Gwiazdy które są weganami. Wielu znanych i lubianych jest na diecie roślinnej i przyjęło wegański styl życia

Zastanawiasz się nad przejściem na weganizm? Może zainspirują cię znani i lubiani, którzy postanowili radykalnie zmienić swój styl życia i dietę. Większość gwiazd swój weganizm motywuje miłością do zwierząt oraz chęcią ratowania planety. Zobacz kto znalazł się na liście.

Weganizm jest jedną z radykalnych odmian wegetarianizmu. Okazuje się, że wiele znanych ze świata show biznesu, zarówno z Polski, jak i z Hollywood zdecydowało się zmienić swój styl życia na ekologiczny oraz dietę na roślinną. Gwiazdy które są weganami często angażują się w liczne akcje w obronie praw zwierząt oraz lansują weganizm na każdym kroku, m.in. w mediach społecznościowych.

Paris Hilton FOT. EAST NEWS

Gwiazdy które są weganami. Wielu znanych i lubianych jest na diecie roślinnej i przyjęło wegański styl życia

Weganie nie jedzą nie tylko mięsa, ale też wszelkich produktów, które wiążą się z eksploatacją zwierząt czyli m.in. nabiału oraz miodu. Używają też naturalnych, nie testowanych na zwierzętach kosmetyków, nie noszą skórzanej odzieży oraz unikają rozrywek, w które zaangażowane są zwierzęta tj. cyrk, zoo albo oceanarium. Wiele gwiazd narzuciło sobie takie właśnie zasady i starają się ich trzymać. Niektórzy są nawet aktywnymi działaczami w tym temacie, a to się chwali, bo dzięki sławie mają większą siłę przebicia.

Te gwiazdy przeszły na weganizm!

Gwiazdy które są weganami: Natalie Portman

fot. EAST NEWS: Photo by Matt Baron/REX (10475770bq) Natalie Portman 'Queen and Slim’ film premiere, Arrivals, AFI Fest, Los Angeles, USA – 14 Nov 2019

Aktorka stała się weganką w 2009 roku po lekturze książki „Zjadanie zwierząt”. Zainspirowała ją na tyle, że Natalie nie tylko zmieniła swoje nawyki żywieniowe, ale również stała się producentką filmu dokumentalnego opartego na tej właśnie książce. Aby promować wegański styl życia chciałaby również wyprodukować serial kulinarny dla wegan. Rewelacją podzieliła się kilka miesięcy temu z dziennikarzami.

Gwiazdy które są weganami: Natalia i Paulina Przybysz

Już jako sławne Sistars, Paulina i Natalia Przybysz „nawróciły” się na wegetarianizm i promowały taki styl życia. W 2010 roku poszły jednak o krok dalej i zostały wegankami wzajemnie się wspierając. W podobnym duchu siostry wychowują również swoje dzieci.

 

Gwiazdy, które są weganami: Michał Piróg

Michał od wielu lat jest zdeklarowanym weganinem. Angażuje się w akcje adopcyjne czworonogów oraz działania obrońców praw zwierząt. Do wegańskiego stylu życia bardzo często nawiązuje w programach, w których występuje. Gdzie tylko może, stara się zaszczepić innym miłość do zwierząt.

Gwiazdy które są weganami: Pamela Anderson

3 lata temu Pamela została weganką roku, a zgodnie z ideologią żyje od czasów gdy była jeszcze nastolatką. W Hollywood jest jedną z najważniejszych rzeczniczek wegan, wegetarian oraz ekologów. Oficjalnie wspiera PETA oraz namawia gwiazdy, aby zrezygnowały z noszenia naturalnych futer.

Gwiazdy które są weganami: Peter Dinklage

Gwiazdor, który zasłynął z roli Tyriona w „Grze o Tron” również jest zadeklarowanym weganinem. Mięsa nie jada odkąd skończył 16 lat, natomiast styl życia na wegański zmienił 6 lat temu w proteście przeciw przemysłowej hodowli zwierząt. Współpracuje z organizacją Cruelty Free International oraz z PETA.

Gwiazdy które są weganami: Liam Hemsworth

Aktor został weganinem w 2015 roku i od tamtej pory zachwala nowy styl życia. Decyzja zapadła po tym, jak dowiedział się o traktowaniu zwierząt w przemyśle. Do tego zauważył, że po spożywaniu czerwonego mięsa zaczyna spadać jego forma. Po odstawieniu produktów odzwierzęcych wszystko się zmieniło: czuje się lepiej zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

 

Gwiazdy które są weganami: Alicia Silvestrone

Amerykańska aktorka i wielka gwiazda lat 90. została weganką w 1988 roku.  Angażuje się w liczne akcje promujące ekologiczny styl życia,  dietę roślinną oraz walkę o prawa zwierząt. Wzięła nawet udział w kampanii PETY. By przykuć uwagę, a tym samym stanąć w obronie owiec wzięła udział w rozbieranej sesji.-Wolę chodzić nago, niż nosić wełnę – mówiła.

 

Gwiazdy które są weganami: James Cameron

Jeden z najbardziej znanych reżyserów na świecie, James Cameron również jest weganinem. Swój styl życia i nawyki żywieniowe zmienił w 2012 roku i twierdzi, że od tego czasu jest dużo zdrowszy oraz zbliżył się do natury. O przejściu na weganizm poinformował świat w czasie odbioru nagrody Odkrywca Roku od National Geographic Society, zachęcając również innych, by „zrobili coś więcej dla swojej planety”.

Gwiazdy które są weganami: Miley Cyrus

Miley Cyrus – fot. EAST NEWS

Artystka jest weganką od 4 lat. Ma nawet wytatuowany symbol wegan – słonecznik z literą V pod spodem. Do zmiany diety i zwyczajów nakłoniła ją śmierć ukochanego psa. W swoim domu ma cały zwierzyniec, który traktuje jak członków najbliższej rodziny.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (190 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...