEN & BEAUTIFUL – odkryj piękno ubrań, które masz w szafie dzięki historiom z nimi związanymi

FASHION FIX – zniszczone ubrania napraw nadając im nową jakość. Bądź przy tym kreatywna!

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...