Gdzie jechać na lato? Najpopularniejsze wakacyjne kierunki

Gdzie Polacy spędzą wakacje w tym roku? Z jakich wycieczek skorzystają? Czy nadal lubimy organizować wyjazd na ostatnią chwilę? Odpowiedzi na te pytania dostarcza firma SEMSTORM, która przeanalizowała frazy wpisywane w najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe.

Gdzie jechać na lato

fot. pixabay.com

Z przeprowadzonego badania wynika, że najwięcej osób interesuje się Chorwacją, o której miesięcznie najczęściej szukamy informacji (90 500 wyszukiwań). Druga w kolejności w wyszukiwaniach pojawia się Hiszpania (49 500). Podobnym, równorzędnym zainteresowaniem (40 500) cieszą się: Egipt, Dubaj, Malta, Turcja i Wyspy Kanaryjskie. Większa liczba zapytań dotyczy krajów europejskich.

Urlop na ostatnią chwilę

Co ciekawe, nadal nie lubimy planować urlopu, a o zorganizowaniu wypoczynku przypominamy sobie dopiero w czerwcu i lipcu, często zaraz przed wyjazdem. Zapytań dotyczących wycieczek last minute jest ponad 75 razy więcej w tych miesiącach, niż first minute w styczniu i lutym. W kontekście wyjazdów „na ostatni dzwonek” najchętniej poszukujemy wypoczynku w egzotycznym klimacie Egiptu, Grecji oraz Chorwacji. Najwięcej tego rodzaju zapytań dotyczy biur podróży: Itaka, TUI oraz Neckermann.

37 700 razy w skali miesiąca poszukujemy kierunków, wycieczek, wczasów all inclusive. Zapytania te najczęściej dotyczą wypoczynku w Chorwacji (7%), Egipcie (4%), Grecji (4%), Turcji (3%) i Bułgarii (3%). Ta opcja najbardziej interesuje nas w kontekście wyjazdów last minute.

Tanie wakacje

33 520 razy w skali miesiąca Polacy szukają wczasów na każdą kieszeń. Z ogólnych kierunków wyjazdowych, najbardziej interesuje nas po prostu „nad morzem” (5 320 zapytań w skali miesiąca). Gdzie jeszcze? W Chorwacji (1 490), Polsce (1 150), Grecji (960) i Egipcie (230). Z kolei, jeśli chodzi o miasta, które chcielibyśmy zwiedzić jak najniższym kosztem są to: Paryż, Rzym, Praga i… Czarnobyl.

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki SEMSTORM

Więcej informacji: https://pl.semstorm.com/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  28 lipca 2014 09:24

  I ja bym chętnie się wybrała do Chorwacji. Niestety w tym roku to nie będzie możliwe.

  Odpowiedz
 2. martucha180  28 lipca 2014 12:33

  A ja bym chciała do Skandynawii.

  Odpowiedz
 3. bbo  28 lipca 2014 20:53

  Mam w planach Chorwację w przyszłym roku.

  Odpowiedz
 4. efffciaa  14 marca 2016 14:13

  Chorwacja jest pięknym krajem , a ludzie im dalej na południe tym bardziej gościnni i uprzejmi , my byliśmy kilkanaście razy w Chorwacji i mimo tego , że cała jest piękna najbardziej mi się podobała Dalmacja .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany