Gdy on nie chce się zaangażować…

Relacje między kobietami i mężczyznami są niezwykle skomplikowane. Partnerzy nie zawsze angażują się w związek w równym stopniu i w tym samym czasie. Co zrobić, gdy on nie chce się zaangażować?

partner nie angażuje się w związek

fot. creativeart, freepik

Zobacz także: Jak rozpoznać, że miłość dobiega końca?

Gdy on nie chce się zaangażować – Dowiedz czego chcesz

Przede wszystkim najważniejsze jest ustalenie własnych priorytetów. Najlepiej już na początku znajomości. Nie musi to oczywiście oznaczać, że decydujesz, czy niedawno poznany mężczyzna jest Twoją miłością życia i przyszłym mężem. Ustal jednak czego szukasz. Czy jest to trwały związek, przygoda? Jeśli chcesz mieć dzieci, a czujesz, że Twój zegar biologiczny tyka nieubłaganie nie ma większego sensu na utrzymywanie znajomości, która nie prowadzi do stabilizacji, a jest jedynie miła formą spędzania czasu.  Warto znać swoje oczekiwania i ustalić czego się właściwie w miłości szuka.

Wszystko to brzmi, zupełnie jakby było pozbawione romantyzmu, a nie musi tak być. Warto jedna już na pierwszych randkach poruszyć temat oczekiwań w związku z potencjalnym partnerem. Czasami może zaskoczyć nas ich szczerość. Warto również pamiętać o tym, że mężczyźni są raczej prostolinijni i jeśli zaczną opowiadać o niedawnym zerwaniu z wieloletnia partnerką nie  spodziewajmy się u nich szybkiego zaangażowania i planowania przyszłości.

Taka rozmowa jest również konieczna, gdy jesteście już ze sobą dłuższy czas, ale Wasz związek stoi w miejscu. Powiedz o tym, ze chciałabyś pójść krok dalej, bardziej się zaangażować. Podziel się z partnerem swoją wizją w jaki sposób chciałabyś Waszą relację przenieść krok dalej. Czy ma to być wspólne mieszkanie? Wspólny wakacyjny wyjazd? A może widzisz go w przyszłości w roli ojca swoich dzieci? Słucha uważnie również tego, co on ma do powiedzenia i poproś go o szczerość!

Gdy on nie chce się zaangażować – Seks to nie wszystko

Jeśli jesteś już zw swoim partnerem dłuższy czas, ale on ciągle nie może zaangażować się w Wasz związek warto przewartościować kilka kwestii. Czy  jest przy Tobie kiedy go potrzebujesz?  Czy pomaga Ci w codziennych trudach i pociesza, gdy pojawiają się troski? Czy zależy mu na Tobie, czy na dobrej zabawie w łóżku? Czy poznałaś jego przyjaciół, rodzinę? Czy opowiada im o Tobie? W jaki sposób Cię przedstawia swoim znajomym? Czy spędzacie czas jedynie w swoim towarzystwie i zazwyczaj chodzi o seks i dobrą zabawę?

Czasami problemy z zaangażowaniem mogą brać się ze poprzednich, złych doświadczeń. Słowo kocham, może nie paść przez wiele, wiele miesięcy, ale nie oznacza to, że partnerowi na Tobie nie zależy. Warto jednak zwrócić uwagę w jaki sposób spędzacie razem czas. Seks dostarcza endorfin, które mogą zakłócić nam obiektywne postrzeganie związku. Jest bardzo istotny, w każdym udanym związku, jednak nigdy nie jest najważniejszy!

Polecamy również: Gdy partner unika seksu …

Gdy on nie chce się zaangażować – Nie licz na cuda

O miłość warto walczyć, jednak nie za wszelką cenę. Jeśli czujesz, że Wasz związek od dawna stoi w miejscu, a partner nie wykazuje zainteresowania dalszym angażowaniem się w niego, a nawet nie ma takich planów, jeszcze raz zweryfikuj to z własnymi oczekiwaniami i planami. Ty chcesz mieć w przyszłości dzieci, a on nie ma takiego zamiaru? Nie licz na to, że go do tego przekonasz. Nie każdy mężczyzna musi i chce zostać ojcem.

Pamiętaj, że trwanie w związku, który nie idzie w parze z Twoimi potrzebami i marzeniami może Cię jedynie unieszczęśliwić!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (200 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...