Ginekologia estetyczna bez tabu: Dla kogo przeznaczony jest zabieg labioplastyki ?

Ginekologia estetyczna jest terminem, który coraz częściej pojawia się nie tylko na łamach prasy medycznej, w mediach, czasopismach i portalach lifestyle’owych. Coraz odważniej o problemach intymnych rozmawiają również same kobiety. Czym jest cieszący się ostatnio dużą popularnością zabieg labioplastyki?

zabieg-labioplastyki-1

Świadomość Polek, w zakresie istnienia możliwości poprawienia pewnych defektów natury, rośnie. Dziś nikogo nie dziwi poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, które pozwalają kobietom odzyskać lepsze samopoczucie i pewność siebie.

Również ginekologia estetyczna powoli przestaje być tematem tabu. W erze dostępności wszelkich informacji, kobiety dowiadują się, że nie są osamotnione w swoich zmaganiach z krępującymi je przykrymi dolegliwościami. Tysiące, a prawdopodobnie nawet miliony innych kobiet na całym świecie, doświadczają podobnych problemów. Dlaczego, by więc nie skorzystać z dobrodziejstw, szybko rozwijającej się, nowoczesnej medycyny estetycznej, również w tym najbardziej intymnym zakresie, jakim jest ginekologia?

 

Nieprawidłowa budowa okolic intymnych

 Pacjentki w gabinetach ginekologicznych, coraz częściej decydują się opowiedzieć swojemu lekarzowi o trapiących je dolegliwościach, nie tylko natury zdrowotnej, lecz także estetycznej. Często kobiety uskarżają się na nieprawidłową budowę okolic intymnych, która powoduje dyskomfort w codziennym życiu, utrudnia uprawianie ulubionego sportu, czy odbiera pewność siebie w kontaktach seksualnych i uniemożliwia czerpanie pełnej satysfakcji ze stosunku z partnerem.

zabieg-labioplastyki-2

Kobiety mówiąc o swoim problemie często używają sformułowań typu: „czuję się zdeformowana i nieładna tam na dole”, „czuję skrępowanie przed partnerem, kiedy jestem nago”, „nosząc bikini cały czas zastanawiam się, czy mi tam coś nie wystaje”, „czuję ciągły dyskomfort przez cały dzień”, „nie mogę nosić obcisłej bielizny”, „musiałam zrezygnować z jazdy na rowerze, bo sprawia mi to ból”.

U wielu kobiet zdarzają się dysproporcje w anatomii warg sromowych. Czasami mniejsze wargi sromowe są większe od warg sromowych zewnętrznych, są przerośnięte lub mają asymetryczny kształt. Gdy przerost ten nie jest zbyt duży, nie musi koniecznie powodować dyskomfortu, ani utrudniać normalnego funkcjonowania kobiety. Jednak bardzo wyraźny przerost wewnętrznych warg sromowych, jest już bardzo często przyczyną przykrych dolegliwości, takich jak nawracające infekcje, problemy z utrzymaniem higieny, niewygoda, otarcia tej okolicy podczas wykonywania codziennych czynności.

zabieg-labioplastyki-3

Nieprawidłowa budowa warg sromowych może być zarówno uwarunkowana genetycznie, jak również pojawić się po porodzie siłami natury, lub na skutek naturalnego starzenia się tego rejonu ciała kobiety. Do Centrum Nowoczesnej Ginekologii Serafin Clinic, zgłaszają się kobiety w różnym wieku, zarówno młode matki, jak i starsze Panie, które chcą poradzić sobie z tym trudnym dla nich tematem – mówi dr Dawid Serafin ze Specjalistycznego Centrum Medycznego Serafin Clinic w Gliwicach.

 Czym jest labioplastyka?

 Labioplastyka (plastyka warg sromowych) to zabieg, który staje się ostatnio coraz bardziej popularny wśród kobiet. Głównym celem zabiegu jest zmiana wielkości i kształtu oraz korekta asymetrii warg sromowych mniejszych. Jest to stosunkowo krótka procedura, która trwa około jednej do dwóch godzin i jest  jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym – tłumaczy dr Dawid Serafin, uznany specjalista i doświadczony praktyk w dziedzinie ginekologii estetycznej. – W Serafin Clinic wszystkie zabiegi przeprowadzane są bez użycia skalpela, innowacyjną techniką cięcia specjalnym urządzeniem radiofrekwencyjnym wytwarzającym fale radiowe, co umożliwia uzyskanie oczekiwanego efektu bez widocznych blizn pooperacyjnych – dodaje dr Dawid Serafin.

Zabiegi labioplastyki wykonywane radiofrekwencją stymulują natychmiastową koagulację tkanki, dzięki czemu zapobiegają krwawieniu i redukują obrzęk po zabiegu. Dodatkową zaletą jest znacznie krótszy, niż w przypadku tradycyjnej operacji skalpelem, czas gojenia i szybszy powrót do normalnej aktywności fizycznej i seksualnej.

Czy warto więc poddać się labioplastyce? Małoinwazyjny zabieg radiofrekwenyjny może pomóc odzyskać komfort i poczucie atrakcyjności. Jednak przed podjęciem decyzji, zawsze konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który odpowie na wszystkie nurtujące pytania i stwierdzi, czy nie istnieją przeciwskazania do zabiegu.

zabieg-labioplastyki-4

Więcej informacji na temat zabiegu labioplastyki można uzyskać na stronie www.serafinclinic.pl/ginekologia-estetyczna

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (108 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. stokrotkapolna  28 października 2016 11:05

  Oczywiście, jeżeli kobieta cierpi, ma z tym duży problem,to uważam przeprowadzenie takiego zabiegu jak najbardziej. Dla swojego komfortu, tak fizycznego i jak psychicznego.

  Odpowiedz
 2. Falka  28 grudnia 2016 19:46

  ja jestem po labioplastyce. Zabieg miałam robiony w szpitalu medicover. To była świetna decyzja 🙂 zawsze miałam problem z dolnymi partiami i przez to miałam utrudnione funkcjonowanie: nie tylko życie takie codzienne ale też to intymne. Całe szczęście to już za mną 🙂 w Szpitalu Medicover zajęli się mną profesjonalnie i troskliwie 🙂

  Odpowiedz
 3. Hektorka  29 stycznia 2018 23:15

  Labioplastyka jest teraz coraz bardziej powszechna i ja to popieram. Sama wykonałam taki zabieg w Bona Dea u lek med. Tomasza Mierzwińskiego i jestem bardzo zadowolona z efektów. Różnica jest bardzo widoczna.

  Odpowiedz
 4. Aga  6 lutego 2019 10:39

  Zabieg miałam 3 miesiące temu a nadal chodzę jak w skowronkach. Jestem po prostu zachwycona efektem. Poza tym spełniłam swoje marzenia. Zrozumieją te osoby, które wiedza z czym musi się mierzyć człowiek jeśli zwyczajnie w świecie nie potrafi zaakceptować swojego ciała. Przy czym dodam, że u mnie to nie była fanaberia a prawdziwy problem. Czuje się świetnie i bardzo dziękuję mojej pani doktor Kupczyńskiej za wszystko co dla mnie zrobiła. Dziewczyny…jeśli tak jak ja marzycie od dawna o tym by coś z tym zrobić, to nie czekajcie a walczcie o siebie.

  Odpowiedz
 5. Aniela_za  28 sierpnia 2019 10:39

  Najlepszy ginekolog. Mieszkam w okolicy i robił u mnie zabieg plastyczny. Nie miałam świadomości, że to taki specjalista, teraz czytając w internetach okazuje się, że trafiłam do najlepszego w Polsce. Nie będę ukrywała, że efekt „po” to potwierdza. Jestem, teraz jak gwiazda z filmów dla dorosłych 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany