Glass skin – jak uzyskać efekt szklistej skóry?
Jest jednym z chętniej wybieranych makijażowych trendów, bo jak żaden inny zapewnia cerze wyjątkowy blask. Glass skin, bo o nim mowa można uzyskać za pomocą rozświetlacza naniesionego w wybrane miejsca na twarzy. Za sukces finalnego efektu odpowiada jednak przede wszystkim nienaganna kondycja cery.
Spis treści:
Co to jest efekt glass skin?
Matowa skóra już dawno przestała być modna. Teraz coraz częściej stawia się na skórę „mokrą”, lekko błyszczącą, wyglądającą na lekko zroszoną wodą. Dlatego glass skin to jeden z wiodących trendów makijażowych i w pielęgnacji skóry. Efekt szklistej skóry ponoć ma swoje korzenie w Korei. W tamtejszym rejonie świata kobiety mogą poszczycić się wręcz alabastrową cerą pozbawioną zaskórników, co jest zasługą nie tylko genów, ale także starannej pielęgnacji. Szklista cera zatem to trend, który za punkt wyjściowy stawia właśnie dbałość o skórę. Makijaż jest jedynie zwieńczeniem wcześniejszego dzieła. Co więcej, zdrowo wyglądająca, dobrze nawodniona skóra, to także zasługa nawilżania od wewnątrz. Należy więc zadbać o odpowiednią dietę bogatą w nienasycone kwasy tłuszczowe i wypijanie co najmniej 2 litrów wody dziennie.
Jak przygotować cerę do makijażu „szklista cera”?
Glass skin to cera gładka niczym tafla, bez przebarwień i zatkanych porów. Aby zyskać taki efekt należy przestrzegać przed wszystkim podstawowych metod pielęgnacji, czyli właściwy demakijaż, peeling, tonizowanie i nawilżenie. Nierówna i przesuszona cera z martwymi komórkami naskórka nie będzie wyglądała dobrze i z pewnością nie zagwarantuje nam spektakularnego efektu makijażu glass skin. Zatem zabieg złuszczający wykonywany przynajmniej 2 razy w tygodniu to podstawa. W tym celu można wybrać peeling enzymatyczny, gruboziarnisty czy nawet ten przyrządzony własnoręcznie w domowym zaciszu np. z cukru, miodu i jogurtu naturalnego. Demakijaż najlepiej stosować wzorem Koreanek przy użyciu olejków, które nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale także świetnie odżywiają skórę. Kolejnym krokiem jest użycie kosmetyków myjących oraz toniku, a na koniec solidna dawka nawilżenia np. przy użyciu serum z kwasem hialuronowym.
Jak zrobić efekt szklistej skóry?
Cechą charakterystyczną trendu glass skin jest lekki połysk budzący skojarzenia z taflą szkła. Cera jest świetlista i pełna blasku, ale efekt nie jest tak nachalny jak w przypadku „glow skin”. Zalecana jest jak największa naturalność i nie przykrywanie cery nadmiarem podkładu kryjącego. Mankamenty skóry takie jak piegi nie powinny być więc na siłę zakrywane. Przed przystąpieniem do makijażu warto na pewno wykonać delikatny masaż twarzy np. przy użyciu rollera z różowego kwarcu. Taki gadżet świetnie pobudza krążenie przez co skóra wygląda zdrowiej, ale także likwiduje obrzęki i cienie pod oczami. Jeśli chodzi o sam makijaż to kosmetykami, które świetnie zdadzą egzamin będzie na pewno lekki podkład nawilżający.
Ponoć receptą na uzyskanie efektu glass skin jest nałożenie kilku kosmetyków o działaniu nawilżającym jeden po drugim. Przykładowo może to być więc tonik, mgiełka do twarzy, serum, a następnie krem. Jeśli wierzyć tutorialom taki zabieg pozwala uzyskać na skórze niewidzialną warstwę, która skutecznie rozświetla cerę. Na koniec, aby wzmocnić efekt można użyć delikatnego rozświetlacza na wybrane partie twarzy… i gotowe!