Grzeszny konkurs z Zone Reality! Wygraj znakomity kryminał „Handlarz śmierci”!

Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego 7 grzechów głównych to: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo. CBS Reality przeprowadziło badania na temat tego, co współcześni Brytyjczycy uważają za aktualne grzechy główne. Wyniki badań przeprowadzonych na grupie 2000 osób okazały się zaskakujące!

Konkurs

Grzechy, o których mowa, ukazywane są w serii „Miasta grzechów” emitowanej na kanale Zone Reality w dni powszednie o godzinie 21.00. Program odkrywa przed widzami ponurą prawdę o przestępczym obliczu, które jak się okazuje, ma bardzo wiele miast! Nikt tak naprawdę nie może być pewien, co dzieje się w jego sąsiedztwie. Dzięki autentycznym materiałom, dramatycznym rekonstrukcjom i zeznaniom świadków, kryminalne sekrety które próbują ukryć przestępcy, zostają nareszcie odkryte!

Raport opublikowany 16 września 2012 roku wykazał, że aż 90 procent Brytyjczyków za najcięższe grzechy uważa rasizm i przemoc domową. Znakiem naszych czasów jest to, że na liście pojawiły się oszustwa podatkowe! A oto lista najcięższych grzechów według mieszkańców Wysp Brytyjskich: rasizm, przemoc domowa, terroryzm, zastraszanie, oszustwa podatkowe, fanatyzm, pijaństwo.

Miasta grzechów 2

Jak widać jedynie pijaństwo pozostało grzechem, który nie uległ zmianie przez lata (to niegdysiejsze nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu).

74 procent respondentów uznało, że katolicka lista grzechów głównych jest przestarzała i zbędna. 86 procent ankietowanych przyznało się do popełniania grzechu z oficjalnej listy ustalonej przez Kościół Katolicki. Kardynalnym grzechem okazała się zazdrość, na drugim miejscu uplasowało się nieumiarkowanie w piciu. Zdecydowana większość respondentów uważa, że popełnienie tego rodzaju grzechów należałoby wybaczyć.

Sam Rowden, dyrektor programowy CBS Reality mówi o wynikach raportu:

„Od początku nasze badania miały na celu ukazanie, co obecnie uznawane jest za grzeszne. To zaskakujące, że współczesne społeczeństwo brytyjskie postrzega rasizm, jako największy grzech śmiertelny. Interesujący okazał się fakt , że oficjalne grzechy główne zostały uznane za przestarzałe. Badania otworzyły nasze oczy na panujące nastroje społeczne i największe współczesne problemy.”

Tak wyglądają badania dotyczące grzesznej strony Brytyjczyków, a jak jest z Polakami? Czy wciąż aktualne są grzechy główne z katechizmu, czy może przez lata wiele się zmieniło? Weź udział w naszym konkursie i odpowiedz na jedno proste pytanie:

Jakie zachowanie Polaków uważasz za najbardziej grzeszne i dlaczego?

Na autorów pięciu najciekawszych odpowiedzi czekają znakomite kryminały  „Handlarz śmierci” autorstwa Sary Blaedel, ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 18.11.12. Nasz redakcyjny mail redakcja@beta.kobietamag.pl.

 

Pierwszy tom z cieszącej się wielką popularnością serii duńskiej królowej kryminałów.

Wydział Zabójstw Komendy Miejskiej Policji w Kopenhadze opanowuje gorączka, kiedy w weekend wpływają zgłoszenia o dwóch zabójstwach. W jednym z kopenhaskich parków znaleziono ciało uduszonej młodej dziewczyny, a na tyłach hotelu Royal – zamordowanego dziennikarza. Asystent kryminalna Louise Rick uczestniczy w śledztwie w sprawie zabójstwa dziewczyny, ale zostaje wciągnięta również w drugie śledztwo, gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka Camilla Lind, reporterka kryminalna w „Morgenavisen”, znała zamordowanego dziennikarza i zamierza sama rozwikłać zagadkę jego śmierci. Louise stara się powstrzymać przyjaciółkę od ryzykownych działań na własną rękę, ale Camilla nigdy nie słucha dobrych rad, gdy zwietrzy materiał na ciekawy artykuł. Gdy kontaktują się z nią osoby ze środowiska handlarzy narkotyków, sprawy przybierają dramatyczny obrót.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (188 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. m258  25 października 2012 08:12

    kolejny fajny książkowy konkurs 🙂

    Odpowiedz
  2. amina  31 maja 2016 23:17

    😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany