Golenie nóg jesienią – pora na zmianę nawyków!

Jesienią stawiamy na kryjące rajstopy, długie spodnie, ale nie rezygnujemy z golenia. Warto jednak wprowadzić pewne zmiany wraz z nową porą roku w codziennej pielęgnacji. Skóra jesienią i zimą staje się wyjątkowo sucha i wrażliwa na zmiany pogody, dlatego golenie nóg jesienią powinno wyglądać nieco inaczej. Co zmienić?

golenie nóg maszynką

Fot. Freepik

Golenie nóg jesienią – Porzuć długie kąpiele

Pomimo tego, że w zimne dni marzymy o długiej, gorącej kąpieli nie powinniśmy robić tego często. Temperatura wody i długie moczenie w efekcie przesusza skórę, a ta może stać się bardziej skłonna do podrażnień i wrastania włosków.

Golenie nóg jesienią – Pamiętaj o złuszczaniu

Gdy jest zimno nogi ukrywamy pod grubymi rajstopami lub spodniami, ale nie zwalnia nas to z obowiązku złuszczania skóry. To zapobiegnie wrastaniu włosków w martwy naskórek, poprawi regenerację skóry  i sprawi, że nogi staną się gładsze.

Golenie nóg jesienią – Ostatnia rzecz pod prysznicem

Jesienią golenie nóg zostaw na koniec kąpieli. Pozwoli to skórze i włoskom nieco zmięknąć do ułatwi znacznie golenie i zapobiegnie podrażnieniom!

Zobacz także: 7 prostych sposobów na ładne i zdrowe nogi

Golenie nóg wieczorem – Rób to wieczorem

Wiosną i latem, gdy odsłaniamy nogi w spódniczkach i szortach często golimy je rano, przed wyjściem z domu. Szczególnie często robią to brunetki i kobiety, których włoski bardzo szybko odrastają. Jesienią i zimą jednak ten zabieg powinniśmy przesunąć na wieczór, by skóry po goleniu nie narażać na niskie temperatury i wiatr. Wieczorem nałóżmy nawilżający olejek po zabiegu i pozwólmy mu się wchłonąć, a skórze zregenerować.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (151 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...