Gdzie wykupić polisę? 3 cechy dobrej firmy ubezpieczeniowej

Przy zakupie ubezpieczenia samochodu najważniejsze to dobrze wybrać ubezpieczalnię, z której usług skorzystamy. Solidna i rzetelna firma, da nam prawdziwe poczucie bezpieczeństwa, oraz zapewni świadomość tego, że w trudnych chwilach będziemy mieli na kogo liczyć. Na co zwracać uwagę i jak wybrać najlepszego ubezpieczyciela?

Sprawdź opinie na temat jakości obsługi i współpracy

Warto przed dokonaniem wyboru zrobić małe rozeznanie w sieci i zorientować się w opiniach na temat danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jak inni klienci oceniają jego ofertę? Jak wygląda proces zgłaszania i likwidacji szkód? Jeżeli obsługa jest bezproblemowa, a wypłacanie odszkodowania z polisy ubezpieczenia komunikacyjnego przebiega bezproblemowo – możemy śmiało szukać odpowiadającej nam oferty.

Zadowoleni klienci chętnie polecają sobie nawzajem sprawdzone firmy. Sprawdź co sądzą na temat rozważanej przez ciebie firmy osoby, które korzystały już z jej usług? Warto poczytać opinie – to może być cenne źródło wiedzy.

Czy oferta przedstawiona na stronie internetowej pokrywa się z OWU?

Kiedy już wybierzemy firmę, czas przejść do oferty. Dobrze jest zapoznać się z treścią strony internetowej, pamiętajmy jednak, że dokładne informacje są zawarte w dokumencie nazywanym OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). To tam, znajdziemy zapisy dotyczące wszelkiego rodzaju i zakresu świadczonej ochrony, wykluczeń i dokładne definicje sytuacji, w których należy nam się pomoc. Warto chociaż przejrzeć ten dokument, przed podjęciem ostatecznej decyzji. To co wyróżnia rzetelne towarzystwo ubezpieczeniowe to zgodność materiałów reklamowych z OWU.

Najważniejsze – wybierz polisę dostosowaną do twoich potrzeb

Dobra ubezpieczalnia zdaje sobie sprawę z tego, że każdy klient ma swoje własne potrzeby, dlatego umożliwia im dostosowanie do nich polisy. Zwłaszcza w przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego wiele możliwości ma znaczenie. Każdy z nas w inny sposób używa swojego pojazdu i potrzebuje różnej ochrony. Zamiast wiec tworzyć ogromne pakiety, w których oprócz usług faktycznie potrzebnych, klient musi dodatkowo płacić za niepotrzebne mu usługi – lepsze są małe fragmenty usług, z których można stworzyć swoją własną, indywidualną polisę.

Dobre opinie klientów, świadczące o bezproblemowej współpracy w zakresie likwidacji szkód, rzetelnie przedstawiona oferta i elastyczne podejście do zakresu polisy, które możemy modyfikować – to zdecydowanie trzy cechy, które powinno mieć dobre towarzystwo ubezpieczeniowe.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (34 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  11 września 2020 11:54

    Temat polis regularnie wraca do mnie, bo jest to dla mnie temat kontrowersyjny.
    Narazie jestem ubezpieczona w PZU, ale myślę o innej polisie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany