Gra wstępna – dlaczego jest tak ważna i jak się do niej zabrać?

Gra wstępna wcale nie jest tylko wstępem. To nie preludium, to już sztuka. Sztuka kochania. Niech trwa długo i namiętnie. Gra wstępna – dlaczego jest tak ważna: podpowiadamy różne sztuczki ars amandi.

gra-wstepna-milosc

 

Dzień Gry Wstępnej, obchodzony 9 listopada, zwraca uwagę na ważny element sztuki miłości. Erotyczna przygoda nie zawsze musi mieć ten sam przebieg – składać się z gry wstępnej, penetracji i koniec. Warto bawić się rytmem czułości, potęgować napięcie i zwalniać, gdy jesteśmy blisko kulminacji, by po chwili odpoczynku znowu przyśpieszyć. Im dłuższa i bardziej zawiła droga do spełnienia, tym przyjemniejsza.

Mam problem z określeniem ‘gra wstępna’ ponieważ deprecjonuje ono czynności poprzedzające penetrację. A przecież seks nie sprowadza się tylko do penetracji, takie uproszczone myślenie może prowadzić do nieporozumień w łóżku. Wszystkie czułości, pieszczoty, słowa składają się na przyjemne przeżycia – tłumaczy Anna Moderska, edukatorka seksualna, ekspertka współpracująca z Fun Factory, producentem gadżetów erotycznych.

Co zrobić, gdy w łóżku dopada nas rutyna i zamiast swobodnego spaceru w nieznane, seks wychodzi nam jak sprint utartą drogą?

 1. Zmień trasę

Zapomnij o tym, co i jak zawsze robisz w łóżku. Spójrz na świeżo i przygotuj się do tego. Zmień chociaż jedną rzecz – zamiast w sypialni kochajcie się pod prysznicem. Jeśli partner najpierw rozbiera ciebie, teraz zacznij od rozebrania jego albo przyjdź po niego naga do kuchni. Zamiast lampki zapalcie świeczki. Zamiast gasić światło, zawiążcie sobie oczy.

 1. Nie śpiesz się

Na spacerze przecież nie liczy się sam cel, ale droga do niego. Przedłużajcie wspólne chwile. Zacznijcie od rozmowy. Mówcie sobie nawzajem na co macie ochotę. Nie tylko w tym momencie, ale w ogóle. Zaplanujcie to, np. dziś masz ochotę na spokojny i czuły wieczór, ale w sobotę rano chciałabyś obudzić się namiętnym, dzikim seksem. A w następne wakacje marzysz o seksie nad jeziorem albo przy kominku. Rozmawiajcie, dopóki nie rozpalicie się na dobre.

 1. Nieoczywiste okolice

Całuj go tam, gdzie jeszcze nigdy go nie całowałaś, tak samo on. Dotykajcie się, liżcie, drapcie, masujcie. Spróbujcie omijać te miejsca, do których zazwyczaj się ograniczacie. Sięgnijcie do nich dopiero wtedy, gdy nie będziecie mogli już wytrzymać.

 1. Zmieniaj tempo

Bawcie się swoimi ciałami. Zmieniajcie techniki erotyczne – seks waginalny przeplatajcie oralnym. Próbujcie różnych pozycji – za każdym razem próbujcie jednej zupełnie nowej. Użyjcie gadżetów erotycznych. Stymulujcie się nawzajem wibratorem i uczcie się swoich reakcji na rożne wibracje w różnych miejscach. Testujcie różne zabawki – wibrator typu królik, pulsator, pierścień erekcyjny, kulki analne. 

Seks powinien opierać się na obopólnej przyjemności. Czasami może ona płynąć z szybkiego numerku, czasami z długich, namiętnych pieszczot, ale im więcej czasu poświęcamy sobie nawzajem, tym lepiej dogrywamy się w seksie. Gadżety erotyczne wprowadzają do łóżka element zabawy, ale też pomagają, gdy parze trudno się zgrać. Gdy on potrzebuje mniej czasu a ona więcej, akcja z wibratorem pozwoli usatysfakcjonować obie strony – tłumaczy Anna Moderska, ekspertka współpracująca z Fun Factory. 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Kasia  10 listopada 2016 10:01

  Literówka jest w tytule.
  Ja tam jestem sceptycznie nastawiona do gadżetów i wcale nie dlatego, że boję się eksperymentować czy coś ale wydaje mi się, że gadżet w łóżku może powodować niedowartościowanie dla drugiej osoby. Np. wibrator – partner może czuć, że jest „zbyt kiepski” i kobiecie potrzebne wspomaganie bo sam nie potrafi jej zadowolić.

  Odpowiedz
  • martucha180  11 listopada 2016 19:37

   Gadżety urozmaicają życie erotyczne, bowiem wszystko kiedyś zna się już na pamięć i zaczyna się nudzić…

   Odpowiedz
  • Gregory  15 listopada 2016 21:24

   Też tak myślę

   Odpowiedz
 2. agasam9  11 listopada 2016 00:06

  😉

  Odpowiedz
 3. Moniśka  21 listopada 2016 14:10

  Bardzo fajny artykuł. Dobrze jest zwolnić i poświęcić chwilę na dopieszczen9ie partnera, zwłaszcza w dobie ciągłego stresu i pośpiechu. Może to dobry czas, żeby sięgnąć po seks zabawki….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany