Gumowe buty – to nie tylko kalosze!

Buty z gumy dziś święcą triumfy i produkowane są we wszystkich fasonach. To absolutny „must have” wiosny i nadchodzącego lata. Jaki model wybrać?

Kiedyś służyły książętom, arystokracji i bogatemu mieszczaństwu. Nosili je także żołnierze. Miały swe wzloty, miały też upadki. Przez długi czas kojarzone były jedynie z obuwiem ochronnym noszonym przez rolników i wędkarzy. Dziś święcą triumfy. Buty z gumy produkowane są we wszystkich fasonach. To absolutny „must have” wiosny i nadchodzącego lata.

Stylizacja-Meliski-na-koturny
Historia butów, które dały początek kaloszom, sięga XIV wieku. Wtedy to stworzono galoches, buty na drewnianej podeszwie, które z biegiem lat zastąpiono sztywnymi, zapinanymi na paski, przybitymi czterema gwoździami – patynkami. Patins, tak brzmi ich nazwa, traktowane były jako dodatek do eleganckiego stroju i do 1460 roku nie zdejmowano ich z nóg nawet w domu. W drugiej połowie XV wieku noszono je już jedynie w podróży i na błotnistych ulicach.

Stylizacja-Balerinki

Obecny znany nam fason kalosze przyjęły dopiero na początku XIX wieku. Stało się to za sprawą księcia Wellingtona Artura Wellesley’a, dla którego zrobiono buty z miękkiej, cielęcej skóry. Wygodny, opływowy fason sprawił, że buty okazały się uniwersalne, idealne i na pole walki i do salonu. Tak narodziły się popularne Wellingtony.

Stylizacja-Sztyblety

Kolejne lata to czas upadku i ponownego za sprawą wynalezienia gumy, wzlotu. Gumowe, niedrogie buty cieszyły się ogromną popularnością zwłaszcza wśród rolników. Brały też czynny udział, w  ilości ponad 1.2 miliona par, w pierwszej wojnie światowej. Po drugiej nosili je już niemal wszyscy, zwłaszcza w rejonach zimnych i deszczowych.

Stylizacja-Kalosze

Dziś, niezależnie od klimatu i temperatury panującej na zewnątrz, buty wykonane z gumy to jeden z najmodniejszych rodzajów obuwia. To buty, które szturmem zdobywają światowe wybiegi. Poza tradycyjnymi kaloszami, które lansują takie gwiazdy jak Kate Moss, z gumy produkowane są zarówno od lat modne japonki, jak i baleriny, sandały, sztyblety, czy chociażby populane meliski.
Wszystkie te produkty do nabycia w www.casu.pl.

Tylko wybierać!

www.casu.pl
www.facebook.com/Twoje.CASU

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (287 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  12 maja 2014 06:54

  Ja miałam kiedyś gumowe buty i w upał strasznie pocą się w nich stopy przez co się obcierają i robią się pęcherze.

  Odpowiedz
 2. martucha180  12 maja 2014 12:11

  Zdecydowanie mówię NIE, choć ładnie sie prezentują.

  Odpowiedz
 3. as_sa  12 maja 2014 14:44

  Z gumowych butów to ja jednak tylko przy kaloszach pozostanę, inne zupełnie mnie nie przekonują

  Odpowiedz
 4. bbo  12 maja 2014 20:16

  Ja również się do nich nie przekonam.

  Odpowiedz
 5. nevermind9  22 września 2016 12:17

  Ciekawy temat, mnie kusi zakup gumowych balerin Mel by Mellisa ale obawiam się o obcierania i pocenie się stopy. Gumowe kaloszki to bardzo dobra opcja.

  Odpowiedz
 6. Neon  27 marca 2020 18:51

  Chyba podziękuję

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany