Ginekologia estetyczna coraz popularniejsza. Czy znasz te TOP zabiegi?

Ginekologia estetyczna staje się coraz bardziej popularna, bo dzięki niej kobiety mogą czuć się bardziej komfortowo. Zabiegi z tego zakresu pomagają paniom odzyskać pewność siebie, dobre samopoczucie lub seksapil. Sprawiają także, że kobiety mogą pozbyć się nieprzyjemnych odczuć podczas czynności dnia codziennego. Tym samym pacjentki nie tylko mają szansę na udane życie seksualne, ale również odzyskanie komfortu zdrowotnego!

Czym dokładnie zajmuje się ginekologia estetyczna? Jakie zabiegi są domeną ginekologii estetycznej a jakie należą już do procedur chirurgicznych? O konsultację medyczną poprosiliśmy dr n.med. Rafała Kuźlika (Klinika SaskaMed) – uznany autorytet z dziedziny ginekologii estetycznej.

Ginekologia estetyczna coraz popularniejsza. Czym się zajmuje i jakie zabiegi są na topie?

fot. SASKAMED

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Nie jest aż tak bolesna i pozwala szybko wrócić do codziennych aktywności. Ginekologia estetyczna to zabiegi naprawcze lub rekonstrukcyjne, które mają na celu poprawę wyglądu oraz atrakcyjności żeńskich narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych.

Zabiegi z tego zakresu polecane są dla kobiet w każdym wieku. W tym dla pań, które mają problemy z nietrzymaniem moczu i dla osób niezadowolonych z wyglądu okolic intymnych lub nieusatysfakcjonowanych pożyciem seksualnym. Tego typu zabiegi poleca się także kobietom po poradach i zmagającym się z dolegliwościami menopauzy.

Jakie zabiegi są najpopularniejsze?

Zabiegi ginekologii estetycznej nie tylko poprawiają wygląd okolic intymnych, ale też wpływają na komfort życia pacjentek. Pozwalają nie tylko polepszyć życie seksualne, ale też pozbyć się defektów intymnych związanych z wiekiem lub porodami (nietrzymanie moczu, nawracające infekcje i stany zapalne, suchość pochwy) oraz wrodzonych niedoskonałości kobiecego ciała. Zabiegi te są skuteczne, mało inwazyjne, co sprawia, że bardzo szybko mogą wpłynąć na znaczącą poprawę w życiu fizycznym oraz psychicznym kobiet. 

Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane zabiegi ginekologii estetycznej a także te, które również poprawiają komfort kobiecych okolic intymnych – ale wykonywane są przy pomocy technik chirurgicznych.

 • Labioplastyka

Labioplastyka to zabieg korekcyjny warg sromowych mniejszych i większych. Kobiety decydują się na tę metodę głównie z powodu utrudnień w życiu codziennym, związanych z np. jazdą konną, na rowerze, noszeniem koronkowej bielizny, co w wypadku przerośniętych warg powoduje otarcia oraz ból. Kolejnym powodem są względy estetyczne. Kobiety wstydzą się kontaktów intymnych, noszenia bikini, obcisłych strojów. Dzięki temu zabiegowi mogą znów uwierzyć w swoją kobiecość i nie czuć dyskomfortu podczas wielu czynności dnia codziennego.

Zabieg należy do procedur chirurgicznych. Plastykę warg sromowych można wykonać za pomocą lasera lub urządzenia wykorzystującego fale radiowe, ale te metody nie są aż tak skuteczne.

 • Lifting okolic krocza

Lifting okolic krocza stosowany jest w przypadku defektów kosmetyczno-funkcjonalnych związanych ze zbyt szerokim wejściem do pochwy (co jest najczęściej wynikiem porodów drogami natury oraz nacięciami i szyciem krocza). Zwęża wejście do pochwy, dzięki czemu rzadziej dochodzi do infekcji, mięśnie wokół przedsionka pochwy stają się mocniejsze, a tkanki ujędrnione. Poprawia nie tylko komfort i funkcjonowanie, ale także estetykę narządów płciowych.

Lifting okolic krocza można wykonać zabiegami laserowymi lub RF. Zaletami tej metody są minimalna inwazyjność, szybki czas gojenia oraz krótki czas rekonwalescencji.

 • Vaginoplastyka

Vaginoplastyka to zabieg polegający na zwężeniu pochwy, najczęściej uszkodzonej po porodach. Kobiety decydujące się na vaginoplastykę najczęściej skarżą się na to, że nie odczuwają przyjemności ze współżycia, zgłaszają nieprzyjemne uczucia lub efekty dźwiękowe w pochwie oraz cierpią z powodu częstych infekcji narządów płciowych.

Vaginoplastyka to zabieg wykorzystujący techniki chirurgiczne.

 • Hymenoplastyka

Hymenoplastyka to małoinwazyjny zabieg polegający na odtworzeniu ciągłości uszkodzonej błony dziewiczej. Dla wielu kobiet świadomość posiadania nieuszkodzonej fizycznie błony dziewiczej odgrywa ważną rolę w ułożeniu sobie życia intymnego. Często decydują się na hymenoplastykę, by rozpocząć nowy etap lub zamknąć przeszłość.

Zabieg chirurgiczny nie jest skomplikowaną procedurą i polega w głównej mierze na odtworzeniu ciągłości owego fałdu błony śluzowej. Po hymenoplastyce nie ma konieczności zachowywania szczególnych środków ostrożności, a jedynie wymagana jest higiena krocza przez 3-5 dni.

 • Hymenotomia

Hymenotomia to zabieg usunięcia lub nacięcia błony dziewiczej. Często bywa jedynym ratunkiem dla kobiet z wrodzoną wadą pochwy.  Błona dziewicza jest u nich częściowo lub całkowicie zrośnięta i przez to odczuwają one objawy bólowe we wczesnym wieku młodzieńczym, w trakcie menstruacji.

Zabieg wykonuje się przy użyciu narzędzi chirurgicznych, w zależności od stopnia zrośnięcia błony dziewiczej.

 • G-shot i O-shot

O-shot ma na celu zwiększenie przyjemności seksualnej. Decydują się na niego kobiety, które skarżą się na niską jakość życia seksualnego. Zabieg może być stosowany np. w przypadku anorgazmii. O-shot wykonuje się poprzez wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego w łechtaczkę i okolicę cewki moczowej.

G-shot także ma na celu polepszenie jakości życia seksualnego. Zabieg polega na uwypukleniu przedniej ściany pochwy. G-shot wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego lub tłuszczu.

 • Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym

Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym poprawia ich estetykę. Na zabieg decydują się kobiety, które skarżą się na wygląd od funkcjonalność narządów płciowych. Metoda ta zwiększa objętość, stopień napięcia oraz nawilżenia skóry. Pozwala zmniejszyć częstotliwość podrażnień oraz infekcji pochwy.

 • Mezoterapia pochwy

Zabieg przeprowadzany jest w celu zwiększenia elastyczności i nawilżenia pochwy, a także w przypadku nawracających infekcji oraz wspomagająco w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Na mezoterapię decydują się najczęściej kobiety, które cierpią z powodu suchości w pochwie lub zmian w okolicy sromu, co sprzyja nawracającym infekcjom.

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu leczniczego pod śluzówkę pochwy.

 

Wszystkie wymienione zabiegi wykonywanie są w Klinice SaskaMed.

 

Konsultacja medyczna

Dr n.med. Rafał Kuźlik, Klinika SaskaMed

Specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Opublikował wiele prac naukowych z zakresu ginekologii, jest autorem metody „One Cut Technique”, docenionej na Międzynarodowej Konferencji Ginekologii Plastycznej w Rzymie. Doktor R. Kuźlik jest jednym z najbardziej cenionych autorytetów i specjalistów w dziedzinie ginekologii w Polsce.
 

 

 

SaskaMed Sp. z o.o.
Nowaka Jeziorańskiego 48
03-982 Warszawa

tel. (22) 749 16 02; (22) 22 749 16 08; 517 034 524

www.saskamed.pl

Zapraszamy także na YT – do kanału kliniki. Oto jeden z materiałów: 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (103 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  28 kwietnia 2018 11:56

  Zdrowie jedno, satysfakcja drugie.

  Odpowiedz
 2. misia82  24 października 2018 11:49

  Popularna i świetna. Dzięki zabiegowi modelowania pochwy i sromu poczułam się znowu znacznie bardziej kobieca i szczęśliwa. Nie przejmuje się już podczas zbliżeń, że coś tam jest nie tak jak być powinno. W Klinice Zawodny są świetni specjaliści, którzy wykonają zabieg i sprawią, że nie poczujesz się tam źle w czasie rehabilitacji. Zabieg wykonany laserem – super sprawa! Sami profesjonaliści.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany